Založ si blog

Hlas chudoby: Pravá tvár Európskej únie.

Koncom januára nebohý komentátor Denníka N, Peter Morvay vo svojom článku„V Číne je dôležitejšia moc ako koronavírus“ ostro kritizoval Čínu v boji proti koronavírusovej epidémii.
Hneď prvá veta zo spomínaného článku znie:

„Najväčšou prekážkou pri boji s koronavírusom je politický systém založený na centralizácii a represii.“

Žiaľ, už nemôže vidieť, že to, čo kritizoval, pomohlo najviac v boji proti pandémii.
Po pár týždňoch máme ten istý problém, ktorý bol v Číne v Európe a jej obyvatelia sa na vlastnej koži každý deň presviedčajú, že EÚ pri takomto vážnom probléme zlyhala. Členské štáty konajú na vlastnú zodpovednosť a prijímajú opatrenia, ktoré majú pomôcť v boji proti pandémii a ochrániť vlastných občanov.
Stále čakám nejaké kroky, ktoré EÚ podnikne na pomoc štátom, ale ako vidieť, predstavitelia EÚ sú dlhodobo odtrhnutí od reality života občanov únie. Márne čakám zásadne vyjadrenia našich pánov europoslancov a europoslankýň, ale okrem pár prázdnych fráz a selfíčiek, že nie je hanba nosiť rúško, ani oni nevyvíjajú žiadnu relevantnú aktivitu.
Ako vyzerá život v našej milovanej EÚ a v našom štáte, ktorý zaplatil obrovskú daň za členstvo v spolku, ktorý sa ukázal pri prvom vážnejšom probléme, ako nefunkčný a úplne zlyhal?
Tak, že štáty zatvárajú hranice. Úrady fungujú v provizórnom a obmedzenom režime. Väčšie štáty využívajú právo silnejšieho a kašlú na tie slabšie tzv. kolónie. Máme poloprázdne obchody. Naši občania žijú v obrovskej neistote. Kvôli politike EÚ máme nízku potravinovú sebestačnosť, o liekoch a iných potrebách bežného života ani nehovorím.
Jediné čo Slovensko muselo a musí robiť, je otrocky dodržiavať tieto zákony silnejšieho.
Takto vyzerajú „Západné hodnoty“? Toto sú základy „Európskych hodnôt“?
Kde je tá solidarita, ktorú Slovensko muselo neustále EÚ dokazovať najmä v rozhodnutiach, ktoré priamo poškodzovali náš štát, ako boli a sú napr. sankcie voči Rusku a pod.?
Ako to, že sa zrazu malé štáty majú starať samé o seba a čakať len na odrobinky?
Kedy sa začne verejne hovoriť o tom, koľko financií členské štáty odvádzajú EÚ a koľko z nich sa im vráti?
Kde je tá stabilita, o ktorej sa stále hovorí?
Toto je pravá tvár Európskej únie?
Áno, pre predstaviteľov EÚ sú dôležitejšie úplne iné priority, ako sú občania EÚ a ich životy, zdravie a budúcnosť.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 08:06

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581378x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu