Založ si blog

Premiér Pellegrini sa zachoval ako štátnik. . .

Prijať vážne opatrenia v čase ohrozenia zdravia a životov občanov nie je jednoduché. Hlavne, keď sa to deje v období hroziaceho vojenského konfliktu, po ktorom už celé roky túžia západní, vojnoví jastrabi a v nastupujúcom čase veľmi vážnej hospodárskej krízy.
A práve v takejto vážnej chvíli a náročnej situácii, sa premiér Peter Pellegriny zachoval ako štátnik.
Ukázal a dokázal, že zdravie a životy občanov sú u neho na prvom mieste. V dobe, keď je u mnohých politikov na prvom mieste len zisk a ich osobný prospech, je to dôležitý signál pre všetkých obyvateľov štátu. Možno sa jeho opatrenia jeho vlády v týchto chvíľach zdajú príliš tvrdé, ale mnoho ľudí vidí a chápe, že sú účinné.
Napriek vážnosti celej situácie vystupuje s veľkou rozvahou, ale jeho prejav zároveň pôsobí upokojujúco. Nevyvoláva paniku medzi obyvateľstvom a ľudia si začali uvedomovať, aký je veľký rozdiel medzi teatrálnymi vystúpeniami budúceho pána premiéra a ním.
Napriek všetkým invektívam a štvanici, ktoré na neho médiá spustili po prevzatí funkcie premiéra po R. Ficovi dokázal, že začína byť nielen skúseným politikom, ale má aj srdce na pravom mieste.
Spomenula som si, ako si médiá z neho robili srandu kvôli fotkám a videu, keď v montérkach a na traktore sadil zemiaky.
Nuž, niekto trávi voľný čas takto, užitočnou prácou a niekto ho zabíja rôznymi „kúlovými aktivitami“ z ktorých potom rozposiela afektované selfíčka.
Verím, že tento štát bude v blízkej budúcnosti potrebovať ľudí, ktorí sa nevysmievajú z poctivej ľudskej práce a nevyjadrujú sa o jeho občanoch ako o nejakej spodine. Možno aj takého človeka, ktorý sa nehanbí obliecť si montérky a sadnúť do traktora a pracovať na poli.
Kedy sa z politika stáva štátnik?
Je to vtedy, keď začne pristupovať k svojej práci ako ku službe štátu a jeho občanov. Keď sa nevyvyšuje nad ľudí a nepohŕda nimi a ich prácou. Keď sa vie vžiť do životných situácií obyčajných ľudí. Keď pochopí, že štát nie je len dojnou kravou pre pár vyvolených, ale inštitúciou založenou na princípoch sociálnej politiky.
A to premiér Slovenskej republiky v týchto dňoch dokázal.
Verím tomu, že sa mnoho ľudí pripojí k môjmu veľkému poďakovaniu, ktoré premiérovi Petrovi Pellegrinimu v tejto chvíli právom patrí.
ĎAKUJEM.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Polícia / Kontrola /

Rekord roka: Za volantom nafúkal 4,2 promile. Šoférovi od Košíc hrozí rok basy

22.06.2024 11:50

Policajná hliadka 37-ročného vodiča zastavila a kontrolovala v obci Bukovec v okrese Košice-okolie.

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

blesk. búrka

Búrky, krúpy, vetrisko. Počasie potrápi Slovensko, meteorológovia vydali výstrahy

22.06.2024 11:03, aktualizované: 13:05

SHMÚ upozorňuje aj na možnosť vzniku materiálnych škôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5551229x
Priemerná čítanosť článkov: 3979x

Autor blogu