Založ si blog

Premiér Pellegrini sa zachoval ako štátnik. . .

Prijať vážne opatrenia v čase ohrozenia zdravia a životov občanov nie je jednoduché. Hlavne, keď sa to deje v období hroziaceho vojenského konfliktu, po ktorom už celé roky túžia západní, vojnoví jastrabi a v nastupujúcom čase veľmi vážnej hospodárskej krízy.
A práve v takejto vážnej chvíli a náročnej situácii, sa premiér Peter Pellegriny zachoval ako štátnik.
Ukázal a dokázal, že zdravie a životy občanov sú u neho na prvom mieste. V dobe, keď je u mnohých politikov na prvom mieste len zisk a ich osobný prospech, je to dôležitý signál pre všetkých obyvateľov štátu. Možno sa jeho opatrenia jeho vlády v týchto chvíľach zdajú príliš tvrdé, ale mnoho ľudí vidí a chápe, že sú účinné.
Napriek vážnosti celej situácie vystupuje s veľkou rozvahou, ale jeho prejav zároveň pôsobí upokojujúco. Nevyvoláva paniku medzi obyvateľstvom a ľudia si začali uvedomovať, aký je veľký rozdiel medzi teatrálnymi vystúpeniami budúceho pána premiéra a ním.
Napriek všetkým invektívam a štvanici, ktoré na neho médiá spustili po prevzatí funkcie premiéra po R. Ficovi dokázal, že začína byť nielen skúseným politikom, ale má aj srdce na pravom mieste.
Spomenula som si, ako si médiá z neho robili srandu kvôli fotkám a videu, keď v montérkach a na traktore sadil zemiaky.
Nuž, niekto trávi voľný čas takto, užitočnou prácou a niekto ho zabíja rôznymi „kúlovými aktivitami“ z ktorých potom rozposiela afektované selfíčka.
Verím, že tento štát bude v blízkej budúcnosti potrebovať ľudí, ktorí sa nevysmievajú z poctivej ľudskej práce a nevyjadrujú sa o jeho občanoch ako o nejakej spodine. Možno aj takého človeka, ktorý sa nehanbí obliecť si montérky a sadnúť do traktora a pracovať na poli.
Kedy sa z politika stáva štátnik?
Je to vtedy, keď začne pristupovať k svojej práci ako ku službe štátu a jeho občanov. Keď sa nevyvyšuje nad ľudí a nepohŕda nimi a ich prácou. Keď sa vie vžiť do životných situácií obyčajných ľudí. Keď pochopí, že štát nie je len dojnou kravou pre pár vyvolených, ale inštitúciou založenou na princípoch sociálnej politiky.
A to premiér Slovenskej republiky v týchto dňoch dokázal.
Verím tomu, že sa mnoho ľudí pripojí k môjmu veľkému poďakovaniu, ktoré premiérovi Petrovi Pellegrinimu v tejto chvíli právom patrí.
ĎAKUJEM.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

mikuláš, santa claus, vianoce, zima,

Nervózny Mikuláš v Poprade kričal na rómske deti. Kradli nám sladkosti, bráni sa

07.12.2022 08:01

Na sociálnych sieťach sa šíri video z mikulášskej slávnosti v popradskej mestskej časti Matejovce.

Bagdádí

Islamský štát zmizol z očí. Čaká na ďalšiu príležitosť?

07.12.2022 07:00

Byť šéfom teroristickej organizácie Islamský štát je momentálne mimoriadne rizikové povolanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882007x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu