Založ si blog

Demokracia podľa liberálov. . .

Ako vyzerá?
Napríklad ako popieranie výsledkov slobodných a demokratických volieb, v ktorých si Slováci dobrovoľne a demokraticky zvolili svojich zástupcov.
Neustále zasahovanie do práce vlády a parlamentu vyrábaním rôznych káuz, ktoré propagujú pomocou už dávno nie nezávislých médií.
Urážanie a prenasledovanie ľudí, ktorí majú iný názor. Ich mediálne lynčovanie a označovanie hanlivými názvami, ako fašisti, náckovia a pod.
Vyhrážanie sa na sociálnych sieťach násilím ľuďom s iným názorom. Hrubé urážanie a prenasledovanie ľudí s inými ako liberálnymi názormi v debatách a diskusných fórach.
Hanlivé výroky liberálnych politických predstaviteľov na adresu občanov, ktorí majú iný názor a nie sú voličmi liberálnych strán.
A dnes?
Obmedzovaním slobody slova a prejavu, podnecovaním nenávisti a násilia zneužitím etnických a sociálnych problémov.
To čo sa dnes stalo v Levoči, nebol odpor voči fašizmu. Bol to boj o moc bez akýchkoľvek pravidiel, skrývajúci za protiextrémistické heslá.
Viac krát som spomenula vo svojich blogoch britský dokumentárny seriál „Nacistický projekt“.
V ňom som videla to, čo sa dnes dialo v Levoči. Len vtedy nastupujúci nacisti bojovali podobným spôsobom proti komunistom a ľavičiarom.
Opakuje sa história?
Skutočný extrémizmus podporujú a živia tí, ktorí sa snažia za každú cenu prebrať moc v krajine.
Chceme zo Slovenska druhú Ukrajinu?

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517612x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu