Založ si blog

Demokracia podľa liberálov. . .

Ako vyzerá?
Napríklad ako popieranie výsledkov slobodných a demokratických volieb, v ktorých si Slováci dobrovoľne a demokraticky zvolili svojich zástupcov.
Neustále zasahovanie do práce vlády a parlamentu vyrábaním rôznych káuz, ktoré propagujú pomocou už dávno nie nezávislých médií.
Urážanie a prenasledovanie ľudí, ktorí majú iný názor. Ich mediálne lynčovanie a označovanie hanlivými názvami, ako fašisti, náckovia a pod.
Vyhrážanie sa na sociálnych sieťach násilím ľuďom s iným názorom. Hrubé urážanie a prenasledovanie ľudí s inými ako liberálnymi názormi v debatách a diskusných fórach.
Hanlivé výroky liberálnych politických predstaviteľov na adresu občanov, ktorí majú iný názor a nie sú voličmi liberálnych strán.
A dnes?
Obmedzovaním slobody slova a prejavu, podnecovaním nenávisti a násilia zneužitím etnických a sociálnych problémov.
To čo sa dnes stalo v Levoči, nebol odpor voči fašizmu. Bol to boj o moc bez akýchkoľvek pravidiel, skrývajúci za protiextrémistické heslá.
Viac krát som spomenula vo svojich blogoch britský dokumentárny seriál „Nacistický projekt“.
V ňom som videla to, čo sa dnes dialo v Levoči. Len vtedy nastupujúci nacisti bojovali podobným spôsobom proti komunistom a ľavičiarom.
Opakuje sa história?
Skutočný extrémizmus podporujú a živia tí, ktorí sa snažia za každú cenu prebrať moc v krajine.
Chceme zo Slovenska druhú Ukrajinu?

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792689x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu