Založ si blog

Tak ako to vlastne je?

Čítala som správy v mainstreamových médiách o utorkovom proteste „antifašistických bojovníkov“ v Levoči, ktoré organizovali strany pána Kisku a Trubana. A potom som si pozrela video, ktoré koluje internetom.
Vďaka nemu ma zaujalo viacero skutočností, ktoré video „pokojného protestu“ ukázalo.
Okrem pekných transparentov a duchaplných odpovedí na otázky moderátorky, som videla, ako skutočne vyzerajú rasovo diskriminovaní a utláčaní ľudia, ktorí sa protestu zúčastnili.
Zaujalo ma ich pekné oblečenie a moderné mobily, ktoré si pracujúca chudobina na Slovensku často krát nemôže dovoliť, aj keď poctivo pracuje a vytvára hodnoty.
Zaujala ma ich radosť zo života a široké úsmevy s ktorými bojujú proti fašizmu. Fascinovali ma ich hlboké vedomosti nielen o politickej situácii na Slovensku, či o holokauste a fašizme, ale aj súcit s obeťami fašizmu a odhodlanie bojovať proti nemu.
Zaujala ma ich telesná kondícia, ktorú im môžeme my všetci, ktorí pracujeme len tíško závidieť.
A tak nám treba.
Pracujeme, staráme sa o deti, zadlžujeme sa, len aby sme mali kde bývať. Poctivo platíme dane, poplatky, dodržiavame zákony, staráme sa o obydlia a ich okolie, dokonca separujeme odpad a ešte si aj platíme za jeho odvoz. Vozíme sa autobusmi z nákupov, lebo na taxíky nemáme a neobchádzame susedov, či nemajú v záhradách nejaké hospodárske prebytky, alebo staré železo. Nemáme ani len ten čas ísť radostne protestovať, lebo mnohí pracujeme, dokonca aj do toho zahraničia chodíme pracovať a nie využívať sociálne systémy.
Jednoducho sme nepoučiteľní.
Tým, že sa snažíme slušne žiť a pracovať, diskriminujeme tých, ktorí si užívajú slobodu a demokraciu. Aspoň tak to práve teraz vyzerá.
A naše extrémistické správanie spočíva v tom, že chceme slušne a žiť a svojou prácou nútime inú skupinu ľudí, ktorá si užíva výhody slobody a demokracie zarábať na nás a bohatnúť. Snáď sa nedožijeme toho, že aj za to budeme braní na zodpovednosť. Ale Slováci sú už takí, veľkodušní, dobroprajní: „Len si udrite pán veľkomožný, tuto aj z druhej strany“.
A tak premýšľam o tom, ako to vlastne je?
Som aj ja extrémista a fašista, lebo pracujem, dodržiavam zákony, plním si občianske povinnosti a nechcem nič iné, len pokojne a slušne žiť?
Já ti nevím Karle…

Ako sa dá ľúbiť?

27.05.2020

Potichu, či nahlas, so smiechom v srdci a so slzami v očiach, alebo so žiaľom v duši a úsmevom na perách? Ako sa dá ľúbiť? Dlho, na jeden nádych, či krátko, na celý život, prosto v spleti dní, alebo zložito, v jednoduchosti bytia? Ako sa dá ľúbiť? Len tak, zdanlivo, alebo naozaj? Pýtam sa a odpoveď hľadám, v Tvojich očiach i v sebe samej… Slnovratovo 27. 05. 2020

Upratovanie v Smere. . .

26.05.2020

Bolo len otázkou času, kedy sa začne. Predseda strany R. Fico po voľbách priznal porážku, ale aj oznámil, že chce zo svojej strany, čisto ľavicovú stranu. Takou mal byť Smer od svojho vzniku. Žiaľ, tak ako to na Slovensku chodí, aj na túto stranu sa nabalilo množstvo ľudí, ktorí zacítili možnosť dostať sa k moci a k peniazom. A to sa stalo osudným nielen strane Smer, ale [...]

Ako ženy rozhodujú o svojom tele. . .

24.05.2020

V posledných dňoch v médiách, ale aj tu na blogu, začala znova ožívať téma interrupcií. A obhajcovia UPT znova používajú známu frázu o tom, že žena má právo rozhodovať o svojom tele. Ak je akurát právo rozhodovať o svojom tele, výdobytkom novodobej emancipácie žien, tak sa podľa môjho názoru, stala niekde veľmi vážna chyba a dosiahnutá rovnoprávnosť žien, je v [...]

Parlament / NR SR /

V Národnej rade nahlásil anonym bombu, všetkých evakuovali

28.05.2020 09:24

Potvrdila to riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Ozbrojený muž vo Francúzsku zastrelil tri osoby a postrelil sám seba

28.05.2020 09:05

Muž vstúpil do administratívnych priestorov spoločnosti prevádzukujúcej kameňolom a začal strieľať.

sud, Kocner, Marian Kocner,

Na čo pamätať pri čítaní celej Kočnerovej Threemy

28.05.2020 09:00

Správy okrem najrôznejšej podnikateľskej či korupčnej činnosti obsahujú aj mnoho intímnych detailov o zdravotnom stave niektorých ľudí či klebety.

kamión, požiar, diaľnica

Na diaľnici D2 smerom do Bratislavy blokuje cestu horiaci kamión

28.05.2020 08:19

Pri udalosti sa podľa slov polície nikto nezranil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 2874296x
Priemerná čítanosť článkov: 2954x

Autor blogu