Založ si blog

O čom ekoaktivisti mlčia. .. Zbrojenie a vojny. ..

Denne čítame a počúvame ako máme šetriť a chrániť planétu. Máme triediť odpad, tak ho poctivo triedime. Mali by sme prestať jesť mäso, hlavne hovädzie, lebo vraj kravy vypúšťajú plyny, teda prdia. No nejeme ho, pretože ho je u nás málo a kilogram kvalitného stojí pomaly toľko, čo jeden kus dobytka v juhoamerických štátoch. Mali by sme prestať lietať, nuž v našich podmienkach by to mohlo platiť len na metly. Mali by sme menej používať vlastné autá a voziť sa hromadnou dopravou, ale čo keď tá na vidieku jazdí len zriedka a je už taká drahá, že je jednoduchšie a časovo výhodnejšie sadnúť do auta a odviezť sa tam, kam človek potrebuje. Mali by sme používať nové ekologickejšie autá, lenže na Slovensku si ich môže dovoliť len málokto. A niektorí „ekoaktivisti“ hlavne z radov tých majetnejších, dokonca odmietajú mať vlastné deti, aby zanechali čo najmenšiu uhlíkovú stopu, ale mamonu a prepychu sa nevzdajú, aj keď tie ju zanechávajú oveľa väčšiu.
Takže napríklad Grétka, ktorá vyrastala obklopená luxusom, sa za pomoci veľkej mediálnej kampane plaví po oceánoch a naša pani prezidentka, ktorá sa vďaka svojím ekoaktivitám dostala až do prezidentského paláca, vymieňa plastové poháriky za sklenené a papierové uteráky na wc, za látkové.
Média sa nad nimi rozplývajú, poniektorí ľudia tiež a mnohí zatiaľ len pozerajú čo sa to deje…
A nikto a najmä ekoaktivisti, nehovoria o tom, čo ničí a môže úplne zničiť planétu. Nikto z nich nehovorí o tom, akú „uhlíkovú stopu“ zanecháva výroba zbraní v súčasnosti.
Nikto z nich nehovorí o tom, aké dopady na prírodu a planétu, majú testy týchto zbraní, vojenské cvičenia a najmä vojny samotné.
Mlčia o tom, koľko prírody je takto zničenej, úplne zdevastovanej, až vyzerá ako mesačná krajina a jej obnova bude trvať celé desaťročia. Mlčia o tom, koľko zvierat zahynie v nezmyselnej túžbe ľudí po moci a nadvláde. Čušia, keď sa „slobodnými a zvrchovanými štátmi“ premávajú vojenské konvoje ťažkej techniky a ničia a zamorujú ovzdušie, alebo keď sa vďaka výstavbe vojenských základní devastujú chránené prírodné územia, ako je to teraz napríklad v Poľsku.
Mlčia, lebo tých, ktorí vládnu nesmú kritizovať. Pretože za „ekoaktivitami“ sa skrývajú skutočné politické a mocenské ciele týchto ľudí. Ľudí, ktorým nezáleží ani na planéte, ani na jej obyvateľoch, ktorými nie je len ľudstvo. Mlčia a v skutočnosti slúžia tým, ktorých jediným záujmom je moc, bohatstvo a nadvláda nad ostatnými, takže ich ekoaktivizmus vyznieva ako lacné pózerstvo. Pretože ak by im naozaj záležalo na stave a na budúcnosti planéty, nemlčali by, pri tak závažnom ničení a devastovaní Zeme, ktoré v súčasnosti spôsobuje nadmerné zbrojenie a vojenské konflikty.

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792716x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu