Založ si blog

Môj pohľad na politickú kultúru na Slovensku.

Často premýšľam, či všetko to, čo sa v súčasnosti na Slovensku deje je zámer, alebo normálny jav, vyplývajúci z politickej kultúry, lepšie povedané nekultúry.
Komu vyhovuje názorovo rozdelená a totálne rozbitá spoločnosť?
Politici čoraz viac ignorujú potreby štátu a jeho občanov, nenesú za svoje konanie žiadnu zodpovednosť a trvale ničia a rozbíjajú celú spoločnosť. Verejne popierajú základy demokracie, keď odmietajú prijať slobodnú vôľu občanov vo voľbách.
A ako sa prezentujú jednotlivé politické strany?
Začnem stranou Smer…
Táto „širokospektrálna“ a názorovo rozmanitá politická strana má už pár rokov silnú voličskú základňu. Žiaľ, za posledné dve volebné obdobia sklamala mnohých svojich voličov tým, že sú v nej ľudia, alebo sú za ňu nominovaní ľudia, ktorí sú úplne odtrhnutí od reálneho života občanov a strážia si už pár rokov len vlastné záujmy. Aj keď sa táto strana snaží priniesť občanom nejaké sociálne balíčky a tým zmierniť ich chudobu, je to len slabá náplasť na všetky neduhy, ktoré spoločnosť trápia. Je veľkou škodou, že táto strana, ktorá má v názve „sociálna demokracia“, za ten čas, ktorý doteraz mala, nedokázala presadiť v našom štáte sociálne istoty, ktoré by jeho občanom zaručili slušný a dôstojný život. Prečo? Nuž možno je to aj tým, že náš štát už dávno nie je suverénnym a samostatným štátom a naši predstavitelia musia počúvať bruselský diktát.
Strana SNS…
Je pravdou, že táto malá strana sa snaží zachovať národnú identitu, ale aj udržiavať napriek masovej hystérii dobré vzťahy s Ruskou federáciou. Má zásluhu aj na presadení niektorých sociálnych opatrení v prospech občanov, ale chýbajú jej silní lídri, ktorí by dokázali pritiahnuť viac národne orientovaných voličov.
Strana Most –Híd…
Žiaľ, vyzerá to tak, že táto strana v budúcich parlamentných voľbách neuspeje, aj keď si myslím, že idea spájať ľudí rôznych národností, bola dobrou myšlienkou. V strane však bolo veľa ľudí, ktorí ju brali len ako výťah k moci a na udržanie sa v parlamente a politike a vnútorne cielene túto stranu rozkladali.
Strana ĽSNS…
Toto je špecifická strana. Mnohí označujú jej voličov a sympatizantov za extrémistov a fašistov. Onálepkovali tak ľudí, ktorí vyjadrili svoj názor. Podľa mňa táto strana slúži na rozdelenie spoločnosti a odoberanie voličských hlasov tak ľavicovým, ako aj pravicovým stranám. Jej predstavitelia majú síce zaujímavý sociálny program, ale vedia aj to, že do vlády sa nedostanú. Aký je význam tejto strany ukáže budúcnosť.
Strany OĽaNO, SaS , SME RODINA…
Priniesli do Slovenskej politiky veľmi veľa nekultúrnosti, ktorá hraničí s verejným znevažovaním štátnych inštitúcií a občanov tohto štátu. Napriek všetkým ich vyjadreniam, ako im záleží na občanoch a vďaka politickým fraškám, ktoré predvádzajú, je zrejmé, že ich jediným cieľom, sú len vlastné mocenské a ekonomické záujmy.
Novovzniknuté opozičné strany…
Ako popísať ich politickú kultúru? Pomôžem si slávnou čarodejníckou ságou o Harrym Potterovi. Pripomínajú mi služobníkov Temného pána Voldemorta z nej. Predháňajú sa v servilnosti a najmä vo falošnom vystupovaní voči občanom štátu, ktorí sú pre nich len mukli a spodina. Neváhajú ľudí zastrašovať pomocou mediálnych „dementorov“ a hrubo sa z nich vysmievajú. Prichádzajú na politickú scénu ako skupina ľudí, veľmi hladných po moci.
Ukážkou ich kultúrnosti je aj nedávne vyjadrenie p. M. Havrana na adresu Ľuboša Blahu.
Strana Vlasť…
Ktovie ako dopadne táto strana vo voľbách, pretože mnoho ľudí je už nahnevaných z politickej situácie, ktorá z občanov vytvára nevoľníkov.
Strana Socialisti.sk…
Pán Chmelár sa už viac krát snažil vstúpiť do politického diania, žiaľ neúspešne. Možno by mal pochopiť, že nie je vhodné zapáčiť všetkým ľúbivými slovami a sedieť na viacerých stoličkách. Dôležité sú reálne skutky.
Strana Solidarita – Hnutie pracujúcej chudoby…
Nuž, je to výsmech skutočnej pracujúcej chudobe.
A nakoniec Komunistická strana…
Tá už ani nekandiduje vo voľbách.
Milí páni komunisti. Klaňať sa pri pamätníkoch a počítať členské nerobí stranu stranou!
Zabudli ste na to, kvôli čomu vaša strana vznikla! Zabudli ste na občanov!

A výsledkom celého tohto nekultúrneho politického diania je občan.
Obyčajný jednoduchý človek, so svojimi starosťami a problémami. Bez sociálnych istôt, bez budúcnosti, bez ľudskej dôstojnosti.
Komu na ňom, z vás všetkých páni politici, skutočne záleží?

Zdroj: Komentár M. Havrana
https://komentare.sme.sk/c/22281327/mandat-ta-neopravnuje-pisat-jazykom-stoky.html

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Daniel Lipšic

Lipšic sa zastal prokurátorov, Fico ho označil za hanbu právneho štátu

07.12.2022 11:35

Fico tvrdí, že viacerí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry kryjú zločiny.

rusko

Pavol Rusko sa v kauze Maják nádeje dohodnúť nechce, cíti sa byť nevinný

07.12.2022 11:25

Rusko mal použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na iný účel.

parlament, Mazurek, Suja, Mizík,

Siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády. Dôvodom migrácia

07.12.2022 11:22

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery," reagoval Beluský.

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50, aktualizované: 12:00

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882199x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu