Založ si blog

Vládnuť nestačí, páni politici. . .

Vládnuť sa vám zachcelo… Mnohým…
Schovávate sa za frázy a heslá o slobode a demokracii. Slobode a demokracii pre koho? Pre ľudí, občanov? Nie, pre vás samotných.
Chcete slobodne vládnuť. Vládnuť nad ostatnými a hlavne pre seba.
Prečo? Pretože moc chutí opojne… Ako krv nevinných obetí, zmiešaná s chuťou víťazstva. Chutí ako peniaze spojené s pocitom nadradenosti a velikášstva.
Rečníte o slobode… Ale sú občania tohto štátu slobodní? Vďaka vám sa stali otrokmi bankárov, finančných skupín, zahraničných „investorov“, kapitalistov, ktorí ich držia na reťaziach dlhov, strachu zo straty zamestnania a životnej neistoty.
Rečníte o demokracii… Ale už v kolíske demokracie sa na nej mohli podieľať len „slobodní občania“, na ktorých pracovali práve otroci, pozbavení práv. Preto mali slobodní občania čas „podieľať sa na demokracii“.
Kto sú u nás „slobodní občania“ a kto „otroci“?
Jedným zo základov demokracie je národná suverenita. Ako vyzerá u nás? Národné cítenie a vlastenectvo sú v našom štáte práve „demokratmi“, považované za extrémizmus.
Slobodné a čestné voľby sú tiež už len mýtom, ktorému ľudia na základe mediálnej kampane a tvrdej propagandy musia veriť.
Vláda väčšiny, založená na súhlase ovládaných je čoraz väčšou fraškou, pretože ľudia a strany, ktoré sa snažia dostať k moci, sú ovládané a financované peniazmi bohatých mecenášov, ktorí stoja v pozadí celého tohto „demokratického divadla“.
Ľudské práva, rovnosť pred zákonom, zásady tolerancie, najmä v otázkach názorov v politickej, ekonomickej a najmä sociálnej oblasti ostali prázdnymi frázami. Ľudia sú tvrdo prenasledovaní pre svoje názory práve tými, ktorí majú plné ústa týchto fráz o slobode a demokracii.
Vládnuť nestačí, páni politici, hoci vy ste presvedčení o opaku a snažíte sa o tom presvedčiť plebs a otrokov. Tam, kde vládnu peniaze a tvrdý kapitalizmus sa nedá hovoriť ani o slobode a ani o demokracii. Aj keď sa za tieto slová snažíte skrývať podstatu systému, ktorý vytvárate.
Systému, ktorý slúži len na zotročovanie občanov, oberá ich o skutočnú slobodu a ľudské práva. Vynucuje si rôznymi reštrikciami ich poslušnosť, okliešťuje cenzúrou slobodu slova a prejavu a popiera slobodu slova po prejave.
Systému, v ktorom bohatí sofistikovaným spôsobom vládnu peniazmi nad chudobnými, vytvárajú obrovskú priepasť medzi sebou a nimi a snažia sa chudobných presviedčať, že je to ich dobro.
Systému, v ktorom jeho poskokovia a lokaji hrubo prenasledujú nepohodlných ľudí s vlastným názorom. Útočia na takýchto ľudí nielen urážkami, vyhrážkami, ale už aj fyzickým násilím a nazývajú to slušnosťou.
Vládnuť nestačí páni politici… Ak má štát fungovať tak, aby jeho občania mali zaručené všetky svoje práva a nielen povinnosti, tak ho treba v prvom rade riadiť. Riadiť tak, aby sa mnohí jeho občania necítili ako menejcenná, vykorisťovaná kasta, ktorú vláda bohatých zbavila nielen ich práv, ale najmä ľudskej dôstojnosti.
Ale to v systéme, v ktorom sa za frázy o slobode a demokracii, skrýva bezbrehé vykorisťovanie, kapitalizmus a bezprávie a v ktorom ľudské práva, ktoré by občanom zabezpečili ľudskú dôstojnosť, nesmú byť nadradené obchodným právam, je nežiaduce a nemožné….

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879837x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu