Založ si blog

Vládnuť nestačí, páni politici. . .

Vládnuť sa vám zachcelo… Mnohým…
Schovávate sa za frázy a heslá o slobode a demokracii. Slobode a demokracii pre koho? Pre ľudí, občanov? Nie, pre vás samotných.
Chcete slobodne vládnuť. Vládnuť nad ostatnými a hlavne pre seba.
Prečo? Pretože moc chutí opojne… Ako krv nevinných obetí, zmiešaná s chuťou víťazstva. Chutí ako peniaze spojené s pocitom nadradenosti a velikášstva.
Rečníte o slobode… Ale sú občania tohto štátu slobodní? Vďaka vám sa stali otrokmi bankárov, finančných skupín, zahraničných „investorov“, kapitalistov, ktorí ich držia na reťaziach dlhov, strachu zo straty zamestnania a životnej neistoty.
Rečníte o demokracii… Ale už v kolíske demokracie sa na nej mohli podieľať len „slobodní občania“, na ktorých pracovali práve otroci, pozbavení práv. Preto mali slobodní občania čas „podieľať sa na demokracii“.
Kto sú u nás „slobodní občania“ a kto „otroci“?
Jedným zo základov demokracie je národná suverenita. Ako vyzerá u nás? Národné cítenie a vlastenectvo sú v našom štáte práve „demokratmi“, považované za extrémizmus.
Slobodné a čestné voľby sú tiež už len mýtom, ktorému ľudia na základe mediálnej kampane a tvrdej propagandy musia veriť.
Vláda väčšiny, založená na súhlase ovládaných je čoraz väčšou fraškou, pretože ľudia a strany, ktoré sa snažia dostať k moci, sú ovládané a financované peniazmi bohatých mecenášov, ktorí stoja v pozadí celého tohto „demokratického divadla“.
Ľudské práva, rovnosť pred zákonom, zásady tolerancie, najmä v otázkach názorov v politickej, ekonomickej a najmä sociálnej oblasti ostali prázdnymi frázami. Ľudia sú tvrdo prenasledovaní pre svoje názory práve tými, ktorí majú plné ústa týchto fráz o slobode a demokracii.
Vládnuť nestačí, páni politici, hoci vy ste presvedčení o opaku a snažíte sa o tom presvedčiť plebs a otrokov. Tam, kde vládnu peniaze a tvrdý kapitalizmus sa nedá hovoriť ani o slobode a ani o demokracii. Aj keď sa za tieto slová snažíte skrývať podstatu systému, ktorý vytvárate.
Systému, ktorý slúži len na zotročovanie občanov, oberá ich o skutočnú slobodu a ľudské práva. Vynucuje si rôznymi reštrikciami ich poslušnosť, okliešťuje cenzúrou slobodu slova a prejavu a popiera slobodu slova po prejave.
Systému, v ktorom bohatí sofistikovaným spôsobom vládnu peniazmi nad chudobnými, vytvárajú obrovskú priepasť medzi sebou a nimi a snažia sa chudobných presviedčať, že je to ich dobro.
Systému, v ktorom jeho poskokovia a lokaji hrubo prenasledujú nepohodlných ľudí s vlastným názorom. Útočia na takýchto ľudí nielen urážkami, vyhrážkami, ale už aj fyzickým násilím a nazývajú to slušnosťou.
Vládnuť nestačí páni politici… Ak má štát fungovať tak, aby jeho občania mali zaručené všetky svoje práva a nielen povinnosti, tak ho treba v prvom rade riadiť. Riadiť tak, aby sa mnohí jeho občania necítili ako menejcenná, vykorisťovaná kasta, ktorú vláda bohatých zbavila nielen ich práv, ale najmä ľudskej dôstojnosti.
Ale to v systéme, v ktorom sa za frázy o slobode a demokracii, skrýva bezbrehé vykorisťovanie, kapitalizmus a bezprávie a v ktorom ľudské práva, ktoré by občanom zabezpečili ľudskú dôstojnosť, nesmú byť nadradené obchodným právam, je nežiaduce a nemožné….

Ako sa brániť pred tyraniou a agresivitou?

28.05.2020

Tento článok píšem so súhlasom ľudí, ktorí denne zažívajú psychoteror od blízkeho človeka. Už dlhšiu dobu premýšľam o tom, či môže človek vlastniť iného človeka. Niektorí ľudia sú presvedčení o tom, že môžu a ku na blízkym ľuďom sa správajú ako k majetku. Začalo sa to pred mnohými rokmi, v úplne bežnej rodine. Matka, ktorej výchovné metódy boli prísne [...]

Ako sa dá ľúbiť?

27.05.2020

Potichu, či nahlas, so smiechom v srdci a so slzami v očiach, alebo so žiaľom v duši a úsmevom na perách? Ako sa dá ľúbiť? Dlho, na jeden nádych, či krátko, na celý život, prosto v spleti dní, alebo zložito, v jednoduchosti bytia? Ako sa dá ľúbiť? Len tak, zdanlivo, alebo naozaj? Pýtam sa a odpoveď hľadám, v Tvojich očiach i v sebe samej… Slnovratovo 27. 05. 2020

Upratovanie v Smere. . .

26.05.2020

Bolo len otázkou času, kedy sa začne. Predseda strany R. Fico po voľbách priznal porážku, ale aj oznámil, že chce zo svojej strany, čisto ľavicovú stranu. Takou mal byť Smer od svojho vzniku. Žiaľ, tak ako to na Slovensku chodí, aj na túto stranu sa nabalilo množstvo ľudí, ktorí zacítili možnosť dostať sa k moci a k peniazom. A to sa stalo osudným nielen strane Smer, ale [...]

taliansko Mafia 'ndrangheta polizia

Odhalili obrovský podvod mafiánskej 'Ndranghety. Týkal sa aj fondov EÚ

28.05.2020 23:30

Talianska polícia rozložila veľkú organizovanú sieť ľudí, zapletenú do tendrov na verejné práce za vyše 100 miliónov eur.

NR SR, parlament,

Májové voľby by vyhralo OĽaNO pred Smerom a SaS

28.05.2020 22:37

Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis. Do parlamentu by sa dostalo šesť politických strán.

NÚDCH ladislav kužela

Generálny riaditeľ NÚDCH Kužela končí vo funkcii

28.05.2020 21:10

Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Ladislav Kužela končí vo funkcii spolu s celým vedením.

testovanie koronavírus ružinov učitelia

Ružinov otestoval učiteľov na koronavírus

28.05.2020 20:00

Stredajšie testovanie odhalilo 17 podozrivých ľudí. Je možné, že u nich ochorenie ešte prebieha.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 974
Celková čítanosť: 2876130x
Priemerná čítanosť článkov: 2953x

Autor blogu