Založ si blog

Vládnuť nestačí, páni politici. . .

Vládnuť sa vám zachcelo… Mnohým…
Schovávate sa za frázy a heslá o slobode a demokracii. Slobode a demokracii pre koho? Pre ľudí, občanov? Nie, pre vás samotných.
Chcete slobodne vládnuť. Vládnuť nad ostatnými a hlavne pre seba.
Prečo? Pretože moc chutí opojne… Ako krv nevinných obetí, zmiešaná s chuťou víťazstva. Chutí ako peniaze spojené s pocitom nadradenosti a velikášstva.
Rečníte o slobode… Ale sú občania tohto štátu slobodní? Vďaka vám sa stali otrokmi bankárov, finančných skupín, zahraničných „investorov“, kapitalistov, ktorí ich držia na reťaziach dlhov, strachu zo straty zamestnania a životnej neistoty.
Rečníte o demokracii… Ale už v kolíske demokracie sa na nej mohli podieľať len „slobodní občania“, na ktorých pracovali práve otroci, pozbavení práv. Preto mali slobodní občania čas „podieľať sa na demokracii“.
Kto sú u nás „slobodní občania“ a kto „otroci“?
Jedným zo základov demokracie je národná suverenita. Ako vyzerá u nás? Národné cítenie a vlastenectvo sú v našom štáte práve „demokratmi“, považované za extrémizmus.
Slobodné a čestné voľby sú tiež už len mýtom, ktorému ľudia na základe mediálnej kampane a tvrdej propagandy musia veriť.
Vláda väčšiny, založená na súhlase ovládaných je čoraz väčšou fraškou, pretože ľudia a strany, ktoré sa snažia dostať k moci, sú ovládané a financované peniazmi bohatých mecenášov, ktorí stoja v pozadí celého tohto „demokratického divadla“.
Ľudské práva, rovnosť pred zákonom, zásady tolerancie, najmä v otázkach názorov v politickej, ekonomickej a najmä sociálnej oblasti ostali prázdnymi frázami. Ľudia sú tvrdo prenasledovaní pre svoje názory práve tými, ktorí majú plné ústa týchto fráz o slobode a demokracii.
Vládnuť nestačí, páni politici, hoci vy ste presvedčení o opaku a snažíte sa o tom presvedčiť plebs a otrokov. Tam, kde vládnu peniaze a tvrdý kapitalizmus sa nedá hovoriť ani o slobode a ani o demokracii. Aj keď sa za tieto slová snažíte skrývať podstatu systému, ktorý vytvárate.
Systému, ktorý slúži len na zotročovanie občanov, oberá ich o skutočnú slobodu a ľudské práva. Vynucuje si rôznymi reštrikciami ich poslušnosť, okliešťuje cenzúrou slobodu slova a prejavu a popiera slobodu slova po prejave.
Systému, v ktorom bohatí sofistikovaným spôsobom vládnu peniazmi nad chudobnými, vytvárajú obrovskú priepasť medzi sebou a nimi a snažia sa chudobných presviedčať, že je to ich dobro.
Systému, v ktorom jeho poskokovia a lokaji hrubo prenasledujú nepohodlných ľudí s vlastným názorom. Útočia na takýchto ľudí nielen urážkami, vyhrážkami, ale už aj fyzickým násilím a nazývajú to slušnosťou.
Vládnuť nestačí páni politici… Ak má štát fungovať tak, aby jeho občania mali zaručené všetky svoje práva a nielen povinnosti, tak ho treba v prvom rade riadiť. Riadiť tak, aby sa mnohí jeho občania necítili ako menejcenná, vykorisťovaná kasta, ktorú vláda bohatých zbavila nielen ich práv, ale najmä ľudskej dôstojnosti.
Ale to v systéme, v ktorom sa za frázy o slobode a demokracii, skrýva bezbrehé vykorisťovanie, kapitalizmus a bezprávie a v ktorom ľudské práva, ktoré by občanom zabezpečili ľudskú dôstojnosť, nesmú byť nadradené obchodným právam, je nežiaduce a nemožné….

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727170x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu