Založ si blog

Začínam veriť, že pán Sulík je kozmonaut. . .

Dnes poobede som chvíľku pozerala reláciu „Na telo“, (všetkého) schopného moderátora p. Kovačiča.
Priznám sa, sledujem ju minimálne, ale dnes ma zaujala tým, že hosťami boli p. Kotleba a p. Sulík a pán Kovačič kládol p. Koltlebovi otázky ohľadom toho, ako jeho strana používa peniaze z finančného príspevku, ktorý dostávajú politické strany po voľbách. P. Kovačič bol pobúrený, že strana ĽSNS prispieva priamo na účet jej predsedu a niektorých poslancov.
Pán Kotleba objasnil divákom, že je to kompenzácia príspevkov, ktoré dávajú charitatívnej organizácii na podporu rodín v núdzi, zo svojich platov.
P. Sulík vysvetlil, že jeho strana túto podporu využíva na financovanie politickej strany a regionálnych kancelárií a vníma ju ako štedrý finančný prostriedok, ktorý má zabrániť, aby si stranu pomocou darov kupovali oligarchovia. Zároveň však divákom povedal, že on v súčasnosti nepoberá žiaden príjem.
V tv debate zaznelo, že ĽSNS viackrát predložila do parlamentu návrh zákona o platoch ústavných činiteľov, aby sa jeho výška odvodzovala nie od priemernej mzdy na Slovensku, ale od minimálnej a to pri zachovaní súčasných koeficientov vypočítavania týchto platov.
Pán Kotleba to zdôvodnil tým, že priemernú mzdu zarába veľmi málo ľudí a výška platov by bola spravodlivejšia. Pán Sulík mu oponoval, že to nie je možné, pretože platy poslancov a iných činiteľov, by prudko vzrástli.
P. Kotleba sa kvôli takému vysvetleniu spýtal p. Sulíka, či je ekonóm. P. Sulík odpovedal, že je kozmonaut.
Po odpovediach p. Sulíka na ostatné otázky, začínam tomu veriť. Veriť, že verí, že je kozmonautom v slušivom zelenom úbore s vypchatým rozkrokom…Kozmonautom – supermanom, ktorému jeho schopnosti potvrdzuje napríklad aj (všetkého ) schopný redaktor p. Kovačič, ktorému stačí, že pán Sulík niečo povie a pre neho je to pravda, kým oponentov liberálov z iných strán nenechá dohovoriť, skáče im do reči, podsúva im vyjadrenia a hrubým spôsobom sa snaží manipulovať celú politickú debatu.
Takýto je výsledok práce médií… Dehonestovať a prekrúcať všetko, čo robia, alebo hovoria politici vládnej koalície, ľavicových alebo národných strán, s ktorými liberáli nesúhlasia.
To, aká je mediálna situácia na Slovensku dokazuje fakt, kto vlastní médiá, ktoré sa stali hlasnou trúbou liberálov a nielen ich.
Včera sa v alternatívnych médiách objavila správa, že redaktorka českého denníka N p. Procházková, napadla a dala facku redaktorovi z alternatívneho média.
Mnohí takéto jej správanie oceňujú a schvaľujú ho…
U nás takíto novinári bežne mediálne lynčujú ľudí, ktorí sú pre predstaviteľov liberálov nepohodlní.
Cenzúra sa stala normálnym javom, tak ako prenasledovanie ľudí s iným názorom. A dokonca už aj fyzické násilie.
Áno, začínam veriť, že p. Sulík je kozmonaut-superman. Pretože mainstreamové média všetkých predstaviteľov liberálov vykresľujú ako nadľudí… A to sa už dostávame do úplne iného ponímania liberalizmu, pretože to všetko sa začína podobať na situáciu aká bola v Európe v časoch nástupu fašizmu a nacizmu.
Pred chvíľkou som si prečítala článok na DAV DVA…
Útoku kvôli svojim názorom sa včera nevyhol ani bloger, ktorý píše aj na Pravdu. Lukáš Perný…
Ale aspoň p. Sulík je spokojný. Cíti sa byť kozmonautom a hlavne, že má v nedeľu ešte stále teplé rožky…
Zdroje:
Link na tv reláciu pripojím k článku, keď bude v archíve.

V uliciach zúri liberálny extrémizmus. Ľuboš Blaha o násilí z réžie „tých slušných“

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Vzdušná ochrana Ukrajiny je prioritou pre USA i Poľsko

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885531x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu