Založ si blog

Dobré ráno život. . .

Pomyslela som si, keď ma ráno zobudili teplé lúče slnka, prúdiace cez okno, na ktorom som večer zabudla zatiahnuť roletky. Po zamračených a upršaných ránach, keď sa človeku nechce vyliezť z postele, prišlo také krásne ráno, až som mala pocit, že je hriechom márniť čas v posteli.
Neleňošil ani vtáčí drobizg, vyspevoval na plné hrdielka a z diaľky bolo počuť kukanie kukučky.
Po stene liezol malinký pavúčik, ktorý zrejme opustil známy svet za oknom a zablúdil vo zvláštnom svete ľudí, s hladkými stenami, nábytkom a rizikom, že ho niekto pripraví o život.
Pripomenul mi nás ľudí, keď musíme sami takto blúdiť v cudzom svete a hľadáme niekoho, koho poznáme a pomôže nám, alebo hľadáme miesta, ktoré nám dokážu pripomenúť domov a bezpečie.
Mám rada rána, aj keď sú tmavé a chladné a najradšej by som ostala v teple postele. A milujem tie krásne, slnečné a tie, keď si privstanem a pozorujem východ slnka.
Považujem za dar, ráno sa zobudiť a prežiť ďalší deň.
Naše životy sú ako rána, nikdy nevieme, čo presne nám prinesú. Môžeme mať naplánovaných mnoho veci a povinností na deň, ale často sa stáva, že nakoniec je všetko inak.
Môžeme stretnúť dobrých a zaujímavých ľudí, ktorí obohatia náš život, ale aj takých, ktorí dokážu len ničiť všetko okolo seba.
Môžeme prežiť krásny deň, plný radosti, ale aj plný zármutku a bolesti. Tmavé, chladné a upršané rána, nám pripomínajú chvíle života, plné smútku, žiaľu, neistoty. Ale bez nich, by sme nedokázali oceniť, krásu a radosť, možno všedných, ale slnečných dní nášho života.
Mnohí z nás, majú radosť z toho, že sa ráno zobudili a majú pred sebou ešte jeden deň. Jeden deň života, ktorý možno prežijú v chorobe a bolestiach, ale v radosti, že ešte dostali čas byť s blízkymi.
Mnohí z nás, si ani neuvedomia vzácnosť nového rána a života a bez štipky úcty a vďačnosti berú život, ako niečo samozrejmé.
Deň sa pomaly končí a prichádza večer. A ja verím, že zasa ráno budem môcť v duchu povedať, dobré ráno život. Vstať a výjsť ústrety novému dňu a životu.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879810x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu