Založ si blog

Vraj nemáme zatvárať oči pred problémami. . .

Prečítala som si dnes ráno, na jednom mainstreamovom portáli v súvislosti s brutálnym napadnutím manželského páru štvoricou výtržníkov a agresorov, v autobuse MHD v Bratislave.
Autorka článku písala o tom, že bola sama svedkyňou podobných výtržností a o tom, čo by mal v takom prípade robiť vodič autobusu a spolucestujúci.
Pozastavila sa nad nečinnosťou ostatným cestujúcich a toho, že nikto z nich sa manželského páru nezastal.
Na tomto prípade vidieť, že Slovensko má obrovský problém a výsledkom tohto problému je narastajúca nenávisť a agresívne správanie sa ľudí, ale najmä strach tých ostaných.
Sama netuším, ako by som sa v tejto situácii zachovala, jedno viem však iste, že osobne by som telefonovala na políciu a záchrannú službu. Cestujúcim v autobuse sa však nečudujem. Pretože nechceli byť vystavení násiliu, ale aj možnej mediálnej šikane a prenasledovaniu.
Čo je príčinou takýchto prípadov, ktoré sa stávajú čoraz častejšie a o mnohých sa ani nehovorí?
Je to nenávisť, ktorá je denne mediálne šírená. Stretávame sa s ňou všade a čo je najhoršie začala byť oficiálne podporovaná najvyššími predstaviteľmi štátu.
Táto nenávisť sa v poslednom období začala nazývať „Slušnosťou“ a predstavitelia tejto slušnosti súťažia v tom, kto napríklad použije najviac vulgarizmov na adresu vytipovanej obete, ktorú takýmto spôsobom verejne prenasledujú, šikanujú, či lynčujú, len kvôli tomu, že má odlišný názor, ako majú predstavitelia tejto „Slušnosti“. Prenasledovanie a šikanovanie ľudí, sa eufemisticky začali nazývať „Satirou“.
Pamätám si ako sa „spôsobne a satiricky“ vyjadrovali na sociálnych sieťach podporovatelia Slušného Slovenska. Vulgarizmy, hrubé urážky a dokonca aj nebezpečné sa vyhrážanie sa stalo ich hrdinstvom.
Nie je to tak dávno, keď mladý študent Emil vyjadril svoj názor na ľudí, ktorí nevolili pani Čaputovú za prezidentku. V skutočnosti, to bola už len špička ľadovca nenávistného a nadradeného správania sa a ukážka názorov skupiny ľudí, ktorú prezentoval tento mladý študent.
Prečo je to tak?
Nenávistné správanie sa, osočovanie, urážky, obviňovanie bez dôkazov, vynášanie rozsudkov bez súdu, sa stali bežnou praxou, ktorú zaviedli politickí predstavitelia, ktorí už pár rokov túžia po moci a neuznávajú výsledky parlamentných volieb a namiesto práce pre štát a jeho občanov, robia možné aj nemožné, len aby sa k tej moci, po ktorej tak túžia dostali.
Výsledkom tejto ich práce je začínajúca diktatúra liberálnej anarchie, keď sa ľudia prestávajú správať ako ľudia.
Prípad násilia v bratislavskom autobuse nie je a nebude ojedinelý, pokiaľ bude nenávistné a agresívne správanie sa, prezentované ako niečo normálne, potrebné, užitočné a mnohými ľuďmi a nielen mladými, považované za módne a za možnosť zviditeľniť sa.
Súhlasím s autorkou článku v tom, že pred problémami nemáme zatvárať oči.
Ale…
V prvom rade nesmieme zatvárať oči pred príčinami týchto problémov a požadovať ich nápravu. Napríklad aj tak, že šíritelia, podporovatelia a propagátori nenávisti , prenasledovania a násilia voči ľuďom, ktorí nezdieľajú ich názory, ponesú plnú zodpovednosť za svoje konanie.
Pretože sa jedného dňa môže stať, že sa obeťou takejto nenávistnej agresie a násilia, môžete stať vy samotní, vaše deti, príbuzní, priatelia, kamaráti, len preto že to bude dovolené a považované za normálne.
V časoch totality, neslobody, tyranie a otroctva, bolo páchanie násilia na nepohodlných ľuďom vždy dovolené a podporované, dokonca odmeňované.

Zdroje:
https://noizz.aktuality.sk/opinion/utok-v-bratislavskej-mhd/8bryxw4
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/506338-nenavistny-status-gymnazistu-podporujuceho-caputovu/

Nie je titul ako titul. . .

09.07.2020

Včera som si konečne po pár dňoch podebatila s mojím priateľom Dragom a jednou z tém nášho rozhovoru boli aj tituly. Jednomyseľne sme sa zhodli na tom, že tie súčasné vysokoškolské, už nemajú takú hodnotu a vážnosť ako v minulosti, a aj keď budú odoberané tým ľuďom, ktorí ich nadobudli nepoctivo, tak jeden druh titulov pretrvá. Pretože nie je titul ako titul. [...]

Čas jahôd. ..

08.07.2020

Včera som našla v jahodovisku poslednú zabudnutú malú jahôdku. A dnes mi v jednej chvíli prišlo trošku ľúto, že ten tohtoročný čas jahôd už skončil. Vlastne každý rok trvá iba pár dní, možno iba dva týždne. Prvé sladké jahôdky, ktoré dozrievali v teple slnka, vystriedali také tie síce krásne, červené, ale už kyselkavé, bez vône slnka. A teraz premýšľam, [...]

Dlhové otroctvo – šťastná budúcnosť našich detí a vnukov?

07.07.2020

Sledujem naše médiá, ako usilovne zabávajú Slovač rozličnými „dôležitými“ témami, ako sú covidománia, potratová politika, ale aj rôzne kauzy politikov, parlamentné divadielko či feministické prenasledovanie… A dôležité informácie, ktoré sa týkajú našej budúcnosti, ale aj budúcnosti našich detí a vnukov ostávajú v úzadí. Prečo? Možno preto, aby si [...]

NAKA / Mochovce /

Podnikateľ Peter Kuba, zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bude stíhaný väzobne

10.07.2020 11:11, aktualizované: 11:29

Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2992564x
Priemerná čítanosť článkov: 3011x

Autor blogu