Založ si blog

Vraj nemáme zatvárať oči pred problémami. . .

Prečítala som si dnes ráno, na jednom mainstreamovom portáli v súvislosti s brutálnym napadnutím manželského páru štvoricou výtržníkov a agresorov, v autobuse MHD v Bratislave.
Autorka článku písala o tom, že bola sama svedkyňou podobných výtržností a o tom, čo by mal v takom prípade robiť vodič autobusu a spolucestujúci.
Pozastavila sa nad nečinnosťou ostatným cestujúcich a toho, že nikto z nich sa manželského páru nezastal.
Na tomto prípade vidieť, že Slovensko má obrovský problém a výsledkom tohto problému je narastajúca nenávisť a agresívne správanie sa ľudí, ale najmä strach tých ostaných.
Sama netuším, ako by som sa v tejto situácii zachovala, jedno viem však iste, že osobne by som telefonovala na políciu a záchrannú službu. Cestujúcim v autobuse sa však nečudujem. Pretože nechceli byť vystavení násiliu, ale aj možnej mediálnej šikane a prenasledovaniu.
Čo je príčinou takýchto prípadov, ktoré sa stávajú čoraz častejšie a o mnohých sa ani nehovorí?
Je to nenávisť, ktorá je denne mediálne šírená. Stretávame sa s ňou všade a čo je najhoršie začala byť oficiálne podporovaná najvyššími predstaviteľmi štátu.
Táto nenávisť sa v poslednom období začala nazývať „Slušnosťou“ a predstavitelia tejto slušnosti súťažia v tom, kto napríklad použije najviac vulgarizmov na adresu vytipovanej obete, ktorú takýmto spôsobom verejne prenasledujú, šikanujú, či lynčujú, len kvôli tomu, že má odlišný názor, ako majú predstavitelia tejto „Slušnosti“. Prenasledovanie a šikanovanie ľudí, sa eufemisticky začali nazývať „Satirou“.
Pamätám si ako sa „spôsobne a satiricky“ vyjadrovali na sociálnych sieťach podporovatelia Slušného Slovenska. Vulgarizmy, hrubé urážky a dokonca aj nebezpečné sa vyhrážanie sa stalo ich hrdinstvom.
Nie je to tak dávno, keď mladý študent Emil vyjadril svoj názor na ľudí, ktorí nevolili pani Čaputovú za prezidentku. V skutočnosti, to bola už len špička ľadovca nenávistného a nadradeného správania sa a ukážka názorov skupiny ľudí, ktorú prezentoval tento mladý študent.
Prečo je to tak?
Nenávistné správanie sa, osočovanie, urážky, obviňovanie bez dôkazov, vynášanie rozsudkov bez súdu, sa stali bežnou praxou, ktorú zaviedli politickí predstavitelia, ktorí už pár rokov túžia po moci a neuznávajú výsledky parlamentných volieb a namiesto práce pre štát a jeho občanov, robia možné aj nemožné, len aby sa k tej moci, po ktorej tak túžia dostali.
Výsledkom tejto ich práce je začínajúca diktatúra liberálnej anarchie, keď sa ľudia prestávajú správať ako ľudia.
Prípad násilia v bratislavskom autobuse nie je a nebude ojedinelý, pokiaľ bude nenávistné a agresívne správanie sa, prezentované ako niečo normálne, potrebné, užitočné a mnohými ľuďmi a nielen mladými, považované za módne a za možnosť zviditeľniť sa.
Súhlasím s autorkou článku v tom, že pred problémami nemáme zatvárať oči.
Ale…
V prvom rade nesmieme zatvárať oči pred príčinami týchto problémov a požadovať ich nápravu. Napríklad aj tak, že šíritelia, podporovatelia a propagátori nenávisti , prenasledovania a násilia voči ľuďom, ktorí nezdieľajú ich názory, ponesú plnú zodpovednosť za svoje konanie.
Pretože sa jedného dňa môže stať, že sa obeťou takejto nenávistnej agresie a násilia, môžete stať vy samotní, vaše deti, príbuzní, priatelia, kamaráti, len preto že to bude dovolené a považované za normálne.
V časoch totality, neslobody, tyranie a otroctva, bolo páchanie násilia na nepohodlných ľuďom vždy dovolené a podporované, dokonca odmeňované.

Zdroje:
https://noizz.aktuality.sk/opinion/utok-v-bratislavskej-mhd/8bryxw4
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/506338-nenavistny-status-gymnazistu-podporujuceho-caputovu/

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517571x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu