Založ si blog

Fica nemusím, ale. . .

Fica nemusím, ako sa slangovo hovorí. Nesúhlasím s mnohým, čo vykonal, ale…
Štvavá mediálna kampaň voči R. Ficovi, ktorá v posledných mesiacoch presiahla hranicu únosnosti a elementárnej slušnosti, núti zamyslieť sa nad tým, čo je v skutočnosti za tým všetkým.
Verím, že je za tým sklamanie opozičných strán, ktoré sa už videli ako zostavujú vládu a jej predstavitelia robia všetko pre to, aby zdehonestovali všetko to, čo terajšia vláda robí.
Nedávno som pri zberaní podkladov na nové články našla zopár zaujímavých informácií, na ktoré sa v spleti udalostí posledných mesiacov, zabudlo.
Dňa 25.1. 2017 portál Aktuality.sk priniesol krátky článoček o tom, že premiér Fico chcel dať na ústavnom súde prešetriť, či sú privatizačné zmluvy distribučných spoločností – Západoslovenskej energetiky, Stredoslovenskej energetiky a Východoslovenskej energetiky, v súlade so zákonom, pretože štát, aj napriek tomu že vlastnil 51% akcií týchto spoločností, nemal žiadne rozhodovacie právomoci v týchto spoločnostiach.
V ten istý deň, bývalý minister financií I. Mikloš poskytol rozhovor pre denník SME, v ktorom uviedol, že spomínané spoločnosti boli takto privatizované zámerne, aby v týchto firmách mali rozhodujúce práva renomované zahraničné firmy, ktoré mali zastaviť korupciu a politický klientelizmus.
O tom, či to premiér Fico urobil, som informácie nenašla. Ale médiá prinášali celé mesiace „zaručené informácie“, plné fráz “možno, údajne, vraj“, o rôznych škandáloch týkajúcich sa R. Fica. Ešte aj tá nešťastná „Gorila“ sa nakoniec po mediálnej kampani zmenila na „Ficokolu“.
Mohli sme čítať správy, plné obvinení bez dôkazov a mediálnych rozsudkov bez súdu, ohľadom jeho spojenia s mafiou, či dokonca s vraždou novinára Kuciaka a jeho priateľky.
Nenávisť, ktorá je denne propagovaná médiami, priniesla výsledky. Začínam sa obávať, že R. Fica nakoniec obvinia aj z toho, že Zem je guľatá, ak sa to niekomu nebude páčiť a bude chcieť kockatú, alebo aj z búrky, ktorá sa vyskytne niekde pri Hornej Planej, len preto, že mnohí naši občania stratili súdnosť a páči sa im verejné lynčovanie „obetného baránka“.
Na prípade R. Fica vidieť, ako funguje novodobý režim. Odmietanie zodpovednosti za vykonané skutky a jej prenášanie na iných a následné hľadanie vinníka za vlastné zlyhania, patrí k politickému folklóru dneška.
Aké je jednoduché, ukazovať prstom len na jedného človeka a podieľať sa na jeho verejnom lynčovaní a zbavovať sa tak vlastnej zodpovednosti. Mnohí tí, ktorí takto konajú, zabúdajú na jedno. A to, že nič netrvá večne a sami sa môžu stať presne takým istými obetnými baránkami, akých umelo vytvárajú oni samotní, hádzaním vlastnej špiny na iných.
Hovorí sa, že keď nejde o život, nejde o nič.
Na Slovensku však začalo platiť: „Keď ide o peniaze, ide o všetko.“ Dokonca aj o holý život.
Nastal čas, kedy je potrebné začať hovoriť o skutočnej slušnosti, ale najmä o dodržiavaní ľudských práv a zákonov.

Zdroje:
https://www.aktuality.sk/clanok/409754/fico-chce-znovu-otvarat-privatizacie-spred-15-rokov/
https://ekonomika.sme.sk/c/20442737/miklos-na-co-sa-fico-stazuje-ked-pustil-do-energetickych-podnikov-slovenskych-a-ceskych-oligarchov.html
https://focus.hnonline.sk/ekonomika/clanok/1741017-ako-vyzera-energetika-na-slovensku
https://focus.hnonline.sk/ekonomika/clanok/1741018-kto-su-vlastnici-distribucnych-spolocnosti

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879974x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu