Založ si blog

Fica nemusím, ale. . .

Fica nemusím, ako sa slangovo hovorí. Nesúhlasím s mnohým, čo vykonal, ale…
Štvavá mediálna kampaň voči R. Ficovi, ktorá v posledných mesiacoch presiahla hranicu únosnosti a elementárnej slušnosti, núti zamyslieť sa nad tým, čo je v skutočnosti za tým všetkým.
Verím, že je za tým sklamanie opozičných strán, ktoré sa už videli ako zostavujú vládu a jej predstavitelia robia všetko pre to, aby zdehonestovali všetko to, čo terajšia vláda robí.
Nedávno som pri zberaní podkladov na nové články našla zopár zaujímavých informácií, na ktoré sa v spleti udalostí posledných mesiacov, zabudlo.
Dňa 25.1. 2017 portál Aktuality.sk priniesol krátky článoček o tom, že premiér Fico chcel dať na ústavnom súde prešetriť, či sú privatizačné zmluvy distribučných spoločností – Západoslovenskej energetiky, Stredoslovenskej energetiky a Východoslovenskej energetiky, v súlade so zákonom, pretože štát, aj napriek tomu že vlastnil 51% akcií týchto spoločností, nemal žiadne rozhodovacie právomoci v týchto spoločnostiach.
V ten istý deň, bývalý minister financií I. Mikloš poskytol rozhovor pre denník SME, v ktorom uviedol, že spomínané spoločnosti boli takto privatizované zámerne, aby v týchto firmách mali rozhodujúce práva renomované zahraničné firmy, ktoré mali zastaviť korupciu a politický klientelizmus.
O tom, či to premiér Fico urobil, som informácie nenašla. Ale médiá prinášali celé mesiace „zaručené informácie“, plné fráz “možno, údajne, vraj“, o rôznych škandáloch týkajúcich sa R. Fica. Ešte aj tá nešťastná „Gorila“ sa nakoniec po mediálnej kampani zmenila na „Ficokolu“.
Mohli sme čítať správy, plné obvinení bez dôkazov a mediálnych rozsudkov bez súdu, ohľadom jeho spojenia s mafiou, či dokonca s vraždou novinára Kuciaka a jeho priateľky.
Nenávisť, ktorá je denne propagovaná médiami, priniesla výsledky. Začínam sa obávať, že R. Fica nakoniec obvinia aj z toho, že Zem je guľatá, ak sa to niekomu nebude páčiť a bude chcieť kockatú, alebo aj z búrky, ktorá sa vyskytne niekde pri Hornej Planej, len preto, že mnohí naši občania stratili súdnosť a páči sa im verejné lynčovanie „obetného baránka“.
Na prípade R. Fica vidieť, ako funguje novodobý režim. Odmietanie zodpovednosti za vykonané skutky a jej prenášanie na iných a následné hľadanie vinníka za vlastné zlyhania, patrí k politickému folklóru dneška.
Aké je jednoduché, ukazovať prstom len na jedného človeka a podieľať sa na jeho verejnom lynčovaní a zbavovať sa tak vlastnej zodpovednosti. Mnohí tí, ktorí takto konajú, zabúdajú na jedno. A to, že nič netrvá večne a sami sa môžu stať presne takým istými obetnými baránkami, akých umelo vytvárajú oni samotní, hádzaním vlastnej špiny na iných.
Hovorí sa, že keď nejde o život, nejde o nič.
Na Slovensku však začalo platiť: „Keď ide o peniaze, ide o všetko.“ Dokonca aj o holý život.
Nastal čas, kedy je potrebné začať hovoriť o skutočnej slušnosti, ale najmä o dodržiavaní ľudských práv a zákonov.

Zdroje:
https://www.aktuality.sk/clanok/409754/fico-chce-znovu-otvarat-privatizacie-spred-15-rokov/
https://ekonomika.sme.sk/c/20442737/miklos-na-co-sa-fico-stazuje-ked-pustil-do-energetickych-podnikov-slovenskych-a-ceskych-oligarchov.html
https://focus.hnonline.sk/ekonomika/clanok/1741017-ako-vyzera-energetika-na-slovensku
https://focus.hnonline.sk/ekonomika/clanok/1741018-kto-su-vlastnici-distribucnych-spolocnosti

„Len ja sama“…

26.11.2023

V živote človeka prichádzajú chvíle, keď začne premýšľať o podstate a zmysle vlastného života, o tom kým je, čím je, akými hodnotami sa riadi a akou cestou života sa vybrať, aby mohol rásť po intelektuálnej, ľudskej aj duchovnej stránke. Takým obdobím v mojom živote bol čas, keď som ukončila preklad knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hmlovina [...]

Zlyhanie štátu aj spoločnosti vo vzdelávacom a výchovnom systéme

21.11.2023

„Výchova človeka je jemná práca, ktorá vyžaduje individuálnu analýzu a veľmi opatrný prístup. Doba, keď spoločnosti stačili nedbanlivo vychovaní ľudia, ktorých nedostatky sa ospravedlňovali dedičnosťou a vrodenou povahou človeka sa už dávno pominula. Dnes je každý zle vychovaný človek vizitkou celej spoločnosti a ťaživým omylom veľkého [...]

Ak chceme, aby ľudia rozumeli…

20.11.2023

Mali by sme hovoriť ich jazykom. Ľudským jazykom… Žiaľ, len málokto sa o to snaží a preto aj dnes každý hovorí iba tým svojím. Či sú to politici, ekonómovia, bankári, vedci, lekári, kňazi, filozofovia, umelci, novinári… Vzniká tak kakofónia jazykov, v ktorých úplne zaniká ten najdôležitejší. Ten jazyk, ktorému by mohli rozumieť všetci. Ten jazyk, [...]

Faerské ostrovy

Východ slnka a more na Faerských ostrovoch majú svoje neopakovateľné čaro, ktoré sa oplatí vidieť

30.11.2023 05:00

Zábery priamo z Tórshavnu s výhľadom na more nám poslal náš mReportér Tomáš.

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,366
Celková čítanosť: 5343463x
Priemerná čítanosť článkov: 3912x

Autor blogu