Založ si blog

Socializmus musel skončiť. . .

Prečo?
Z jednoduchého dôvodu. Kapitalistický systém, založený na filozofii Zisku za každú cenu a na vykorisťovaní človeka človekom, urobil a bude sa snažiť urobiť vždy všetko preto, aby tento svoj vlastný systém zachoval.
Prečo?
Pretože zriadenie, v ktorom sú ľudské práva nadradené nad filozofiu Zisku za každú cenu a sú vytvárané sociálne a právne istoty pre obyčajných ľudí, priamo ohrozuje základné idey kapitalizmu.
Celé minulé storočie bolo poznačené neustálym bojom predstaviteľov kapitalizmu s tými, ktorí chceli zmeniť svet a spoločnosť k lepšiemu a chceli vrátiť hodnotu ľudskému životu. S tými, ktorí sa nevzdávali a túžili po sociálne vyspelej spoločnosti, ktorá vracala miliónom ľudí ich ľudskú dôstojnosť.
Spomeniem len pár príkladov toho, aká silná bola snaha kapitalistického režimu o udržanie si vlastnej moci.
Dnes sa už pomaly zabúda na to, akým spôsobom si budoval politickú kariéru Adolf Hitler…
Zrod nacizmu a fašizmu v Nemecku bol založený na otvorenej nenávisti voči komunistom a socialistom v dobe, po prvej svetovej vojne, keď hrozilo, že Komunistická strana prevezme moc a zmení tak spoločenské zriadenie. Stačí sa pozrieť do archívov histórie, aby sme videli, kto všetko a ako podporoval Hitlerov fanatizmus a vďaka komu nacistické Nemecko mohlo rozpútať najničivejšiu vojnu v novodobých dejinách. Mnoho z tých, ktorí ho podporovali sú aj v súčasnosti významnými ekonomickými piliermi nielen Nemecka.
Po porážke nacizmu a fašizmu a po následnom povojnovom usporiadaní Európy začala nastalo nové obdobia boja proti komunizmu s názvom „Studená vojna“, tá trvala dovtedy, až kým sa ju nepodarilo kapitalistickému Západu vyhrať pomocou propagandy a cieleným rozkladom komunistických strán zvnútra, vo Východnej Európe.
Boj proti socializmu a komunizmu vo svete mal rôzne podoby.
Stačí spomenúť , že len na Fidela Castra, bolo pripravovaných viac ako 600 atentátov…
V Amerike ničil život ľuďom Mccarthizmus, niekoľko miliónov ľudí podozrivých zo sympatizovania s komunizmom bolo vypočúvaných a boli o nich vedené záznamy. Kvôli tomu prichádzali o prácu, kariéru, živobytia a istoty, mnohí skončili vo väzení. Neslávne známa je aj poprava manželského páru Rosenbergerovcov, kvôli obvineniu z krádeže plánov atómovej bomby pre ZSSR.
Čo priniesla vojna vo Vietname? Obrovské množstvo mŕtvych nevinných civilistov, ale aj vojakov na oboch stranách.
Vojenský prevrat v Čile… Tak veľmi pripomína súčasný stav vo Venezuele…
Znova budú prenasledovaní, mučení a vraždení nevinní ľudia?
Kto popravil Che Guevaru? Kto riadil a školil vládne jednotky v Bolívii počas vlády prezidenta Barrientosa?
Prečo musel zomrieť Aldo Moro?
Prečo sa nikdy nevysvetlila vražda Olofa Palmeho?
Prečo bol zavraždený M. Kaddáfí?
Prečo nesmú ľudia žiť v sociálne spravodlivej spoločnosti?
Lebo ZISK. Zisk za každú cenu, aj za cenu množstva nevinných obetí.
Socialistický systém, mylne nazývaný „komunistický režim“ , jeho odporcovia nazývajú „totalitným režimom“. Mal svoje nedostatky a chyby, pretože ho tvorili a budovali rôzni ľudia. Mnohí vo viere zmeniť život tých najbiednejších a vykorisťovaných k lepšiemu a snažili sa ľuďom, žijúcim v otrockom vykorisťovaní vrátiť sociálnymi istotami ľudskú dôstojnosť. Mnohí sa na tvorbe nového systému snažili získať osobný prospech a dokázali ho zneužívať na riešenie si napr. osobných sporov.
A aj keď socializmus v našom bývalom štáte nebol bezchybný, dokázal spojiť ľudí a vytvoriť z chudobnej, vojnou zničenej krajiny, moderný štát.
Dával ľuďom nádej a budúcnosť. Napriek tomu musel skončiť.
Prečo?
Po tridsiatich rokoch klamstiev to vidíme každý deň. Kvôli moci peňazí a Zisku za každú cenu.
„Totalitu“ sociálnych istôt, vystriedala „sloboda“ vykorisťovania, byrokracie a dlhového otroctva a mnohí z tých, ktorí prežili pár rokov v tzv. „komunistickej totalite“, vedia a vidia, že boli oklamaní.
Socializmus musel skončiť…
Aj z toho dôvodu, že ľudstvo ešte nedozrelo na zásadnú zmenu spoločnosti, aj keď po nej veľmi túži.
Mnohí špekulujú o tom, čo bude po kapitalizme, ktorý sa sám rúti do záhuby nekontrolovaným ekonomickým diktátom a chamtivosťou mocenských elít.
Ktovie?
Možno, ľudstvo pochopí, čo je dôležité pre jeho prežitie na planéte…

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Silné zemetrasenie na Kréte má jednu obeť a viacero zranených

27.09.2021 11:23

Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8, ktoré v pondelok ráno zasiahlo grécky ostrov Kréta, si vyžiadalo najmenej jedného mŕtveho a viacero zranených.

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097220x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu