Založ si blog

Čas otázok. . .

Pred pár dňami sa vrátila zima. Po pár dňoch slnečného počasia, ktoré prinášalo vôňu predjaria, sa obloha znova zatiahla sivým smútkom a chlad sa šíril ostrým vetrom. Cez okno som pozorovala veľké vločky padajúceho snehu a ohrievala som si uzimené ruky teplom šálky horúceho čaju.
Aj v našich životoch sa striedajú podobné obdobia. Slnečné, teplé obdobie plné smiechu a šťastia, naruší búrka, ktorá dokáže priniesť do života zmätok a nepokoj.
Alebo príde obdobie, keď si myslíme, že sa náš život znova mení a nastávajú chvíle, keď si môžeme trošku vydýchnuť. Práve vtedy ich naruší ostrý chlad smútku, alebo bolesti, ktorý nám pripomenie, aké krehké a krátke sú chvíľky života, keď cítime istotu a pokoj.
Je to čas, keď si mnohí začnú klásť otázky. Otázky o zmysle života, hodnote života, lásky, priateľstva, zdravia, múdrosti, dobra a zla…
Často sa pýtame, prečo sa dobrým ľuďom dejú zlé veci?
Prečo zomierajú v mladom veku ľudia, ktorí by mali ešte žiť?
Prečo zomierajú dobrí ľudia a tí zlí tu ostávajú?
Prečo sú choré a zomierajú malé deti?
Prečo je na svete toľko zbytočnej bolesti a utrpenia?
Prečo je na svete toľko zla a nenávisti?
Otázky, na ktoré je ťažké odpovedať. Ale aj tak by sme mali na ne hľadať odpovede.
Niekedy nám dokážu odpovedať ľudia, ktorých nám osud pošle práve v tej chvíli, keď ich najviac potrebujeme a možno o tom ani sami nevedia.
Aj ja som takto dostala odpoveď na jednu z mojich moju otázok.
Pýtala som sa: „Prečo zomierajú ľudia, ktorí by si zaslúžili žiť, práve preto, že konajú dobro ?“
„Kto koná dobro, namáha srdce a to sa rýchlo opotrebuje, lebo rozdá zo seba to najlepšie… a to ostané srdcu neprospieva“…Napísal mi priateľ …
Čas otázok je dôležitou súčasťou nášho života. Nemali by sme sa prestať pýtať. Len tak, nájdeme a dostaneme odpovede, ktoré dokážu dať nášmu životu smer a rozmer.
Vďaka otázkam a hľadaniu a nachádzaniu odpovedí na ne, dokážeme v živote napredovať , dokážeme robiť rozhodnutia a neprešľapovať nerozhodne na jednom mieste.
Dokážeme žiť aj napriek všetkým životným prekážkam, ktoré sa nevyhnú nikomu z nás.
Dokážeme byť a ostať ľuďmi…

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097260x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu