Založ si blog

Rok po: Komu to prospelo?

Rok médiá informujú o vražde svojho kolegu. Vyvolávajú hystériu, burcujú poslušných, slušných k neposlušnosti. Hľadajú, označujú , obviňujú a súdia domnelých vinníkov. Bez dôkazov, bez obvinení, bez právoplatných rozsudkov.
A mnohí sa pýtajú: „Komu to v skutočnosti prospelo?“
Komu prospela vražda tzv. investigatívneho novinára a jeho priateľky?
Od ľudí z novinárskeho prostredia viem, že investigatívnym novinárom sa človek nestáva napísaním a uverejnením pár článkov, ale dlhodobou prácou, nielen v brandži, ale aj na sebe samom.
Investigatívny novinár, pracuje nezávisle a nepíše na politickú objednávku rôznych strán, ekonomických zoskupení, či záujmových skupín.
Investigatívny novinár, píše o kauzách nezaujato a nepoužíva dvojaký meter pri posudzovaní ekonomických, politických a spoločenských káuz rôznych, verejne činných osôb, či podnikateľov.
Komu teda prospela vražda, pre Slovákov pomerne málo známeho, mladého novinára?
Určite nie tým, ktorých médiá obviňujú z jeho vraždy.
Pochybujem o tom, že by sa akákoľvek vláda na svete, chcela zdiskreditovať takýmto spôsobom a prísť vlastným pričinením o moc a vplyv v štáte.
Zdá sa mi málo pravdepodobné, aby si provinčný podnikateľ, takýmto spôsobom „pílil pod sebou konár“ a snažil sa dostať do väzenia.
Bolo zvláštne pozerať sa na komediantské výstupy naši „umelcov“ na námestiach, ktorí sami seba pasovali za hovorcov národa a pritom vedieť, ako sú odtrhnutí od reality života občanov nášho štátu.
Bolo zvláštne počúvať vyjadrenia nášho pána prezidenta a vidieť ho, ako zapaľuje sviečky na pietnom mieste spolu s matkou obete a pritom čítať v tých istých médiách, že sa od neho odvracajú aj tí, ktorí ho podporovali , práve kvôli jeho finančným kauzám a obvineniam, ktoré boli voči nemu vznesené.
Komu prospela vražda mladého novinára?
Slovensku a jeho občanom určite nie. Pretože viac ako rok, vláda a parlament riešia vraždu, ktorá síce je ohavným a neospravedlniteľným činom. Vraždu, ktorú nemorálnym spôsobom zneužíva opozícia na svoje mocenské ciele a znemožňuje prácu vlády a parlamentu v prospech štátu a celého národa. Vlády a poslancov, ktorí boli zvolení v demokratických parlamentných voľbách a týmto spôsobom opozícia znevažuje a odmieta, spolu so skupinou médií, demokratickú voľbu občanov a snaží sa zavádzať podivnú diktatúru anarchie.
Je mi veľmi ľúto dvoch mladých ľudí, ktorých smrť bola zneužitá hrubým spôsobom. Je mi veľmi ľúto rodín, ktorých strata a žiaľ boli zneužité na vybavovanie si mocenských bojov.
Čas sa nedá vrátiť, tak, ako sa nedá vrátiť život týmto mladým ľuďom.
Ale čas postupne odhalí, komu skutočne táto zbytočná smrť mala prospieť a v čom. Možno to potrvá nejakú dobu a možno práve vtedy, výjdu do ulíc slušní ľudia a budú žiadať nápravu a prevzatie zodpovednosti tých, ktorí zneužívajú svoje postavenie na získavanie moci za každú cenu.

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

SR Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Dědeček sa čoskoro postaví pred súd. Tragédia opitých za volantom neodradila

02.06.2023 09:00

Nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu neubudlo. Nepomohlo ani pobúrenie spoločnosti po tragédii na Zochovej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090716x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu