Založ si blog

Rok po: Komu to prospelo?

Rok médiá informujú o vražde svojho kolegu. Vyvolávajú hystériu, burcujú poslušných, slušných k neposlušnosti. Hľadajú, označujú , obviňujú a súdia domnelých vinníkov. Bez dôkazov, bez obvinení, bez právoplatných rozsudkov.
A mnohí sa pýtajú: „Komu to v skutočnosti prospelo?“
Komu prospela vražda tzv. investigatívneho novinára a jeho priateľky?
Od ľudí z novinárskeho prostredia viem, že investigatívnym novinárom sa človek nestáva napísaním a uverejnením pár článkov, ale dlhodobou prácou, nielen v brandži, ale aj na sebe samom.
Investigatívny novinár, pracuje nezávisle a nepíše na politickú objednávku rôznych strán, ekonomických zoskupení, či záujmových skupín.
Investigatívny novinár, píše o kauzách nezaujato a nepoužíva dvojaký meter pri posudzovaní ekonomických, politických a spoločenských káuz rôznych, verejne činných osôb, či podnikateľov.
Komu teda prospela vražda, pre Slovákov pomerne málo známeho, mladého novinára?
Určite nie tým, ktorých médiá obviňujú z jeho vraždy.
Pochybujem o tom, že by sa akákoľvek vláda na svete, chcela zdiskreditovať takýmto spôsobom a prísť vlastným pričinením o moc a vplyv v štáte.
Zdá sa mi málo pravdepodobné, aby si provinčný podnikateľ, takýmto spôsobom „pílil pod sebou konár“ a snažil sa dostať do väzenia.
Bolo zvláštne pozerať sa na komediantské výstupy naši „umelcov“ na námestiach, ktorí sami seba pasovali za hovorcov národa a pritom vedieť, ako sú odtrhnutí od reality života občanov nášho štátu.
Bolo zvláštne počúvať vyjadrenia nášho pána prezidenta a vidieť ho, ako zapaľuje sviečky na pietnom mieste spolu s matkou obete a pritom čítať v tých istých médiách, že sa od neho odvracajú aj tí, ktorí ho podporovali , práve kvôli jeho finančným kauzám a obvineniam, ktoré boli voči nemu vznesené.
Komu prospela vražda mladého novinára?
Slovensku a jeho občanom určite nie. Pretože viac ako rok, vláda a parlament riešia vraždu, ktorá síce je ohavným a neospravedlniteľným činom. Vraždu, ktorú nemorálnym spôsobom zneužíva opozícia na svoje mocenské ciele a znemožňuje prácu vlády a parlamentu v prospech štátu a celého národa. Vlády a poslancov, ktorí boli zvolení v demokratických parlamentných voľbách a týmto spôsobom opozícia znevažuje a odmieta, spolu so skupinou médií, demokratickú voľbu občanov a snaží sa zavádzať podivnú diktatúru anarchie.
Je mi veľmi ľúto dvoch mladých ľudí, ktorých smrť bola zneužitá hrubým spôsobom. Je mi veľmi ľúto rodín, ktorých strata a žiaľ boli zneužité na vybavovanie si mocenských bojov.
Čas sa nedá vrátiť, tak, ako sa nedá vrátiť život týmto mladým ľuďom.
Ale čas postupne odhalí, komu skutočne táto zbytočná smrť mala prospieť a v čom. Možno to potrvá nejakú dobu a možno práve vtedy, výjdu do ulíc slušní ľudia a budú žiadať nápravu a prevzatie zodpovednosti tých, ktorí zneužívajú svoje postavenie na získavanie moci za každú cenu.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 09:45

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885716x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu