Založ si blog

Boj proti „komunizmu“. . .

Pri pozeraní tv dokumentu „Nacistický projekt“, som pochopila, ako dlho trvá „boj proti komunizmu“.
V Európe po 1.svetovej vojne silnelo komunistické hnutie a aj v Nemecku malo niekoľko miliónov podporovateľov. V dokumente zaznela myšlienka, že Komunistická strana podporovaná Sovietskym Ruskom mala potenciál ovládnuť nielen Európu, ale aj svet.
Už v tej dobe sa začala protikomunistická kampaň a boj proti komunizmu, ktorý zahájil aj samotný Hitler so svojimi prívržencami v roku 1922 v Coburgu násilnosťami voči komunistom a ľavičiarov, ktorí tam boli v menšine.
Postupným získavaním moci Hitler a NSDAP, začali páchať na komunistoch a ľavičiaroch násilie v rôznej podobe, nevynímajúc mučenie a vraždenie. Z rôznych iných dokumentov viem, že práve kvôli tomu, že otvorene bojoval proti komunizmu mal, rôznych obdivovateľov a podporovateľov aj v iných krajinách.
Komu a prečo, tak veľmi prekážala túžba ťažko pracujúcich a vykorisťovaných ľudí po lepšom živote?
Aj 2. svetovú vojnu môžeme označiť za boj proti komunizmu, ktorý znázorňoval Sovietsky zväz a vďaka ktorému , Európa nad nacizmom a fašizmom v r. 1945 zvíťazila. Žiaľ, nezvíťazila nadlho. Po jej rozdelení, po druhej sv. vojne nastala nová fáza boja proti komunizmu vo forme nového zbrojenia pod názvom „Studená vojna“.
V súčasnosti sa len málokto zamyslí nad tým, že USA využili pre svoj mocenský vzostup a súperenie so ZSSR v mnohých oblastiach práve nacistických vedcov, inžinierov či lekárov, ktorí spolupracovali vo vojenskom výskume, spolupracovali s CIA na rôznych projektoch.
A práve v tomto období , v začiatkoch studenej vojny začal v USA „hon na čarodejnice“, prenasledovanie, vypočúvanie, väznenie ľudí, ktorí sympatizovali s komunizmom a ktorý poznáme pod názvom „Mccarthizmus“.
Aj keď sa obdobie otvoreného prenasledovania skončilo, boj proti „komunistickému režimu“ ako ho nazýval západ neskončil. Len zmenil tvár a začal používať overené metódy propagandy z čias 2.sv. vojny, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani samotný J. Goebbels.
Šírenie antikomunistickej propagandy prinieslo svoje plody práce v roku 1989, keď nastali prevraty v krajinách Socialistického bloku a ľudia uverili klamstvám o „Slobode a demokracii“.
Ako vyzerá „vytúžená sloboda a demokracia“ máme možnosť vidieť každý deň aj v našom štáte. Zo suverénneho, sebestačného a nezadĺženého štátu sa stala kolónia Západu s lacnou pracovnou silou a bábkovými mocipánmi, ktorí sa rujú o korytá ako diví a už dávno im nejde o občanov vlastného štátu. Denne sa stretávame s otvorenou nenávisťou voči ľuďom s ľavicovými názormi a antikomunistickou propagandou, prenasledovaním tých, ktorí sa neboja povedať svoj názor.
Byť „ľavičiarom“ v dnešnej dobe, znamená byť „extrémistom“.
Vyjadriť nesúhlas s tým, čo sa deje na Ukrajine, kde sa stal národným hrdinom vojnový zločinec S. Bandera je v dnešnej dobe takisto prejavom „extrémizmu“.
Preto často premýšľam o tom, či sa dá hovoriť o „Víťazstve nad fašizmom“. Ukončenie 2. svetovej vojny, bolo len čiastočným víťazstvom, pretože fašizmus a nacizmus prežíval v krajinách spriaznených a podporovaných USA. Stačí sa pozrieť a naštudovať si, kde sa ukrývali nacistickí a fašistickí zločinci. Akým a ktorým vládam a režimom slúžili a pomáhali, ale aj to, že Západ tieto režimy obhajoval a podporoval.
V dnešných dňoch znova prebieha „boj proti komunizmu“ vo Venezuele. Málokto venoval pozornosť prejavu D. Trumpa na VZ OSN, kde otvorene hovoril o boji pri „komunistickému zločinnému režimu“ vo Venezuele. Aj tam má byť importovaná „Sloboda a demokracia“ USA . Ako sa to deje, vidíme denne v médiach.
J. Goebbels by nadšene tlieskal novodobej propagande, vďaka ktorej začína byť svet na pokraji vojny nedoziernych následkov. O tom, že svet vo vojne už dávno je, píšem často.
Krvavé konflikty pod zásterkou „slobody a demokracie“ kvôli ovládnutiu krajín, ktoré vlastnia rôzne nerastné suroviny, alebo predstavujú ekonomickú hrozbu Západu, sa vedú už pár desaťročí, a slovo „Mier“ sa stalo veľmi relatívnym pojmom.
V novodobej protikomunistickej propagande sa veľa a často hovorí o „zločinoch komunizmu“.
Ako sa budú nazývať zločiny tých, ktorí kvôli moci a chamtivosti doteraz ničia a vraždia nevinných ľudí a ničia celé krajiny?
Ako nazve história obete nacistických represálií voči ľuďom s ľavicovými názormi?
Ako nazvú budúci historici obete nezmyselnej Vietnamskej vojny?
Proti čomu a komu bojujú novodobí bojovníci proti komunizmu?
Ako budú nazvané súčasné obete „honov na čarodejnice“ , ľudí, ktorí len túžia žiť v mieri, mať základné sociálne práva a istoty a budúcnosť?
Odpovede by mala priniesť práve budúcnosť.
Ale dočkáme sa ich len v tom prípade, ak nejaká budúcnosť bude a ľudstvo sa vlastnou hlúposťou navzájom nevyvraždí.

Článok pôvodne vyšiel na DAV DVA.

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

10.10.2019

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy. A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.