Založ si blog

Boj proti „komunizmu“. . .

Pri pozeraní tv dokumentu „Nacistický projekt“, som pochopila, ako dlho trvá „boj proti komunizmu“.
V Európe po 1.svetovej vojne silnelo komunistické hnutie a aj v Nemecku malo niekoľko miliónov podporovateľov. V dokumente zaznela myšlienka, že Komunistická strana podporovaná Sovietskym Ruskom mala potenciál ovládnuť nielen Európu, ale aj svet.
Už v tej dobe sa začala protikomunistická kampaň a boj proti komunizmu, ktorý zahájil aj samotný Hitler so svojimi prívržencami v roku 1922 v Coburgu násilnosťami voči komunistom a ľavičiarov, ktorí tam boli v menšine.
Postupným získavaním moci Hitler a NSDAP, začali páchať na komunistoch a ľavičiaroch násilie v rôznej podobe, nevynímajúc mučenie a vraždenie. Z rôznych iných dokumentov viem, že práve kvôli tomu, že otvorene bojoval proti komunizmu mal, rôznych obdivovateľov a podporovateľov aj v iných krajinách.
Komu a prečo, tak veľmi prekážala túžba ťažko pracujúcich a vykorisťovaných ľudí po lepšom živote?
Aj 2. svetovú vojnu môžeme označiť za boj proti komunizmu, ktorý znázorňoval Sovietsky zväz a vďaka ktorému , Európa nad nacizmom a fašizmom v r. 1945 zvíťazila. Žiaľ, nezvíťazila nadlho. Po jej rozdelení, po druhej sv. vojne nastala nová fáza boja proti komunizmu vo forme nového zbrojenia pod názvom „Studená vojna“.
V súčasnosti sa len málokto zamyslí nad tým, že USA využili pre svoj mocenský vzostup a súperenie so ZSSR v mnohých oblastiach práve nacistických vedcov, inžinierov či lekárov, ktorí spolupracovali vo vojenskom výskume, spolupracovali s CIA na rôznych projektoch.
A práve v tomto období , v začiatkoch studenej vojny začal v USA „hon na čarodejnice“, prenasledovanie, vypočúvanie, väznenie ľudí, ktorí sympatizovali s komunizmom a ktorý poznáme pod názvom „Mccarthizmus“.
Aj keď sa obdobie otvoreného prenasledovania skončilo, boj proti „komunistickému režimu“ ako ho nazýval západ neskončil. Len zmenil tvár a začal používať overené metódy propagandy z čias 2.sv. vojny, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani samotný J. Goebbels.
Šírenie antikomunistickej propagandy prinieslo svoje plody práce v roku 1989, keď nastali prevraty v krajinách Socialistického bloku a ľudia uverili klamstvám o „Slobode a demokracii“.
Ako vyzerá „vytúžená sloboda a demokracia“ máme možnosť vidieť každý deň aj v našom štáte. Zo suverénneho, sebestačného a nezadĺženého štátu sa stala kolónia Západu s lacnou pracovnou silou a bábkovými mocipánmi, ktorí sa rujú o korytá ako diví a už dávno im nejde o občanov vlastného štátu. Denne sa stretávame s otvorenou nenávisťou voči ľuďom s ľavicovými názormi a antikomunistickou propagandou, prenasledovaním tých, ktorí sa neboja povedať svoj názor.
Byť „ľavičiarom“ v dnešnej dobe, znamená byť „extrémistom“.
Vyjadriť nesúhlas s tým, čo sa deje na Ukrajine, kde sa stal národným hrdinom vojnový zločinec S. Bandera je v dnešnej dobe takisto prejavom „extrémizmu“.
Preto často premýšľam o tom, či sa dá hovoriť o „Víťazstve nad fašizmom“. Ukončenie 2. svetovej vojny, bolo len čiastočným víťazstvom, pretože fašizmus a nacizmus prežíval v krajinách spriaznených a podporovaných USA. Stačí sa pozrieť a naštudovať si, kde sa ukrývali nacistickí a fašistickí zločinci. Akým a ktorým vládam a režimom slúžili a pomáhali, ale aj to, že Západ tieto režimy obhajoval a podporoval.
V dnešných dňoch znova prebieha „boj proti komunizmu“ vo Venezuele. Málokto venoval pozornosť prejavu D. Trumpa na VZ OSN, kde otvorene hovoril o boji pri „komunistickému zločinnému režimu“ vo Venezuele. Aj tam má byť importovaná „Sloboda a demokracia“ USA . Ako sa to deje, vidíme denne v médiach.
J. Goebbels by nadšene tlieskal novodobej propagande, vďaka ktorej začína byť svet na pokraji vojny nedoziernych následkov. O tom, že svet vo vojne už dávno je, píšem často.
Krvavé konflikty pod zásterkou „slobody a demokracie“ kvôli ovládnutiu krajín, ktoré vlastnia rôzne nerastné suroviny, alebo predstavujú ekonomickú hrozbu Západu, sa vedú už pár desaťročí, a slovo „Mier“ sa stalo veľmi relatívnym pojmom.
V novodobej protikomunistickej propagande sa veľa a často hovorí o „zločinoch komunizmu“.
Ako sa budú nazývať zločiny tých, ktorí kvôli moci a chamtivosti doteraz ničia a vraždia nevinných ľudí a ničia celé krajiny?
Ako nazve história obete nacistických represálií voči ľuďom s ľavicovými názormi?
Ako nazvú budúci historici obete nezmyselnej Vietnamskej vojny?
Proti čomu a komu bojujú novodobí bojovníci proti komunizmu?
Ako budú nazvané súčasné obete „honov na čarodejnice“ , ľudí, ktorí len túžia žiť v mieri, mať základné sociálne práva a istoty a budúcnosť?
Odpovede by mala priniesť práve budúcnosť.
Ale dočkáme sa ich len v tom prípade, ak nejaká budúcnosť bude a ľudstvo sa vlastnou hlúposťou navzájom nevyvraždí.

Článok pôvodne vyšiel na DAV DVA.

Sexuálna revolúcia. . .

13.07.2019

Zdá sa, že zasiahla aj Slovensko. Žiaľ, divným spôsobom. Stáročia bol sex, vďaka kresťanskej cirkvi považovaný za niečo nečisté. Za akt, ktorý mal byť len nástrojom na splodenie detí. viac »

A čo dodržiavanie ľudských práv na Slovensku, pani Čaputová. . .

12.07.2019

Je veľmi jednoduché kritizovať iný štát za nedodržiavanie ľudských práv na jeho území a tolerovať hrubé porušovanie tých istých ľudských práv vo vlastnom štáte, v ktorom je pani Čaputová viac »

Sú práva pedofilov najdôležitejším problémom Slovenska?

11.07.2019

Nie, nie sú. Aj keď otvorenie tejto témy, vyvolalo búrlivú diskusiu a vlnu nevôle medzi občanmi. Táto téma bola otvorená práve v čase, keď novozvolená prezidentka p. Čaputová, otvorila viac »

Grécko, požiar

Pre lesný požiar evakuovali na juhu Francúzska 2 500 dovolenkárov

15.07.2019 19:58

Návštevníkom plážového strediska Argeles-sur-Mer poskytli dočasné prístrešie v telocvičniach a iných objektoch.

námestie snp, námestie nežnej revolúcie, stará tržnica, bratislava

Rozdelí Vallo legendárne námestie?

15.07.2019 18:30

Bratislavský primátor Matúš Vallo prišiel s iniciatívou premenovať časť Námestia SNP na Námestie nežnej revolúcie.

Vysoké Tatry / turizmus /

Maďarský horolezec neprežil 250-metrový pád spod Kolového štítu

15.07.2019 18:24

Jeho pád smerom do Kolovej doliny nahlásili v pondelok krátko po 7.00 h.

poľsko, huawei

USA možno čoskoro zmiernia sankcie pre Huawei

15.07.2019 18:09

Spojené štáty môžu schváliť licencie pre domáce firmy na opätovné spustenie predaja komponentov spoločnosti Huawei o necelé dva týždne.