Čaro tajných lások. . .

Pri šalviovom čaji, som len tak narýchlo prebehla titulky médií.
Predvolebná kampaň je v plnom prúde. Politici nás neustále presviedčajú o tom, ako sú pre nás nenahraditeľní, ako bez nich a ich politikárčenia nemôžeme žiť.
Ale život, ten skutočný život, je o niečom úplne inom. Je plný šťastia i trápenia, radostí aj problémov, lásky a aj nenávisti. Tej, ľudia vďaka politikárčeniu a médiám začali čoraz viac podliehať a zabúdajú na to, že život je taký aký, si ho sami vytvoria.
A k životu patrí láska.
Dokonca aj tá tajná.
Každý z nás ich má, ale každý iné.
Sú to lásky, ktoré dávajú pocit šťastia, pokoja.
Sú veľmi dôležité v tejto dobe, keď sa dôležitou stáva láska k sebe samému, ale aj láska k peniazom a moci. Média a propaganda ovplyvňujú aj naše city a vnímanie lásky.
Láska je zvláštny cit, má mnoho podôb, aj tých krásnych, ale aj tých ničivých. Používa rovnaké slová na vyjadrenie citov k človeku, ale aj veciam.
Znie to rovnako: Milujem človeka XY, alebo milujem plnú peňaženku, auto, rezeň. Ale význam je iný.
Milovať môžeme hudbu, knihy, Boha, Vesmír, Zem, vlasť, prírodu a hlavne ľudí okolo seba.
Ak niekoho máme radi, tak by sme mu to mali dávať najavo. Neoberať ho o pocit byť ľúbený.
Aj keď je medzi druhmi lásky mnoho rozdielov, rovnako silný cit môžeme cítiť k človeku, ktorého milujeme, deťom, priateľom, ale aj zvieratám.
Ale tajné lásky, tie sú ako z iného sveta. Nemyslím tým záhrobie, alebo nebo. Aj keď nám občas dajú pocit dokonalého šťastia a cítime sa ako v nebi, či raji.
Včera večer pri počúvaní jednej starej piesne, som si uvedomila, ako veľa tajných lások mám. Aký je to zázrak a šťastie mať veľa tajných lások, ale aj to, aké sú rôzne.Za mnoho z nich môže jedno prastaré rádio s magickým okom :-).
Jednou z mojich veľkých lások je hudba. To nie je tajomstvo, ale tajnou láskou je argentínske tango, baroková hudba, opera, stredoveká hudba a dokonca aj sakrálna a jej skladatelia a interpreti.
Viete, aký úžasný umelec je Jordi Savall, alebo Leo Brouwer? Astor Piazzolla, huslista David Garett, alebo speváci Jonas Kaufmann, Dimka Hvorostovskij?
Stačí zatvoriť oči a počúvať a máte pocit dokonalého šťastia. No neľúbte ich…
Možno o nich niekedy napíšem aj viac, lebo ak by som ich mala všetkých vymenovať, tak by bol tento blog nekonečne dlhý a každá moja tajná, hudobná láska má aj svoj príbeh…
Toľko tajných lások ako mám v hudbe, mám aj vo svete literatúry.
Hneď ako som naučila čítať, sa knihy stali mojou láskou. To, čo som v nich dozvedela dokázalo ovplyvniť môj život, naučilo ma žiť. Ukázalo mi krásu slov filozofie či poézie. Našla som v nich osobných priateľov, ktorí sú rovnako vzácni ako tí ozajstní. Dajú sa v nich nájsť mnohé odpovede na otázky. Aj v obyčajnom románe, dokážeme nájsť mnoho životnej múdrosti. Vo veršoch je ukrytý zmysel života, bolesti a lásky samotnej.
Knihy a slová v nich, majú ešte jeden vzácny dar. Ukazujú nám, akí sme malí a koľko sa toho ešte musíme učiť, aby sme dosiahli určitú úroveň poznania. Ľudia, ktorí ich napísali sú navždy v mojom srdci a duši.
Mám ešte mnoho tajných lások. Ale tie nech ostanú tajné… Aby sa nestratilo ich čaro. Čaro toho, keď sme sami sebou…
A práve teraz je tá doba, aby sme sa za svoje lásky nehanbili a žili nimi. Nedali si zasahovať špinou okolitého sveta do našich životov a zachovali si vlastnú hodnotu.
Hodnotu ľudskosti, krásy, našich snov, citov a lásky. To je to, prečo sa oplatí žiť a čo je v živote to najdôležitejšie.

Iba áno. . .

07.12.2025

V jeden obyčajný deň, povieme iba áno a nájdeme všetko to, čo sme v nás dvoch hľadali už od stvorenia prvých svetov a času nekonečnosti vo večnosti... V jeden obyčajný deň, povieme iba áno a zobudíme naše duše, otvoríme dokorán oči života, aby sme uvideli dokonalosť lásky ukrytej pred hlukom ticha v nás samotných... Devana Slnovratovo 7. 12 2025 Báseň bola [...]

Dospeli ľudia ku skutočnému poznaniu a pochopeniu podstaty Boha?

30.11.2025

Pred pár dňami jedna z televízií uviedla starší americký film „Egypťan Sinuhe“ natočený podľa svetoznámeho rovnomenného románu fínskeho spisovateľa Miku Waltariho. Odvtedy premýšľam nad mnohými paralelami Starého Egypta so súčasným svetom. Premýšľam nad mocenským bojom, nad neslobodou ľudí, ale najmä premýšľam o tom, či ľudia v súčasnosti [...]

Iba Láska. ..

09.11.2025

Iba Láska, dokáže zmeniť diaľku smútku večnosti na tichý úsmev duše... Iba Láska, nechá rozkvitnúť drobné kvety šťastia v daždi samoty života... Iba Láska, dokáže vdýchnuť nehu nádeje pokoja v búrke chaosu posledných dní... Iba Láska... Devana Slnovratovo 9. 11. 2025 Báseň bola pôvodne zverejnená ne: Belobog.sk

Kosovo SR Priština vojaci prezident Pellegrini návšteva

Návrat do napätého regiónu. Do Kosova pošleme až 150 vojakov a americké obrnené vozidlá

21.12.2025 19:15

Americké Oshkoshe, ktoré má dostať Slovensko za pomoc Ukrajine, by mohli byť nasadené v misii KFOR.

ČR FF UK streľba výročie spomienka obete

Ľudia si v Prahe koncertom a tichou pietou pripomenuli obete streľby

21.12.2025 19:14

K pamätníku prichádzali ľudia počas celého dňa.

Venezuela, tanker

USA zadržali pri pobreží Venezuely druhý tanker za 24 hodín

21.12.2025 18:47

Konkrétne miesto operácie nešpecifikovali.

Donald Trump, Elon Musk

Forbes: Majetok šéfa Tesly Elona Muska prekročil 700 miliárd USD

21.12.2025 18:39

Musk nedávno vyhral dlhoročný právny spor, týkajúci sa veľkého balíka akcií Tesly z roku 2018.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,444
Celková čítanosť: 6221508x
Priemerná čítanosť článkov: 4309x

Autor blogu