Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. . .

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy.
A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné ilúzie o tom, že žije v nejakej slobode, premýšľa o tom, čo je v skutočnosti tá demokracia a ako je možné, že volení zástupcova ľudu sa správajú nadradene, ako nejakí feudáli.
Pomaly si zvykáme, že výraz „niesť zodpovednosť“ je prázdna fráza, pretože to je základ mizérie v našom štáte. Zodpovednosti sa vyhýbajú tí hore a tí dole tiež, pretože tí hore sú ich predobrazom.
Zvykáme si na politické divadlo, za ktoré platíme privysokú daň a normálnym sa stalo bežné porušovanie všetkých „demokratických pravidiel a zákonitostí“ práve v mene „demokracie“.
Bežnými sa stali rôzne „míľniky“, pokusy o preberanie moci pomocou týchto „míľnikov“, či prenasledovanie nepohodlných ľudí novodobou, samozvanou inkvizíciou.
Ľudia sa prizerajú fraškám, ktoré im hrajú daňoví podvodníci, ktorí sa hrajú na svätcov. Mladí ľudia hltajú prednášky o tom aké je úžasné brať drogy, či najnovšie Saskárske vybavovanie si účtov a šťavnaté vyjadrenia, ktoré si mediálne posielajú terajší a už bývalí členovia tejto politickej strany.
Duní Dunaj a špina za špinou sa valí…
Koľko tej špiny sa ešte privalí do parlamentných volieb?
Čo si majú občania myslieť o tom, kto stojí za volebným úspechom bratislavského primátora a pani prezidentky?
Čo si majú myslieť o správaní sa politikov, ktorí na seba mediálne chrlia toľko špiny, že sa človek nestačí ani len čudovať.
Je smutné, že v tejto ich špine, zanikajú a strácajú sa problémy občanov tohto štátu, ale aj všetko to, čo ešte má aký taký zmysel a prináša aspoň malé istoty.
Ľudia na vlastnej koži zažívajú, ako vďaka tej špine zanikajú hodnoty a spoločnosť sa stáva amorálnou, kde sú obyčajná ľudskosť a slušnosť považované za slabosť a bežnými sa stáva obhajoba nemorálnosti, skazenosti a dospeli sme až tam, že aj perverzností.
Výsledkom toho všetkého je apatickosť ľudí, strata viery v budúcnosť a postupný návrat totality.
Totality špiny, ktorá sa bude len ťažko čistiť…

Alternatíva a „alternatíva“…

23.06.2026

Minulý týždeň som na sociálnych sieťach a v niektorých alternatívnych médiách zachytila podivnú „vojnu jej predstaviteľov“, ktorá začala tzv. „alternatívu“ rozdeľovať. Nie, nebudem sa tu rozpisovať o aktéroch tejto „vojny“, ale o tom, čo ukázala nielen o tých, ktorí sa hrajú na predstaviteľov „alternatívy“, ale aj o spoločnosti [...]

Slavjan

04.05.2026

„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,457
Celková čítanosť: 6536977x
Priemerná čítanosť článkov: 4487x

Autor blogu