Založ si blog

Sám so sebou…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Keď sa narodíme alebo zomierame, často bývame obklopení ľuďmi, aj keď sme v tých chvíľach  v podstate úplne sami.

Počas nášho života sa tiež  ocitáme v spoločnosti iných ľudí, blízkych, priateľov, kolegov, ale aj úplne neznámych, ktorí spolu s časom prichádzajú a odchádzajú.

Lenže v živote každého človeka prichádzajú okamihy, keď potrebuje byť iba sám so sebou.

Často preto, aby pochopil  sám seba a uvedomil si kým je a kým nechce byť. Ale aj preto, aby mohol byť v spoločnosti iných a správal sa k nim ľudsky.

Chvíle, keď je človek sám so sebou a môže sa ponoriť do svojho srdca a duše prinášajú odpovede na mnohé ťažké otázky, ktoré sa niekedy bojí položiť a nahlas vysloviť.

Preto by  sme nemali mať strach byť iba sami so sebou a báť sa samoty, ktorá v skutočnosti nie je samotou.

Pretože ak dokážeme byť sami so sebou, dokážeme počuť hlas Boha v nás a cítiť jeho dotyk Lásky. V takých chvíľach pochopíme vzácnosť vlastného bytia, života iných, ale najmä Lásky, ktorá dáva všetkému zmysel a význam.

A pochopíme, že čas, ktorý strávime sami so sebou je veľkým darom.

 

 

Devana

Slnovratovo 27. december 2023

 

Clánok bol zverejnený na: Belobog.sk

 

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

vojna na Ukrajine, Petrohrad, Rusko

ONLINE: Útok na Charkov vyšetrujú na Ukrajine ako vojnový zločin

19.05.2024 07:35

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti a preto raketové útoky vyšetruje ako vojnový zločin.

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica by mali dokončiť za pár mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517706x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu