Založ si blog

Svetlo nádeje…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Túžime po ňom, potrebujeme ho  a hľadáme ho najmä vtedy, keď máme pocit, že temnota zla okolo nás hustne a cítime sa bezradne.

Áno, túžime po ňom ako po malom svetielku, po malom plamienku sviečky, pretože aj úplne malý lúč svetla dokáže presvetliť tmu neznáma a my sa sa prestaneme báť. Získame stratenú sebadôveru, ale aj dôveru v ľudí, ktorí patria do našich životov.

Túžime po „svetle nádeje“ a hľadáme ho, často však nesprávne. Mnohí z nás ho prestali hľadať práve v sebe samotnom, vo svojom srdci aj v duši.

Žiaľ, zabudli sme, že skutočným „svetlom nádeje“ môže byť každý z nás.

Ak nájdeme v sebe „svetlo nádeje“ a pochopíme jeho význam, dokážeme dávať svetlo nádeje láskou a ľudskosťou všade tam, kde temnota zla oberá ľudí o vieru v dobro.

Prajem všetkým ľuďom v tomto čase Zimného slnovratu a Vianoc, aby dokázali nájsť v sebe znovuzrodené svetlo nádeje, lásky a ľudskosti a presvetlili tento náš malý kúsok vesmíru skutočnou krásou, pokojom a radosťou zo života. Pretože aj tá najmenšia nádej môže vykonať tie najväčšie zázraky.

A jedným z tých najväčších zázrakov je Človek samotný, ktorý dokáže milovať tak, že sa dokáže vzoprieť temnote zla a svietiť „svetlom nádeje“ na ceste lásky a duchovného napredovania ľudstva.

Devana

Slnovratovo 23. december 2023

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517568x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu