Založ si blog

„Meníme hru“…

 

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a  novými predvolebnými sloganmi.

Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno.

Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo pomenoval skutočný význam a stav politiky a politikov na Slovensku.

Áno, politika je pre nich iba hra.

 

Ilustračný obrázok: Alex Yomare Pixabay

 

Väčšina politikov sa hrá na niečo čo nie sú a nikdy neboli. Začali sa správať ako naradená novofeudálna kasta. Hrajú sa na „pánov a bohov“, ktorí sa nehanebne a bez najmenších výčitiek zahrávajú so životmi občanov a budúcnosťou štátu a za tieto ich frašky a „hry bez hraníc“ si dávajú štedro zaplatiť.

Keď je štát ohlodaný na kosť a občanom hrozí nepredstaviteľná bieda, cítia nutnosť „zmeniť hru“, aby mohli ľudí znova obalamutiť a náš štát úplne doraziť.

Obávam sa, že  voliči im zasa „sadnú na lep“ a zapoja sa do tých ich „hier o tróny“, ktoré sa napokon pre občanov  stanú „hrami o život“.

Ktovie či si mladí ľudia uvedomia, že politici, ktorí sa teraz s nimi znova zahrávajú   a  začali oslovovať ich reklamnými sloganmi, boli tí istí, ktorí ich nedávno  počas covidovej pandémie zatvorili ako zvieratá do klietky.

Pán Heger sa na billboarde dojemne skláňa  a vystiera ruky k starej pani. Spomenú si naši starkí, ako boli násilne oddeľovaní od svojich rodín, vraj pre ich dobro.

Bude politická hra na covidové šialenstvo pre voľbami úplne zabudnutá, aj keď stála život tisíce nevinných ľudí?

Budú zabudnuté tvrdé reštrikčné opatrenia vlády, ktorými občanov obrala o základné ľudské práva a dôstojnosť?

Bude zabudnutý hrubý nátlak a vydieranie ľudí stratou sociálnych istôt?

Bude zabudnuté neposkytovanie základnej lekárskej starostlivosti?

Budú zabudnuté medicínske a sociálne experimenty, ktoré boli na ľuďoch vykonávané bez ich vedomia?

Áno politici už teraz menia hru, aby bolo zabudnuté všetko to, čo doteraz napáchali.

V skutočnosti všetci počas posledných viac ako tridsiatich rokov hrajú iba mocenské hry a zahrajú ľuďom všetko možné, demokratov, národniarov, či liberálov, len aby zakryli kým naozaj sú… Servilnými lokajmi v službách mocenských elít…

 

Zamyslenie bolo zverejnené na: Belobog.sk

 

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Tel Aviv, Izrael, výbuch

V izraelskom Tel Avive nastal výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Mário Mikuláš, Poniky

Zúfalstvo, strach a posledná SMS: Marián zmizol bez stopy. Čo sa stalo? Rodina prosí o pomoc, žena mu posiela odkaz

19.07.2024 06:00

Zúfalstvo a pocit bezmocnosti zažíva Margaréta Mikulášová (43), ktorej ešte v apríli záhadne zmizol manžel. Mário (46) sa „vyparil“ bez akéhokoľvek náznaku, že to má v pláne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581247x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu