Založ si blog

O hladomore trochu inak…

 

Pred pár rokmi som videla dokumentárny film  o Viliamovi I. Dobyvateľovi a o jeho krutosti, ako tvrdo trestal vzbúrencov, ktorí sa postavili jeho krutovláde. V starých kronikách sa píše o tom, ako  vraždil ľudí a pustošil pôdu takým spôsobom, až sa stala tak neúrodnou, že sa na nej niekoľko desiatok rokov nikto nedokázal usadiť, pretože by sa neuživil.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Dnes po viac ako tisícročí Zem a pôdu ničia oveľa horšie zbrane ako to bolo za jeho vlády. Všetci tí, ktorí pokrytecky rečnia o uhlíkovej stope  a záchrane planéty mlčia, keď je ničená pôda a príroda vo vojnových konfliktoch. Nikto sa nepozastavuje nad množstvom bômb a inej munície, ktoré napríklad použili USA vo Vietname, Iráku, Lýbii, Sýrii a v mnohých iných štátoch. Takisto všetci títo „enviromentalisti a záchrancovia planéty“ mlčia, keď obrovské nadnárodné korporácie zabíjajú pôdu rôznymi druhmi pesticídov a obrovským množstvom umelých hnojív kvôli obrovským ziskom.

Teraz sa niečo podobné deje na Ukrajine, ktorá je označovaná ako obilnica sveta. Neviem či si bežní ľudia uvedomujú, že tí ktorí chcú zachraňovať svet konzumáciou hmyzu, posielajú obrovské množstvá zbraní, ktoré zničia pôdu na niekoľko desiatok rokov ak nie storočí. Pretože centimetrová vrstva zdravej ornej pôdy vzniká dvesto až sedemsto rokov. Toto vedomé ničenie úrodnej pôdy skôr či neskôr skončí hladomorom, tak ako sa to stalo v Afrike, ktorá po drancovaní kolonizátorov nedokáže uživiť všetkých svojich obyvateľov. O tom aké desivé je správanie sa kolonizátorov svedčí ich „filantropia“ a vývoz pesticídmi kontaminovaného obilia hlavne do tých štátov, ktoré ožobráčili a uvrhli do nepredstaviteľnej chudoby.

Ktovie, ako dlho potrvá tento hazard súčasnej „vyspelej západnej civilizácie“ a najmä jej mocenských elít, ktoré nemajú v úcte okrem Zisku nič. Nezáleží  im ani na ľudských životoch, na živote všetkých živých bytostí na planéte a ani na Zemi samotnej.

Kým Viliam I.Dobyvateľ ničil rozsiahle územia dnešného Anglicka, tieto mocenské elity ničia celú planétu, takým spôsobom, že ak tomu včas nezabránime, tak  sa za pár desaťročí stane vyprahnutou púšťou.

A ktovie, možno sa Zem začne brániť proti takému parazitizmu sama, ak ju ľudstvo nechce zveľaďovať tak, ako by malo.

Preto je najvyšší čas premýšľať o tom kto sme, keď dovolíme páchať genocídu samotnej  rodnej planéty…

Pretože zámerne pripravovaný hladomor je len začiatok…

 

Devana

Zamyslenie bolo pôvodne zverejnené na: Belobog.sk

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090734x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu