Založ si blog

O hladomore trochu inak…

 

Pred pár rokmi som videla dokumentárny film  o Viliamovi I. Dobyvateľovi a o jeho krutosti, ako tvrdo trestal vzbúrencov, ktorí sa postavili jeho krutovláde. V starých kronikách sa píše o tom, ako  vraždil ľudí a pustošil pôdu takým spôsobom, až sa stala tak neúrodnou, že sa na nej niekoľko desiatok rokov nikto nedokázal usadiť, pretože by sa neuživil.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Dnes po viac ako tisícročí Zem a pôdu ničia oveľa horšie zbrane ako to bolo za jeho vlády. Všetci tí, ktorí pokrytecky rečnia o uhlíkovej stope  a záchrane planéty mlčia, keď je ničená pôda a príroda vo vojnových konfliktoch. Nikto sa nepozastavuje nad množstvom bômb a inej munície, ktoré napríklad použili USA vo Vietname, Iráku, Lýbii, Sýrii a v mnohých iných štátoch. Takisto všetci títo „enviromentalisti a záchrancovia planéty“ mlčia, keď obrovské nadnárodné korporácie zabíjajú pôdu rôznymi druhmi pesticídov a obrovským množstvom umelých hnojív kvôli obrovským ziskom.

Teraz sa niečo podobné deje na Ukrajine, ktorá je označovaná ako obilnica sveta. Neviem či si bežní ľudia uvedomujú, že tí ktorí chcú zachraňovať svet konzumáciou hmyzu, posielajú obrovské množstvá zbraní, ktoré zničia pôdu na niekoľko desiatok rokov ak nie storočí. Pretože centimetrová vrstva zdravej ornej pôdy vzniká dvesto až sedemsto rokov. Toto vedomé ničenie úrodnej pôdy skôr či neskôr skončí hladomorom, tak ako sa to stalo v Afrike, ktorá po drancovaní kolonizátorov nedokáže uživiť všetkých svojich obyvateľov. O tom aké desivé je správanie sa kolonizátorov svedčí ich „filantropia“ a vývoz pesticídmi kontaminovaného obilia hlavne do tých štátov, ktoré ožobráčili a uvrhli do nepredstaviteľnej chudoby.

Ktovie, ako dlho potrvá tento hazard súčasnej „vyspelej západnej civilizácie“ a najmä jej mocenských elít, ktoré nemajú v úcte okrem Zisku nič. Nezáleží  im ani na ľudských životoch, na živote všetkých živých bytostí na planéte a ani na Zemi samotnej.

Kým Viliam I.Dobyvateľ ničil rozsiahle územia dnešného Anglicka, tieto mocenské elity ničia celú planétu, takým spôsobom, že ak tomu včas nezabránime, tak  sa za pár desaťročí stane vyprahnutou púšťou.

A ktovie, možno sa Zem začne brániť proti takému parazitizmu sama, ak ju ľudstvo nechce zveľaďovať tak, ako by malo.

Preto je najvyšší čas premýšľať o tom kto sme, keď dovolíme páchať genocídu samotnej  rodnej planéty…

Pretože zámerne pripravovaný hladomor je len začiatok…

 

Devana

Zamyslenie bolo pôvodne zverejnené na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Robert Kaliňák

Kaliňák: Potrebujeme pravidlá účasti politikov na športových podujatiach

22.06.2024 14:23

Podľa opozičnej poslankyne Márie Kolíkovej by sa mali pravidlá využívania vládneho špeciálu jasne stanoviť.

FMG - Building HQ 3

V Andalúzii vedie slovenská firma jednu z najstarších zbrojoviek v Európe. Pozreli sme sa do zákulisia ich výroby

22.06.2024 14:00

Keď sa hovorí o mieste ako o jednom z kľúčových európskych centier obranného priemyslu, málokto si predstaví nenápadný areál kdesi na juhu Španielska. Už vôbec nečakáte, že tam budete počuť slovenčinu.

Polícia / Kontrola /

Rekord roka: Za volantom nafúkal 4,2 promile. Šoférovi od Košíc hrozí rok basy

22.06.2024 11:50

Policajná hliadka 37-ročného vodiča zastavila a kontrolovala v obci Bukovec v okrese Košice-okolie.

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5551302x
Priemerná čítanosť článkov: 3979x

Autor blogu