Založ si blog

A nie je to zámer? …

 

V týchto dňoch mám rozčítanú zaujímavú knihu F. Williama Engdahla Semienko skazy, v ktorej popisuje vznik agrobiznisu, ale aj snahu mocenskej elity kontrolovať výrobu potravín. Používanie, ale hlavne zneužívanie a hrozbu geneticky modifikovaných organizmov – GMO.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

A pri čítaní nielen tejto knihy, ale aj iných zaujímavých kníh často premýšľam o tom, ako sú ľudom odopierané informácie.

Média, internet, sociálne siete ponúkajú iba čiastkové informácie, ktoré viac zavádzajú ako hovoria pravdu, fakty či vysvetľujú udalosti a deje.

Ľudia majú neúplné poznatky  a len veľmi málo vedia, čo sa okolo nich v skutočnosti deje.

A nie je to zámer?

Zámer držať ľudí v otroctve nevedomosti a pritom ich presviedčať o tom, akí sú vďaka technickým a technologickým výdobytkom múdri, vyspelí a na úrovni.

Kedysi ľudia viac čítali knihy, mali na to čas. Teraz mnohí tvrdia, že čas nemajú. Lenže čas plynie stále rovnako, aj keď si často myslíme, že doba sa šialene zrýchlila.

Mnohí pracujú od nevidím do nevidím, iní trávia čas s mobilmi a na sociálnych sieťach, alebo pri obrazovkách televízorov a monitoroch počítačov. Pozerajú stále dookola správy o politickej stoke, alebo slaboduché televízne vysielanie, ktoré otupuje myseľ a zmysly človeka.

Áno, je to zámer, pretože človek bez poznania je ako prázdna nádoba, do ktorej je  potom  jednoduché naliať mediálne  splašky, alebo nasypať semienka skazy, nevedomosti, strachu, beznádeje, ale aj egoizmu a nenávisti.

Takto je človek potom dokonale ovládateľný a bez premýšľania plní vôľu, rozkazy a príkazy otrokárov a ich lokajov.

Možno je najvyšší čas hľadať poznanie a pravdu, ktoré sa ako nenápadné popolušky skrývajú v knihách. A práve preto sú pre mňa osobne knihy veľmi dôležité, pretože ma neobmedzujú v premýšľaní. K textu, ktorý ma zaujíma, sa môžem vrátiť, kedy chcem a potrebujem, dokonca si môžem urobiť poznámky a založiť ich do knihy, presne tak, ako sme to robili kedysi dávno, pred technokratickou dobou. Dobou, ktorá začala človeka oberať nielen o poznanie, ale hlavne o jeho ľudskosť a dušu.

Ešte stále máme čas vrátiť sa ku knihám, k poznaniu, k podstate človeka…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica by mali dokončiť za pár mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517663x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu