Založ si blog

A nie je to zámer? …

 

V týchto dňoch mám rozčítanú zaujímavú knihu F. Williama Engdahla Semienko skazy, v ktorej popisuje vznik agrobiznisu, ale aj snahu mocenskej elity kontrolovať výrobu potravín. Používanie, ale hlavne zneužívanie a hrozbu geneticky modifikovaných organizmov – GMO.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

A pri čítaní nielen tejto knihy, ale aj iných zaujímavých kníh často premýšľam o tom, ako sú ľudom odopierané informácie.

Média, internet, sociálne siete ponúkajú iba čiastkové informácie, ktoré viac zavádzajú ako hovoria pravdu, fakty či vysvetľujú udalosti a deje.

Ľudia majú neúplné poznatky  a len veľmi málo vedia, čo sa okolo nich v skutočnosti deje.

A nie je to zámer?

Zámer držať ľudí v otroctve nevedomosti a pritom ich presviedčať o tom, akí sú vďaka technickým a technologickým výdobytkom múdri, vyspelí a na úrovni.

Kedysi ľudia viac čítali knihy, mali na to čas. Teraz mnohí tvrdia, že čas nemajú. Lenže čas plynie stále rovnako, aj keď si často myslíme, že doba sa šialene zrýchlila.

Mnohí pracujú od nevidím do nevidím, iní trávia čas s mobilmi a na sociálnych sieťach, alebo pri obrazovkách televízorov a monitoroch počítačov. Pozerajú stále dookola správy o politickej stoke, alebo slaboduché televízne vysielanie, ktoré otupuje myseľ a zmysly človeka.

Áno, je to zámer, pretože človek bez poznania je ako prázdna nádoba, do ktorej je  potom  jednoduché naliať mediálne  splašky, alebo nasypať semienka skazy, nevedomosti, strachu, beznádeje, ale aj egoizmu a nenávisti.

Takto je človek potom dokonale ovládateľný a bez premýšľania plní vôľu, rozkazy a príkazy otrokárov a ich lokajov.

Možno je najvyšší čas hľadať poznanie a pravdu, ktoré sa ako nenápadné popolušky skrývajú v knihách. A práve preto sú pre mňa osobne knihy veľmi dôležité, pretože ma neobmedzujú v premýšľaní. K textu, ktorý ma zaujíma, sa môžem vrátiť, kedy chcem a potrebujem, dokonca si môžem urobiť poznámky a založiť ich do knihy, presne tak, ako sme to robili kedysi dávno, pred technokratickou dobou. Dobou, ktorá začala človeka oberať nielen o poznanie, ale hlavne o jeho ľudskosť a dušu.

Ešte stále máme čas vrátiť sa ku knihám, k poznaniu, k podstate človeka…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090722x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu