Založ si blog

Povolanie politik…

 

Predvolebná politická kampaň je v plnom prúde.  Neuspokojení politici, ktorí bažia po moci, zakladajú nové strany. Iní zasa presviedčajú plebs o tom, akí sú pre obyvateľov tohto štátu potrební a nenahraditeľní a občania – voliči sa zasa zúčastnia mocenskej frašky s názvom „Parlamentné voľby“.

Áno frašky, ktorá má zakryť podstatu „povolania politik“. Pretože byť politikom v našom štáte je veľmi lukratívny džob. Veď, kto by nechcel mať moc a peniaze?

Žiaľ, ľudia sa budú znova hádať a nenávidieť za to, kto komu fandí a kto koho volil. A len málokto chápe, že  práve vyvolávanie vášní, nenávisti a rozdeľovanie ľudí je zámerom každej predvolebnej kampane.

 

 

Ilustračný obrázok: Donate Paypal Me Pixabay

 

Prečo?

Nuž hlavne preto, aby ľudia nepremýšľali o tom, čo také „povolanie politik“ v skutočnosti znamená. Väčšina občanov si myslí, že systém zástupnej a parlamentnej demokracie je úplne normálny a že politici, ktorých si zvolili pracujú v ich prospech. To, že to tak nie je, v plnej nahote ukázali posledné voľby, vďaka ktorým sa k moci dostali ľudia, ktorí ukázali, ako tento systém naozaj funguje.

Štát, čiže občania, platia svojim volebným zástupcom úplne všetko. Platia činnosť politických strán, vraj kvôli tomu, aby politikov nemohli korumpovať oligarchovia. Na získanie štedrého príspevku stačí stranám vo voľbách získať tri percentá voličských hlasov. V skutočnosti im platia aj drahé predvolebné kampane. Platia im nadštandardné  živobytie, o ktorom sa väčšine voličov môže iba snívať. Autá, rôzne príplatky a mnohé iné benefity.

Áno, platia im úplne všetko a ani si neuvedomujú, že oni samotní vytvorili neuveriteľný parazitický politický systém. Pretože napriek tomu, že tvrdo platia politikom, ktorí rozhodujú už aj o ich bytí, či nebytí, nežiadajú od nich žiadne výsledky ich práce a vôbec žiadnu zodpovednosť za ich konanie. Preto sa stalo, že súčasní politici zneužili systém a začali používať totalitné  a diktátorské praktiky. To, čo predviedli počas covidovej plándemie by malo ľuďom otvoriť oči.

Hovorí sa, že tí, ktorí vládnu sú zrkadlom spoločnosti.

Ako potom v skutočnosti vyzerá spoločnosť, v ktorej sa k moci dostanú ľudia bez mravných zásad, ktorí cielene kvôli vlastnému prospechu likvidujú štát a občanov?

Ako nazvať  občanov, ktorí takýchto politikov stále volia a dobrovoľne sa nechajú klamať, zdierať, vykorisťovať, ponižovať  a ešte im za to aj štedro platia?

A komu slúžia títo štátom platení politici, keď  priviedli vlastný štát k úplnému rozvratu a skaze?

Potrebuje maličký štátik s počtom obyvateľov asi ako má Barcelona toľko politických strán a politikov, ktorí nenesú žiadnu, osobnú, politickú, ekonomickú, profesijnú  či trestnoprávnu zodpovednosť za to, čo konajú a ako sa správajú k štátu a občanom?

Preto je nutné začať premýšľať, nad tým, akú hodnotu pre štát má „povolanie politik“.

 

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517579x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu