Založ si blog

Divadlo pre plebs – koaličná „ politická búrka v šerbli“… Ale čo ďalej?

 

Uhorková sezóna  je v plnom prúde a mainstream s bulvárom sa predháňajú, čo predhodia Slovači hladnej po „zaručene pravdivých informáciách“.

Nie je to tak dávno, keď Slováci mohli obdivovať vyšportovanú a potetovanú postavu ministra školstva Branislava Gröhlinga, škoda však,  že  nemohli obdivovať  jeho prácu v rezorte, ktorý vedie. Dnes sa dozvedajú, ako je táto vláda v troskách a ako sa všetci navzájom vydierajú a ruvajú o to, čo ešte ostalo z tohto štátu…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Politici spolu s médiami si myslia, že  sa im ešte na chvíľu  podarí  koaličným divadelným predstavením s názvom „ politická búrka v šerbli“ oklamať  plebs,  ktorý je ešte schopný veriť ich klamstvám.

Plebs, ktorý ako prirýchlo zabúda na to, aké škody títo politici napáchali počas covidovej pandémie, koľko štátnych financií prešustrovali kvôli vlastnému obohateniu sa, ale aj kvôli profesijnému diletantstvu.

Plebs, ktorý akosi prirýchlo zabúda na to, ako títo „politici“ zadĺžili a zničili tento štát.

Plebs, ktorý akosi prirýchlo zabúda na to, ako mu  politici spolu s „odborníkmi“  diktátorským a tyranským spôsobom siahli na ľudské  práva a slobody, pošliapali ľudskú dôstojnosť, zbavili ho sociálnych práv  a budúcnosti.

Výhovoriek prečo to robia, si títo politickí lokaji našli vždy dosť a bezočivo ľuďom klamali, že je to len a len pre ich dobro. Žiaľ, mnohí im uverili a veria doteraz.

Súčasná politická kríza priamo súvisí  s vývojom „Špeciálnej vojenskej operáci Ruska“ na území Ukrajiny.

Čoraz viac štátov vyjadruje podporu Rusku a svetová hegemónia USA, Veľkej Británie a ich vazalov končí. Svedčí o tom aj rozklad vlády britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý má podľa BBC  ešte dnes podať rezignáciu. Dôvod- sexuálny škandál… Nuž, nie je to tak dávno, keď si potriasal ruky na neočakávanej návšteve Ukrajiny so Zelenským a podporoval ho v boji proti Putinovi, aby Ukrajina vyhrala….Pretože podľa jeho slov by „výhra Putina bola katastrofou“.

Politická kríza na Slovensku priamo súvisí aj s vazalskou politikou Bruselu, ktorého  technokratické vládnuce elity sa netaja tým, že zotročenie európskych štátov, ktoré sa nepodarilo vojenskou cestou nacistickému Nemecku, dosiahnu ekonomickou formou a mentálnym a dlhým otroctvom.

Len málokto na Slovensku si uvedomuje, že holandskí farmári bojujú proti tomuto otroctvu a následnému hladomoru aj za nás…

Preto nesmieme dopustiť, aby sa súčasná vláda takýmto spôsobom zbavila zodpovednosti za svoje zločiny proti ľudskosti, ktorých sa dopustila a spôsobila tak rozvrat štátu. Takisto nesmieme zabúdať aj na predošlé vlády a politikov, ktorí kvôli osobným ambíciám, chamtivosti  a túžbe po moci,  neurobili nič, aby sa spojili  zabránili nástupu tejto vlády, pretože sú rovnako zodpovední spolu s nimi za likvidáciu nášho štátu.

Ale čo ďalej?

Tragédiou Slovenska je to, že mu chýbajú intelektuálne elity, morálne a profesijne zdatné, ktoré by dokázali zachrániť, čo sa dá…

Kedysi dávno, som ako malé dieťa videla rozprávku, na názov si nepamätám, o kráľovstve, kde vládol mladý kráľ, ktorý vydal nariadenie, že v jeho kráľovstve  nemali miesto starí ľudia. Tí museli z kráľovstva odísť. Jeden mladý sedliak sa tomuto kráľovmu nariadeniu vzoprel a svojho starého otca ukryl na bezpečné miesto, kde ho nik nemohol nájsť.

Po čase kráľovstvo zasiahla veľká bieda, mladí ľudia nevedeli gazdovať a hospodáriť, iba mladému sedliakovi radil jeho otec čo má robiť.  Kráľ bol zvedavý, ako je možné, že sedliak vie, čo robiť aj počas ťažkých rokov. Sedliak sa napokon priznal, aj keď jemu a jeho otcovi hrozil prísny trest za neuposlúchnutie kráľovho nariadenia. A mladý kráľ pochopil, že biedu celého kráľovstva spôsobil on sám, svojou hlúposťou  sa samoľúbosťou…

Aj medzi nami žijú  múdri ľudia, ktorí vedia ako sa dá dostať z tejto biedy. Ešte máme možnosť učiť sa od nich a vychovať ľudí, ktorí budú vedieť riadiť tento štát. Len málokto si uvedomuje, že ekonomika a hospodárske riadenie štátu musia byť oddelené od politického riadenia. A že práve to,  že štát riadia politickí diletanti, vedie k jeho likvidácii a zániku.

Bude stačiť občanom nášho štátu „politická búrka v šerbli“, alebo sami od seba začnú hľadať riešenia a trvať na politickej a trestnoprávnej zodpovednosti politikov, ktorí bez minutia oka likvidujú tento štát a  budúcnosť jeho občanov?

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727269x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu