Založ si blog

Schizofrénia „neobmedzených vládcov“?

 

Summitový týždeň pomaly končí a bohorovnosť  „neobmedzených  vládcov vyspelej západnej demokracie“ naberá vesmírne rozmery.

Svet obleteli  fotky zo summitu G7 v nemeckom meste Krün pri Garmisch-Partenkirchene, kde sa radili predstavitelia hlavných priemyselných krajín o budúcnosti  smerovania sveta.  Média prinášali  informácie o rokovaniach, ale o najmä výrokoch  samotných predstaviteľov, ktorí v zápale  bohorovnosti vyzývali iné štáty k podpore  vojny na Ukrajine, ktorú  sami štedro dotujú.

Žiaľ,  médiá priniesli len útržkovité informácie o tom, že týchto „neobmedzených vládcov“   chránilo   7  tisíc policajtov a v pohotovosti bolo 18 tisíc policajtov a finančné výdaje na summit bolo vyčíslené na 166- 180 mil. eur.

Rovnako dobre strážení  10 tisícami policajtov boli aj účastníci summitu NATO v Madride, aj keď stál iba 50 miliónov eur.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Nuž áno, takto dobre strážení a ochraňovaní sú „neobmedzení vládcovia vyspelej západnej demokracie“, ktorí sa rozhodli bojovať za záchranu liberálnych hodnôt vojnou na Ukrajine  a protiruskými sankciami, ktorých výsledkom  je likvidácia ekonomík štátov, ktoré sú členmi EÚ a NATO.  A to najmä postsocialistických,  ktoré pred pár desiatkami rokov  patrili do „východného bloku“.

Často premýšľam o tom, aké sú v skutočnosti „liberálne hodnoty“, za ktoré sú  títo „neobmedzení vládcovia“ ochotní bojovať do posledného Európana.  A premýšľam o tom, či netrpia nejakým zvláštnym druhom schizofrénie, keď rečnia o slobode a demokracii.

Pretože napriek tomu, že sa k moci dostávajú  pomocou neuveriteľného klamstva s názvom  „Slobodné  a demokratické  voľby“, správajú sa ako „neobmedzení vládcovia – diktátori“ a nie ako zástupcovia ľudu,  pracujúci v ich všeobecné blaho.

Hovoria o slobode, ale akú slobodu majú na mysli?

Pretože v posledných rokoch sa podľa nich, môže  obyvateľ štátov „vyspelej západnej demokracie“ slobodne rozhodnúť  maximálne o tom, aké má pohlavie, a túto slobodu výberu z viac ako 70 druhov  pohlaví, majú dokonca úplné maličké deti…

O životne dôležitých otázkach, ktoré súvisia priamo s bytím človeka, obyvatelia štátov „vyspelej západnej demokracie“ už dávno nerozhodujú.  Stali sa rukojemníkmi vlastných „neobmedzených vládcov“.

Nie, „neobmedzení vládcovia“, netrpia schizofréniou, aj keď používajú rôzne  dvojaké spoločensko-politické metre v posudzovaní práv a slobôd vlastných občanov.

Sú to technokrati, pre ktorých ľudský život a nielen ten ľudský a ľudskosť,  nemajú žiadnu hodnotu a význam. Uznávajú iba jedinú hodnotu a tou je Zisk za každú cenu, ktorý  je výsledkom technického a technologického pokroku. Zisk za každú cenu, ktorý im zabezpečuje neobmedzenú moc.

Preto celé desaťročia sofistikovane, pomocou mediálnej propagandy vytvárajú z ľudí „konzumentov“ bez duše a vlastnej vôle, vďaka ktorým sa držia pri moci. Vytvárajú  biorobotov, žijúcich  v mentálnom otroctve, ktoré považujú za slobodu a neuvedomujú si, že sú vo všetkom obmedzovaní a to najmä v základných ľudských právach a slobodách  a hlavne v duševnom a duchovnom rozvoji.

Nie, „neobmedzení vládcovia“ netrpia schizofréniou, ale egoizmom, chamtivosťou, túžbou po moci a najmä neľudskosťou.

 

Článok bol zverejnený na belobog.sk

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nedoručili jej včas obžalobu

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727370x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu