Založ si blog

Sluhovia národa?

 

Pred pár týždňami ktorási z televízii veľkolepo uviedla seriál „Sluha národa“, ktorý preslávil terajšieho ukrajinského prezidenta Zelenského natoľko, až sa stal hlavou štátu a skutočným  „sluhom národa“.

Nie, nebudem písať, akým „sluhom národa“ je prezident Zelenský, to ukazuje jeho konanie a skutky. Slovákov by malo zaujímať konanie a skutky ich „sluhov národa“, ale aj to čím sa preslávili a zaujali natoľko, až sa sami stali „sluhami národa“.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Väčšine úplne stačilo mať dosť financií, aby si mohli založiť výnosný biznis v podobe politickej strany a štedro zaplatiť  reklamných mágov a predvolebné kampane. Iným stačilo hrať pred nič netušiacim publikom – občanmi, divadelné predstavenia v podobe politických frašiek a tragikomédií.

Posledné dve volebné obdobia sa dostali na post hlavy štáty marketingové produkty, ktorých predloha je v známej sfilmovanej knihe „Kandidát“.

Premýšľam, prečo Slovákom stačia  takíto politickí predstavitelia a hlavy štátu?

Prečo od nich nežiadajú, aby boli tým, kým by mali byť, „sluhami národa“?

Môže za to, donekonečna omieľaná „mantra o slobodných demokratických voľbách“, alebo mentálne otroctvo,  spôsobené  dlhodobou mediálnou manipuláciou ?

Zvláštna doba…

Veľmi zvláštna doba, keď tí, ktorí by mali slúžiť národu potrebujú ochranu ťažkoodencov pred budovou parlamentu proti vlastným občanom. Potrebujú množstvo osobných strážcov, vozia sa v opancierovaných limuzínach a vôbec nechodia medzi občanov…

Zvláštna doba a ešte zvláštnejší „sluhovia národa“, ktorí kvôli udržaniu moci, potrebujú na území vlastného štátu cudziu armádu. Poslušnosť občanov si vynucujú tvrdými reštriciami a represívnými  opatreniami, cenzúrou a diktatúrou.

Sú to skutočne „sluhovia národa“, či sluhovia niekoho iného?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879816x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu