Založ si blog

Sluhovia národa?

 

Pred pár týždňami ktorási z televízii veľkolepo uviedla seriál „Sluha národa“, ktorý preslávil terajšieho ukrajinského prezidenta Zelenského natoľko, až sa stal hlavou štátu a skutočným  „sluhom národa“.

Nie, nebudem písať, akým „sluhom národa“ je prezident Zelenský, to ukazuje jeho konanie a skutky. Slovákov by malo zaujímať konanie a skutky ich „sluhov národa“, ale aj to čím sa preslávili a zaujali natoľko, až sa sami stali „sluhami národa“.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Väčšine úplne stačilo mať dosť financií, aby si mohli založiť výnosný biznis v podobe politickej strany a štedro zaplatiť  reklamných mágov a predvolebné kampane. Iným stačilo hrať pred nič netušiacim publikom – občanmi, divadelné predstavenia v podobe politických frašiek a tragikomédií.

Posledné dve volebné obdobia sa dostali na post hlavy štáty marketingové produkty, ktorých predloha je v známej sfilmovanej knihe „Kandidát“.

Premýšľam, prečo Slovákom stačia  takíto politickí predstavitelia a hlavy štátu?

Prečo od nich nežiadajú, aby boli tým, kým by mali byť, „sluhami národa“?

Môže za to, donekonečna omieľaná „mantra o slobodných demokratických voľbách“, alebo mentálne otroctvo,  spôsobené  dlhodobou mediálnou manipuláciou ?

Zvláštna doba…

Veľmi zvláštna doba, keď tí, ktorí by mali slúžiť národu potrebujú ochranu ťažkoodencov pred budovou parlamentu proti vlastným občanom. Potrebujú množstvo osobných strážcov, vozia sa v opancierovaných limuzínach a vôbec nechodia medzi občanov…

Zvláštna doba a ešte zvláštnejší „sluhovia národa“, ktorí kvôli udržaniu moci, potrebujú na území vlastného štátu cudziu armádu. Poslušnosť občanov si vynucujú tvrdými reštriciami a represívnými  opatreniami, cenzúrou a diktatúrou.

Sú to skutočne „sluhovia národa“, či sluhovia niekoho iného?

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

V izraelskom Tel Avive nastal výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581260x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu