Založ si blog

Sluhovia národa?

 

Pred pár týždňami ktorási z televízii veľkolepo uviedla seriál „Sluha národa“, ktorý preslávil terajšieho ukrajinského prezidenta Zelenského natoľko, až sa stal hlavou štátu a skutočným  „sluhom národa“.

Nie, nebudem písať, akým „sluhom národa“ je prezident Zelenský, to ukazuje jeho konanie a skutky. Slovákov by malo zaujímať konanie a skutky ich „sluhov národa“, ale aj to čím sa preslávili a zaujali natoľko, až sa sami stali „sluhami národa“.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Väčšine úplne stačilo mať dosť financií, aby si mohli založiť výnosný biznis v podobe politickej strany a štedro zaplatiť  reklamných mágov a predvolebné kampane. Iným stačilo hrať pred nič netušiacim publikom – občanmi, divadelné predstavenia v podobe politických frašiek a tragikomédií.

Posledné dve volebné obdobia sa dostali na post hlavy štáty marketingové produkty, ktorých predloha je v známej sfilmovanej knihe „Kandidát“.

Premýšľam, prečo Slovákom stačia  takíto politickí predstavitelia a hlavy štátu?

Prečo od nich nežiadajú, aby boli tým, kým by mali byť, „sluhami národa“?

Môže za to, donekonečna omieľaná „mantra o slobodných demokratických voľbách“, alebo mentálne otroctvo,  spôsobené  dlhodobou mediálnou manipuláciou ?

Zvláštna doba…

Veľmi zvláštna doba, keď tí, ktorí by mali slúžiť národu potrebujú ochranu ťažkoodencov pred budovou parlamentu proti vlastným občanom. Potrebujú množstvo osobných strážcov, vozia sa v opancierovaných limuzínach a vôbec nechodia medzi občanov…

Zvláštna doba a ešte zvláštnejší „sluhovia národa“, ktorí kvôli udržaniu moci, potrebujú na území vlastného štátu cudziu armádu. Poslušnosť občanov si vynucujú tvrdými reštriciami a represívnými  opatreniami, cenzúrou a diktatúrou.

Sú to skutočne „sluhovia národa“, či sluhovia niekoho iného?

Čas snežienok…

03.03.2024

Pred dvoma dňami mi dcéra poslala fotku snežienok… Tá fotografia mi pripomenula detstvo a záhradu starej mamy, kde rástli husto medzi kríkami ríbezlí, ale ich drobné kvietky bolo vidieť aj v kvetinovej záhrade, Snežienky sú nádherné kvietočky, hoci sú malé a krehké. Dokážu potešiť oči aj srdcia prvým nádychom novej jari. Tie, čo rástli v záhrade starej mamy [...]

Umierať za obchodné záujmy…

28.02.2024

Včera som sledovala vo verejnoprávnej televízii štvrtú časť dokumentárneho seriálu „Apokalypsa: Vojna svetov“ pod názvom „Víťazstvo“, v ktorej bola opísaná „indočínska, francúzsko – vietnamská vojna“ , ktorá trvala takmer osem rokov. Aj keď som mala z dokumentu rozpačitý dojem, na jeho konci zaznela veľmi dôležitá myšlienka a to, že [...]

Macronovo „Waterloo“…

27.02.2024

Bola moja prvotná myšlienka pri pompéznych informáciách o včerajšej „bojovej porade v Paríži“. Aj keď Macronovo skutočné „Waterloo“ začalo už v Nigeri, odkiaľ Francúzsko odišlo s potupnou porážkou a stratilo najdôležitejšiu kolóniu, v ktorej drancovalo nerastné suroviny, najmä urán. V skutočnosti bola včerajšia „parížska [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,390
Celková čítanosť: 5445521x
Priemerná čítanosť článkov: 3918x

Autor blogu