Založ si blog

„Lebo Putin“, či nová „Atlantída“?

 

Atlantída…

Prvé informácie o  ostrove s vyspelou civilizáciou nájdeme v dielach Timaios a Kritias gréckeho filozofa Platóna. Platón píše o veľkolepom ostrove plnom bohatstva, chrámov  a silnej a prosperujúcej civilizácii. Civilizácii, ktorá bola technicky a technologicky vyspelá,  vlastnila veľkú armádu, obrovské množstvo ničivých zbraní a preto zatúžila po ešte väčšej moci. Civilizácii, ktorá bola spupná a pyšná a preto sa ju bohovia rozhodli potrestať. Civilizácii, ktorá bola  podľa legendy zničená za jeden deň a noc, keď mesto aj s ľuďmi  zasiahlo obrovské zemetrasenie a všetka tá  svetská nádhera a ľudská pýcha  boli zaplavené obrovskou povodňou a pohltené bažinou zabudnutia.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

V súčasnosti  množstvo bádateľov hľadá bájnu Platónovu Atlandídu. Niektorí ju hľadajú na ostrove Santorín , iní zasa v Španielsku, južnej Amerike, či dokonca v Oku Sahary a niektorí veria, že podľa legendy to mohla byť kozmická loď s ľuďmi, ktorí prišli kolonizovať  Zem.

Veľa ľudí si myslí, že Atlandída je mýtom  o potrestaní chamtivosti, spupnosti a pýchy.

Aká je pravda o stratenej civilizácii Atlantídy  nevie doteraz nikto, napriek  dlhodobému vedeckému aj nevedeckému pátraniu. Napriek tomu, je v mýtoch a legendách o Atlantíde veľká paralela s „vyspelou západnou civilizáciou“, ktorá je takisto technicky a technologicky veľmi vyspelá.

Žiaľ táto civilizácia je postavená základoch chamtivosti a spupnosti. Jej hlavným božstvom je boh „Mamon“ a existenčnou filozofiou „Zisk za každú cenu“.

Západná civilizácia, ktorá je presvedčená a svojej vyspelosti a nadradenosti nad ostanými povýšila svoje božstvo a filozofiu nad všetky ostané etické princípy a morálne  hodnoty, ktoré by mali byť základnými kameňmi a piliermi spoločnosti.

A práve kult boha  Mamona a filozofia „Zisku za každú cenu“, ktorí majú v celom Západnom svete množstvo prívržencov a ochotných sluhov a poskokov,  rozpútali  nové vojnové šialenstvo vo svete.  Pretože chamtivosť  elít „vyspelej západnej spoločnosti“  je príčinou všetkých ničivých vojen,  ktoré viedli posledných viac ako sto rokov.

Diktatúru a tyraniu nazvali  demokraciou a slobodou a pod týmito  sprofanovanými názvami vedú svoje „sväté vojny“ proti všetkým, ktorí vnímajú život a spoločnosť inak,  ako oni.

Vo svoje pýche a spupnosti povýšili techniku a technológie nad hodnotu života a nielen toho ľudského. V chamtivej honbe za novými zdrojmi  nerastného bohatstva sú ochotní vyvolávať vražednú nenávisť medzi národmi a ľuďmi. Zarábajú a bohatnú  na  utrpení miliárd nevinných ľudských obetí.

V súčasnosti je takou ich „svätou vojnou“ vojna proti Rusku a nenávidenému „diktátorovi Putinovi“. Lenže táto ich „svätá vojna“, je vojnou nielen  proti inému štátu, ale hlavne vojnou proti vlastnému obyvateľstvu. Rusko a prezident Putin sú iba zámienkou na rozpútanie bratovražedných konfliktov v štátoch „vyspelej západnej civilizácie“ a nastoleniu ďalších reštrikčných opatrení voči občanom jednotlivých štátov.

Sledujúc udalosti posledných týždňov vidím, ako  „vyspelú západnú civilizáciu“ ťahajú jej samozvané elity do čoraz hlbšieho morálneho bahna   chamtivosti, pýchy a konzumu. A ľudia, ktorí im veria sú pohlcovaní bažinou nenávisti  a neľudskosti.

Áno, „vyspelá západná civilizácia“, ktorá povýšila Mamon a Zisk za každú cenu nad hodnotu života, nad ľudskosť a duchovnú vyspelosť, sa stáva novodobou Atlantídou.  Aj táto civilizácia dovolila človeku, aby sa stal predátorom, ktorý zabíja vlastný druh pre potešenie a ukojenie vlastných nízkych pudov. Mediálnou manipuláciou a existenčným  vydieraním prinútila mnohých ľudí vzdať sa vlastnej dôstojnosti a ľudskosti a stať sa dobrovoľným otrokom po všetkých stránkach. A teraz sa snaží vlastnú sebadeštrukciu  a zánik ospravedlniť snahou  vyvolať najničivejší konflikt  v novodobých dejinách ľudstva.

Atlantídu podľa legendy potrestali  za jej pýchu a neľudskosť bohovia. Budú sa aj o súčasnej západnej civilizácii rozprávať  iba mýty a povesti? Alebo dokážeme na jej troskách, ktoré sa už nedajú zachrániť, postaviť  hodnotovo nový svet, o ktorom sníval aj Platón?

Článok bol pôvodne publikovaný na belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879908x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu