Založ si blog

Aký je rozdiel medzi Slovenskom a Ukrajinou?

 

Dovolím si tvrdiť že žiadny…

Aj keď na soc. sieťach boli názory, že na Slovensku nemáme extrémistické batalióny typu „Azov“ a pod.  V podstate ich ani nemusíme mať, pretože túto činnosť  vykonáva na Slovensku niekto úplne iný. Stačí si zapnúť médiá…

Už druhý deň čítam vyjadrenia o ruskej agresii… O tom, aká je vojna zlá…

Áno, každá vojna je zlá, veľmi zlá…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Len škoda, že to doteraz nevideli tí, ktorí osem rokov zatvárali oči pred tým, čo sa v skutočnosti na Ukrajine deje. Prizerali sa a tlieskali násiliu, ktoré páchali neonacistické represívne zložky na civilnom rusky hovoriacom obyvateľstve…

Celé roky podporovali  obludnú, nenávistnú kampaň voči inému národu a pochodovali v hlbokom predklone pred tými, ktorí celé desaťročia vraždia nevinné obete po celom svete. Bicyklovým majdanom sa Slovensko  vyhlo osudu Srbska a potom sa len ticho sa prizeralo vraždeniu nevinných žien a detí.

Všetci tí, ktorí teraz majú plné ústa hodnôt a vykrikujú o ruskej agresii mlčali, keď zomierali nevinné obete kvôli demokratickým hodnotám, ktoré šírili „mierotvorcovia“ po celom svete.

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí teraz kritizujú Rusko, ale mlčali a súhlasili s bombardovaním Juhoslávie, Iraku, Líbye, Afganistanu, Sýrie?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí zatvárali oči pred brutálnym mučením nevinných ľudí a malých detí na východe Ukrajiny?
Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, keď nikto z nich neodsúdil masovú vraždu nevinných  ľudí v Dome Odborov v Odese?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí na jednej strane hovoria o zverstvách holokaustu, ale na druhej strane šíria obludnú nenávisť voči národu, ktorý ukončil tieto zverstvá nacistov a fašistov?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí majú plné ústa ľudských práv, ale sami oberajú o práva a ľudskú dôstojnosť vlastných občanov a idú sa klaňať tým, pre ktorých je v dnešnej dobe bežné kameňovanie žien a brutálne popravy?

Áno, každá vojna je zlá, veľmi zlá…

Len škoda,  že doteraz to títo ľudia nevideli.  Škoda, že celé desaťročia nevideli násilie a vojny, ktoré boli vedené len kvôli zmocneniu sa území s nerastnými surovinami.

Nevideli a mlčali, aj keď im to celé desaťročia  hovorili samotní  západní myslitelia a humanisti…

A odrazu sú všetci rozhorčení, hovoria o medzinárodnom práve, ktoré oni samotní  spoločne porušujú celé desaťročia. Hovoria o ľudských právach, ale sami ich tvrdo potláčajú. Hovoria o hodnotách a sú plní živočíšnej  nenávisti voči inému národu…

Premýšľala som o tom, prečo to tak je. A odpoveď dáva história, ktorá je postavená na mýtoch „o vyspelosti západnej civilizácie“.

Civilizácie, ktorej základy sú postavené na rovnakom dobývaní a vraždení ako je to aj teraz. Civilizácie, ktorá „prekvitala“ len vďaka drancovaniu a vykorisťovaniu kolónií. Veď kto z dnešnej generácie mladých ľudí vie, koľko miliónov nevinných obetí má na svedomí  napríklad modla západného sveta W. Churchill a celý európsky koloniálny systém?

Nie nevedia, ale zato vedia, akou obrovskou brzdou rozvoja vyspelej západnej civilizácie sú  Putin a nenávidení Rusi len preto, že doteraz nedovolili „vyspelej západnej civilizácii“ drancovať a kolonizovať svoje  vlastné územie a nerastné bohatstvo presne tak, ako to mal kedysi v pláne Hitler.

A na záver malé zamyslenie, ktoré som včera napísala do jedného príspevku.

Viete komu tak veľmi záleží na osude obyvateľov Ukrajiny a samotných Slovákov?

No predsa tým politikom, pre ktorých sú Slováci iba  dezoláti a opice, s ktorými treba zatočiť.Tým politikom, ktorí dva roky terorizujú covidovými opatreniami vlastných obyvateľov a  oberajú ich o základné ľudské práva  a ľudskú dôstojnosť.  Tým politikom, ktorí vedome zlikvidovali ekonomiku tohto štátu a spôsobili nárast obrovskej chudoby. Tým politikom, ktorí zničili základy právneho a sociálneho štátu a schválením „obrannej zmluvy“ urobili zo Slovenska nesvojprávnu kolóniu USA.

A viete prečo je to tak? Konečne budú mať možnosť hodiť zodpovednosť za svoje konanie na niekoho iného.

Viete, kto vás informuje  o dianí na Ukrajine?

No predsa tie médiá, ktoré tu roky šíria otvorenú nenávisť  nielen voči Rusku, ale aj voči samotným občanom Slovenska. Tie médiá, ktoré dva roky zastrašujú obyvateľov covidovou propagandou a lynčujú a prenasledujú všetkých, ktorí majú iný názor.

Takže aký je rozdiel medzi Slovenskom a Ukrajinou?

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727162x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu