Založ si blog

Aký je rozdiel medzi Slovenskom a Ukrajinou?

 

Dovolím si tvrdiť že žiadny…

Aj keď na soc. sieťach boli názory, že na Slovensku nemáme extrémistické batalióny typu „Azov“ a pod.  V podstate ich ani nemusíme mať, pretože túto činnosť  vykonáva na Slovensku niekto úplne iný. Stačí si zapnúť médiá…

Už druhý deň čítam vyjadrenia o ruskej agresii… O tom, aká je vojna zlá…

Áno, každá vojna je zlá, veľmi zlá…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Len škoda, že to doteraz nevideli tí, ktorí osem rokov zatvárali oči pred tým, čo sa v skutočnosti na Ukrajine deje. Prizerali sa a tlieskali násiliu, ktoré páchali neonacistické represívne zložky na civilnom rusky hovoriacom obyvateľstve…

Celé roky podporovali  obludnú, nenávistnú kampaň voči inému národu a pochodovali v hlbokom predklone pred tými, ktorí celé desaťročia vraždia nevinné obete po celom svete. Bicyklovým majdanom sa Slovensko  vyhlo osudu Srbska a potom sa len ticho sa prizeralo vraždeniu nevinných žien a detí.

Všetci tí, ktorí teraz majú plné ústa hodnôt a vykrikujú o ruskej agresii mlčali, keď zomierali nevinné obete kvôli demokratickým hodnotám, ktoré šírili „mierotvorcovia“ po celom svete.

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí teraz kritizujú Rusko, ale mlčali a súhlasili s bombardovaním Juhoslávie, Iraku, Líbye, Afganistanu, Sýrie?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí zatvárali oči pred brutálnym mučením nevinných ľudí a malých detí na východe Ukrajiny?
Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, keď nikto z nich neodsúdil masovú vraždu nevinných  ľudí v Dome Odborov v Odese?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí na jednej strane hovoria o zverstvách holokaustu, ale na druhej strane šíria obludnú nenávisť voči národu, ktorý ukončil tieto zverstvá nacistov a fašistov?

Koľko falošnosti a servilnosti je v ľuďoch, ktorí majú plné ústa ľudských práv, ale sami oberajú o práva a ľudskú dôstojnosť vlastných občanov a idú sa klaňať tým, pre ktorých je v dnešnej dobe bežné kameňovanie žien a brutálne popravy?

Áno, každá vojna je zlá, veľmi zlá…

Len škoda,  že doteraz to títo ľudia nevideli.  Škoda, že celé desaťročia nevideli násilie a vojny, ktoré boli vedené len kvôli zmocneniu sa území s nerastnými surovinami.

Nevideli a mlčali, aj keď im to celé desaťročia  hovorili samotní  západní myslitelia a humanisti…

A odrazu sú všetci rozhorčení, hovoria o medzinárodnom práve, ktoré oni samotní  spoločne porušujú celé desaťročia. Hovoria o ľudských právach, ale sami ich tvrdo potláčajú. Hovoria o hodnotách a sú plní živočíšnej  nenávisti voči inému národu…

Premýšľala som o tom, prečo to tak je. A odpoveď dáva história, ktorá je postavená na mýtoch „o vyspelosti západnej civilizácie“.

Civilizácie, ktorej základy sú postavené na rovnakom dobývaní a vraždení ako je to aj teraz. Civilizácie, ktorá „prekvitala“ len vďaka drancovaniu a vykorisťovaniu kolónií. Veď kto z dnešnej generácie mladých ľudí vie, koľko miliónov nevinných obetí má na svedomí  napríklad modla západného sveta W. Churchill a celý európsky koloniálny systém?

Nie nevedia, ale zato vedia, akou obrovskou brzdou rozvoja vyspelej západnej civilizácie sú  Putin a nenávidení Rusi len preto, že doteraz nedovolili „vyspelej západnej civilizácii“ drancovať a kolonizovať svoje  vlastné územie a nerastné bohatstvo presne tak, ako to mal kedysi v pláne Hitler.

A na záver malé zamyslenie, ktoré som včera napísala do jedného príspevku.

Viete komu tak veľmi záleží na osude obyvateľov Ukrajiny a samotných Slovákov?

No predsa tým politikom, pre ktorých sú Slováci iba  dezoláti a opice, s ktorými treba zatočiť.Tým politikom, ktorí dva roky terorizujú covidovými opatreniami vlastných obyvateľov a  oberajú ich o základné ľudské práva  a ľudskú dôstojnosť.  Tým politikom, ktorí vedome zlikvidovali ekonomiku tohto štátu a spôsobili nárast obrovskej chudoby. Tým politikom, ktorí zničili základy právneho a sociálneho štátu a schválením „obrannej zmluvy“ urobili zo Slovenska nesvojprávnu kolóniu USA.

A viete prečo je to tak? Konečne budú mať možnosť hodiť zodpovednosť za svoje konanie na niekoho iného.

Viete, kto vás informuje  o dianí na Ukrajine?

No predsa tie médiá, ktoré tu roky šíria otvorenú nenávisť  nielen voči Rusku, ale aj voči samotným občanom Slovenska. Tie médiá, ktoré dva roky zastrašujú obyvateľov covidovou propagandou a lynčujú a prenasledujú všetkých, ktorí majú iný názor.

Takže aký je rozdiel medzi Slovenskom a Ukrajinou?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879826x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu