Založ si blog

Klamstvá pani Čaputovej a pánov Matoviča a Naďa?

 

Nie je to tak dávno, čo táto dáma a páni, rozprávali vo svojich predvolebných kampaniach o „ Zmluve o obrannej spolupráci medzi SR a USA“ niečo úplne iné, ako hovoria a konajú teraz.

Klamali vedome svojich voličov, len aby sa dostali k moci?

Kde sú teraz tí „investigatívni novinári – strážni psi demokracie“, ktorí volali po zmene spoločnosti a bojovali za ňu všetkými prostriedkami?

Ešte stále naháňajú Fica a riešia covidovú kampaň, za ktorú dostali štedro zaplatené?

Kde sú všetci tí aktivisti, ktorí upozorňovali na porušovanie práva a zákonov a demokratických princípov, napríklad v prípade „Mečiarových amnestií“?

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Preto je potrebné a nutné  pripomenúť vyjadrenia týchto ľudí.

Pani Čaputová na otázku portálu Hlavné správy, či by súhlasila súhlasila s prítomnosťou amerických vojakov  a umiestnením amerických muničných skladov na území SR odpovedala cit:

„S trvalou prítomnosťou zahraničných vojsk by som nesúhlasila“

“Nevidím dôvod na trvalú prítomnosť zahraničných vojsk na Slovensku. Chcem, aby Slovensko bolo spoľahlivým a solidárnym spojencom v rámci NATO, a to dnes znamená najmä sústrediť sa na reálnu a transparentnú modernizáciu našej armády. To je naša hlavná úloha.”

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič na stránke Obyčajní ľudia uviedol cit:

„O obrane SR, o bezpečí pre občanov SR sa nemá politikárčiť. Obrana a bezpečnosť štátu a jeho občanov je základom každej spoločnosti. Podľa toho by sa mala aj vláda správať a špeciálne tí, ktorí sú za obranu a bezpečnosť zodpovední. Samozrejme, že primárne sa musíme pozerať na záujmy SR, na dodržiavanie našej suverenity, na dodržiavanie Ústavy SR. Môžem potvrdiť, že ak bude hnutie OĽANO vo vláde, tak tu bez predchádzajúceho súhlasu ľudí v referende žiadne zahraničné vojenské základne nebudú. Voláme však po zodpovednom prístupe, odmietame klamanie a strašenie ľudí. Aj preto vyzývame ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, aby zverejnil najdôležitejšie témy, o ktorých sa pri vyjednávaní rokuje a tiež obhajované pozície SR. Záujem verejnosti je pochopiteľný a treba jej vyjsť v ústrety.“

Jaroslav Naď, v tom čase tieňový minister obrany doplnil slová Igora Matoviča cit:

„Naša vojenská infraštruktúra je integrálnou súčasťou vojenskej štruktúry NATO. Primárne nám samým musí záležať, aby bola v čom najlepšom stave, aby v prípade potreby bola k dispozícii ako našim ozbrojeným silám, tak aj našim spojencom. A dnes je v stave nevyhovujúcom, v niektorých prípadoch dokonca katastrofálnom. Sme presvedčení, že rokovať s našim najvýznamnejším spojencom, ktorý prejavil ochotu financovať modernizáciu našej obrannej infraštruktúry, treba aj naďalej. Samozrejme pri dôslednom obhajovaní našich záujmov.” 

Neskôr 6. Marca 2020 Jaroslav Naď na otázku portálu Hlavné správy či je otázka amerických základní zatiaľ odložená na neurčito odpovedal cit:

„ Nie že zatiaľ – otázka amerických základní na Slovensku nikdy nebola otázkou a nikdy otázkou nebude.“

Ako je možné, že pani prezidentka a vládni predstavitelia  zásadne zmenili svoje názory a rétoriku a schvaľujú Zmluvu o obrannej spolupráci SR A USA?

Oklamali v predvolebnej kampani bezočivým a chrapúnskym spôsobom svojich voličov?

Ako je možné, že média mlčia, keď prezidentka a vláda likvidujú suverenitu štátu a porušujú Ústavu a zákony SR?

Prečo sa  vládni predstavitelia a prezidentka tak ponáhľajú s uzatvorením tejto zmluvy, práve v čase veľkej občianskej nespokojnosti s vládou  a konaním prezidentky SR?

Prečo sa nik z „investigatívnych novinárov“ nepýta, koho vlastne majú brániť vojaci americkej armády, keď väčšina slovenských občanov odmieta ich prítomnosť vo vlastnom štáte?

Stane sa Slovensko okupovaným a totalitným  štátom, kde si vláda bude vynucovať poslušnosť občanov  vojenskou diktatúrou?

Na čo poslúžili klamstvá pani Čaputovej a pánov Matoviča a Naďa?

Na cielenú likvidáciu štátu?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

mikuláš, santa claus, vianoce, zima,

Nervózny Mikuláš v Poprade kričal na rómske deti. Kradli nám sladkosti, bráni sa

07.12.2022 08:01

Na sociálnych sieťach sa šíri video z mikulášskej slávnosti v popradskej mestskej časti Matejovce.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882013x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu