Založ si blog

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

 

Včera  som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom.

O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu niekedy desiatky kilometrov. Celkovo chce táto vláda zrušiť na Slovensku  až 22 regionálnych nemocníc, ktoré poskytujú  akútnu zdravotnú starostlivosť a majú byť pretransformované na komunitné nemocnice, čo znamená doliečovacie zariadenia. Takisto chcú zrušiť 30 pôrodníc.

 

Ilustračné foto: Ľuboš Pilc Pravda

 

Ako veľmi záleží Matovičovej chunte na zdraví občanov vidíme denne.

Neustála mediálna covidová masáž obyvateľstva znova naberá  šialené  obrátky. Veď prečo aj nie. Médiá, štedro dotované priamo štátom, celé mesiace šíria nepokoj a strach covidovou propagandou, ktorú by závidel aj Goebbels. Vláda a jej lokaji už viac ako rok a pol vystavujú  občanov nadmernému stresu nezmyselnými opatreniami, ktoré oberajú ľudí nielen o ľudské práva a ľudskú dôstojnosť, ale najmä o zdravie samotné. Všetko to, čo sa deje spôsobuje dlhodobý stres a práve pred takýmto stresom lekári ľudí varujú. Pretože dlhodobý stres  spôsobuje stratu imunity a vznik mnohých chorôb. Táto vládna chunta zámerne ničí občanom nášho štátu zdravie a to aj chráneným osobám ako sú starí ľudia a malé deti. Nezmyselné opatrenia a nariadenia, ktorých výsledkom je zatváranie ľudí do klietok domovov, zákaz vychádzania  na čerstvý vzduch do prírody, má za následok nielen likvidáciu imunitného systému človeka, ale  hlavne narušenie duševného zdravia. Je zvláštne vidieť, ako rôzni aktivisti bojujú za zákaz klietkového chovu sliepok, alebo iných hospodárskych zvierat, ale „klietkový chov“ detí a starých ľudí  je odrazu v poriadku. Takže to začína vyzerať tak, že na Slovensku budú mať väčšie práva ako ľudia, nielen Budajove a Smatanove medvede, ale dokonca aj sliepky, ktorých klietkový chov  je v našom štáte na ústupe.

Aký vplyv má takéto zatváranie a izolovanie  detí a starých ľudí na ich zdravie?

Mnoho malých detí  a mladých ľudí začalo trpieť zhoršeným psychickým stavom a depresiami. Mnoho detí začalo bez zdravého pohybu s rovesníkmi priberať a stávajú sa obéznymi.  Ako to vnímajú starší ľudia som sa dozvedela od známeho, staršieho pána, žijúceho  v domove seniorov,  ktorý sa občas zastaví u nás v knižnici.  Hovoril mi, že ak ich znova takto zatvoria ako zvieratá  do klietky, tak si siahne na život.

Áno, takto sa stará Matovičova chunta o zdravie občanov. Vyhrážkami, zastrašovaním, reštrikciami, cieleným neposkytovaním adekvátnej zdravotnej starostlivosti oberá ľudí o to najcennejšie čo majú. O zdravie a životy.  Podľa  Matoviča, Lengvarského & company, má zdravie občanov  zachrániť neustále vŕtanie sa v nosoch a viacnásobné očkovanie.  Bez  testovania a očkovania im je v súčasnosti odopieraná zdravotná starostlivosť na ktorú majú ústavné právo a je im odopieraná aj napriek tomu, že si platia zdravotné poistenie.

Nie, tejto vláde nikdy nešlo o zdravie občanov, ale iba o to, ako na zdraví občanov, čo najlepšie zarobiť. Ale forma, akou  to začali robiť, začína mať prvky štátneho teroru a diktatúry. Biomedicínskym terorom a apartheidom cielene likvidujú zdravie a životy občanov. A deje sa to s požehnaním EÚ, ktorej vrcholoví predstavitelia  majú vlastné obchodné záujmy v očkovacej kampani.

Čo dodať?  Nuž napríklad to, že aj Mengele bol lekár a robil biomedicínske pokusy na väzňoch… A aj  japonskí lekári robili zverské pokusy na čínskych a amerických zajatcoch. Žiaľ, takéto pokusy sa robia aj v súčasnosti.

Pred chvíľou som čítala zaujímavú myšlienku:

„Ak vás chce niekto chrániť proti vašej vôli, nerobí to  pre váš prospech, ale pre  svoj vlastný…“

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Monikou Jankovskou v kauze Fatima odročili na september

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727319x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu