Založ si blog

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

 

Včera  som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom.

O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu niekedy desiatky kilometrov. Celkovo chce táto vláda zrušiť na Slovensku  až 22 regionálnych nemocníc, ktoré poskytujú  akútnu zdravotnú starostlivosť a majú byť pretransformované na komunitné nemocnice, čo znamená doliečovacie zariadenia. Takisto chcú zrušiť 30 pôrodníc.

 

Ilustračné foto: Ľuboš Pilc Pravda

 

Ako veľmi záleží Matovičovej chunte na zdraví občanov vidíme denne.

Neustála mediálna covidová masáž obyvateľstva znova naberá  šialené  obrátky. Veď prečo aj nie. Médiá, štedro dotované priamo štátom, celé mesiace šíria nepokoj a strach covidovou propagandou, ktorú by závidel aj Goebbels. Vláda a jej lokaji už viac ako rok a pol vystavujú  občanov nadmernému stresu nezmyselnými opatreniami, ktoré oberajú ľudí nielen o ľudské práva a ľudskú dôstojnosť, ale najmä o zdravie samotné. Všetko to, čo sa deje spôsobuje dlhodobý stres a práve pred takýmto stresom lekári ľudí varujú. Pretože dlhodobý stres  spôsobuje stratu imunity a vznik mnohých chorôb. Táto vládna chunta zámerne ničí občanom nášho štátu zdravie a to aj chráneným osobám ako sú starí ľudia a malé deti. Nezmyselné opatrenia a nariadenia, ktorých výsledkom je zatváranie ľudí do klietok domovov, zákaz vychádzania  na čerstvý vzduch do prírody, má za následok nielen likvidáciu imunitného systému človeka, ale  hlavne narušenie duševného zdravia. Je zvláštne vidieť, ako rôzni aktivisti bojujú za zákaz klietkového chovu sliepok, alebo iných hospodárskych zvierat, ale „klietkový chov“ detí a starých ľudí  je odrazu v poriadku. Takže to začína vyzerať tak, že na Slovensku budú mať väčšie práva ako ľudia, nielen Budajove a Smatanove medvede, ale dokonca aj sliepky, ktorých klietkový chov  je v našom štáte na ústupe.

Aký vplyv má takéto zatváranie a izolovanie  detí a starých ľudí na ich zdravie?

Mnoho malých detí  a mladých ľudí začalo trpieť zhoršeným psychickým stavom a depresiami. Mnoho detí začalo bez zdravého pohybu s rovesníkmi priberať a stávajú sa obéznymi.  Ako to vnímajú starší ľudia som sa dozvedela od známeho, staršieho pána, žijúceho  v domove seniorov,  ktorý sa občas zastaví u nás v knižnici.  Hovoril mi, že ak ich znova takto zatvoria ako zvieratá  do klietky, tak si siahne na život.

Áno, takto sa stará Matovičova chunta o zdravie občanov. Vyhrážkami, zastrašovaním, reštrikciami, cieleným neposkytovaním adekvátnej zdravotnej starostlivosti oberá ľudí o to najcennejšie čo majú. O zdravie a životy.  Podľa  Matoviča, Lengvarského & company, má zdravie občanov  zachrániť neustále vŕtanie sa v nosoch a viacnásobné očkovanie.  Bez  testovania a očkovania im je v súčasnosti odopieraná zdravotná starostlivosť na ktorú majú ústavné právo a je im odopieraná aj napriek tomu, že si platia zdravotné poistenie.

Nie, tejto vláde nikdy nešlo o zdravie občanov, ale iba o to, ako na zdraví občanov, čo najlepšie zarobiť. Ale forma, akou  to začali robiť, začína mať prvky štátneho teroru a diktatúry. Biomedicínskym terorom a apartheidom cielene likvidujú zdravie a životy občanov. A deje sa to s požehnaním EÚ, ktorej vrcholoví predstavitelia  majú vlastné obchodné záujmy v očkovacej kampani.

Čo dodať?  Nuž napríklad to, že aj Mengele bol lekár a robil biomedicínske pokusy na väzňoch… A aj  japonskí lekári robili zverské pokusy na čínskych a amerických zajatcoch. Žiaľ, takéto pokusy sa robia aj v súčasnosti.

Pred chvíľou som čítala zaujímavú myšlienku:

„Ak vás chce niekto chrániť proti vašej vôli, nerobí to  pre váš prospech, ale pre  svoj vlastný…“

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Robert Kaliňák

Kaliňák: Potrebujeme pravidlá účasti politikov na športových podujatiach

22.06.2024 14:23

Podľa opozičnej poslankyne Márie Kolíkovej by sa mali pravidlá využívania vládneho špeciálu jasne stanoviť.

FMG - Building HQ 3

V Andalúzii vedie slovenská firma jednu z najstarších zbrojoviek v Európe. Pozreli sme sa do zákulisia ich výroby

22.06.2024 14:00

Keď sa hovorí o mieste ako o jednom z kľúčových európskych centier obranného priemyslu, málokto si predstaví nenápadný areál kdesi na juhu Španielska. Už vôbec nečakáte, že tam budete počuť slovenčinu.

Polícia / Kontrola /

Rekord roka: Za volantom nafúkal 4,2 promile. Šoférovi od Košíc hrozí rok basy

22.06.2024 11:50

Policajná hliadka 37-ročného vodiča zastavila a kontrolovala v obci Bukovec v okrese Košice-okolie.

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5551276x
Priemerná čítanosť článkov: 3979x

Autor blogu