Založ si blog

Tak pán minister Budaj tentoraz zachraňuje oceány a prírodu. . .

Pred pár dňami sa minister životného prostredia SR Ján Budaj pochválil na FB schválením novely zákona o znižovaní tvorby plastového odpadu.

Podľa jeho slov cit. „ Ak sa chceme postarať o to, aby oceány a príroda neboli zaplavené tonami plastového odpadu, tak musíme niekde začať. Aj táto maličkosť veľmi pomôže.“

Áno, niekde treba začať.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

V poslednom období si všímam ako sa po uliciach a aj v prírode váľajú odhodené jednorazové rúška, respirátory, dokonca aj jednorazové rukavice. O tomto odpade sa však mlčí.

Mlčí sa o tom, že situácia s covid- odpadom je alarmujúca. Ešte na jar odborníci bili na poplach, keď tvrdili, že každú minútu sa vo svete odhodia tri milióny rúšok a  vo svete sa za jeden mesiac použije viac ako 129 miliárd respirátorov.

Koľko sa vyhodí respirátorov, jednorazových rukavíc, ochranných odevov, ale aj nebezpečného biologického odpadu z testovania, použitých testov?

Koľko sa v súčasnosti po očkovaní vyhodí použitých injekčných striekačiek, ihiel, ampuliek a iného odpadu?

Na Slovensku  nebezpečný biologický  odpad z testovania,  skončil dokonca v bežnom plastovom odpade a to aj pozitívne testy.

Ak by niektorí z našich „enviromentalistov“  mali skutočný záujem chrániť prírodu, tak by poukazovali na to, akým nehoráznym spôsobom sa znečisťuje práve covidovým odpadom. V tomto  prípade sa dá skutočne hovoriť už o pandémii. Pandémii  nebezpečného odpadu, ktorá cielene likviduje celú planétu.

A prvým krokom k ochrane planéty, by malo byť zrušenie  nezmyselného  nosenia všetkých tých jednorazových náhubkov, ktorými sú zamorené oceány a planéta.

Málokto sa zaujíma z akých materiálov sú rúška a respirátory vyrobené, ale aj to,  že sú nerecyklovateľné a v prírode sa rozkladajú stovky rokov.

Preto vyjadrenia politikov, ktorí  hovoria o ekológii a zelenej ekonomike sú v skutočnosti iba prázdnymi frázami. Tak ako  aj táto, ktorú použil pán Budaj vo svojom statuse: „Najlepší odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne.“

Jedno je však isté. Svet naozaj po covidovej pandémii nebude taký ako býval. Doslova a do písmena. Pretože chamtivosť  svetových elít v súčasnosti dosiahla vrchol a ich bezohľadná honba za Ziskom za každú cenu poznačila ľudí aj planétu. Poznačila tak, že návrat k normálnej spoločnosti, k hodnotám, k ľudskosti, k prírode, bude pre mnohých veľmi bolestivý.

Premýšľam o tom vždy, keď čítam rôzne farizejské vyjadrenia ľudí, ktorí svojím konaním spôsobujú obrovské škody ľuďom, ale najmä  prírode.

Premýšľam o tom, či títo ľudia reálne a akým spôsobom ponesú zodpovednosť  za toto bezbrehé drancovanie.

Premýšľam o tom, že ak  my, ľudia samotní,  nezastavíme  túto účelovú likvidáciu Zeme,  tak naši potomkovia prídu o všetko.

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Silné zemetrasenie na Kréte má jednu obeť a viacero zranených

27.09.2021 11:23

Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8, ktoré v pondelok ráno zasiahlo grécky ostrov Kréta, si vyžiadalo najmenej jedného mŕtveho a viacero zranených.

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097213x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu