Založ si blog

Igorova „atómová zbraň“ ako politický biznis so zdravím občanov

To, že atómová zbraň Igora Matoviča v podobe dlhodobého celoplošného testovania zdravých občanov raz skutočne vybuchne, sa dalo očakávať.

Dnes ráno som si prečítala článok o tom, že WHO  25.  júna vydala odporúčanie, v ktorom sa uvádza:

„Plošné testovanie asymptomatických jednotlivcov sa v súčasnosti neodporúča pre významné náklady, ktoré s tým súvisia, a nedostatok dát ohľadom efektívnosti takýchto operácií.“

 

Foto: Ľuboš Pilc. Pravda.sk

 

Áno, neustále testovanie zdravých ľudí,  na ktoré ich vládna moc prinútila ísť  hrubým šikanovaním   a vydieraním stratou sociálnych istôt a práce, bolo nielen plytvaním štátnymi financiami, ale najmä výnosným politickým  biznisom pre súčasných vládnych politikov. Politické strany a politici samotní medzi sebou súperia, aby si mohli v tomto biznise „urvať“ pre seba čo najviac.

Zo zdravia sa občanov sa pre nich stal najvýnosnejší biznis.

Igor Matovič  sa „preslávil“ nielen svojimi kauzami, ale aj tým že práve on bol jedným z bojovníkov za to, aby politici niesli hmotnú zodpovednosť za škody, ktoré spôsobia štátu svoju zlými rozhodnutiami.

Koľko stálo tento štát neefektívne testovanie zdravých ľudí pomaly vychádza najavo a aj to kto sa na ňom a ako obohatil a zarobil. Ponesie bývalý premiér a terajší minister financií, ktorý tomuto štátu a jeho občanom hmotnú a trestnoprávnu zodpovednosť za škody, ktoré napáchal tomuto štátu a jeho občanom? Alebo ako skvelý manipulátor  zahrá pred verejnosťou zopár osvedčených hereckých výstupov v podobe „plačoviek“, kde bude presviedčať ľudí, ako mu išlo len a len o zdravie občanov tohto štátu. Pochybujem, pretože tento politik a predseda strany ani sám netuší, čo má vo volebnom programe a musia ho na to upozorňovať  jeho koaliční partneri.

Súčasná vláda, najskôr na čele s Igorom Matovičom a teraz s Eduardom Hegerom pochopili, že pandémia koronašialenstva je ich životným politickým biznisom, keď doteraz mohli beztrestne plytvať štátnymi financiami. Žiaľ, zatiaľ si ešte veľké množstvo občanov ani len neuvedomuje, že škody, ktoré táto vláda napáchala a ešte aj napácha,  budú krvopotne splácať nielen oni samotní, ale aj ich deti a vnuci.

Zdravie sa stalo pre politikov  výnosným biznisom… A úroveň štátu a jeho vlády vidieť aj na tom, ako sa v skutočnosti stará o svojich chorých občanov. Kým na nezmyselné testovanie, na ktorom sa obohatili mnohí,  išli milióny eur zo štátnych financií, tak na liečenie malých detí je potrebná charita v podobe rôznych finančných zbierok od dobrých ľudí, často od tých, ktorí sami nemajú veľa. Alebo sa zberajú vrchnáčiky od plastových fliaš, či usporadúvajú rôzne charitatívne akcie…

Takto v skutočnosti vyzerá zdravotná starostlivosť vo vyspelej „Západnej civilizácii“…

Možno sa skutočne obyčajní ľudia nahnevajú, keď pochopia, že sú pre vlastnú vládu len zdrojom politického biznisu. Biznisu s názvom „Zastupiteľská demokracia“ a pochopia, že politici a politické strany sú obchodníci  s ich životmi a zdravím.

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Silné zemetrasenie na Kréte má jednu obeť a viacero zranených

27.09.2021 11:23

Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8, ktoré v pondelok ráno zasiahlo grécky ostrov Kréta, si vyžiadalo najmenej jedného mŕtveho a viacero zranených.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097244x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu