Založ si blog

Sme vo vojne?

Áno.

Píšem o tom často, ale keď vidím, akí sú mnohí slepí, hluchí a nemí premýšľam, že si všetkým tým utrpením musia prejsť, aby pochopili.

Pochopili, že vojna proti človeku a na jeho ovládnutie má nespočetné množstvo podôb. V tomto svete sa už dávno nebojuje konvenčnými zbraňami, tie slúžia viac-menej na vzájomné zastrašovanie. Dnes sa bojuje oveľa zákernejšími zbraňami. Zbraňami, ktoré mnohí vnímajú ako súčasť života.

 

 

Foto: Pixabay

 

Dnes sa bojuje otvorenou mediálnou manipuláciou a dezinformáciami, ktoré spôsobujú mentálne otroctvo tak desivé, že mnohí ľudia sa ocitajú už len v pudovej rovine prežívania vlastných životov.

Bojuje mediálnou propagandou násilia a krutosti, nečestnosti a bezcharakternosti a preto si mnohí myslia, že to čo sa okolo nich deje je správne.

Bojuje sa otvorenou nenávisťou voči všetkým tým, ktorí toto všetko vidia a nemlčia.

Bojuje sa dlhovým otroctvom tak neľudským, že mnohí sú kvôli dlhom uviazaní ako psy na reťaziach a nemôžu sa ani len nadýchnuť slobody.

Bojuje sa otvoreným zotročovaním ľudí, ktorým sú drasticky likvidované ľudské a sociálne práva.

Bojuje sa strachom, keď sú ľudia neustále zastrašovaní beznádejou, alebo obavami o zdravie a vlastný život.

Bojuje sa tak, že si to mnohí ani neuvedomujú, aj keď im ide o život.

Často premýšľam, čo ostane po tejto civilizácii…

Planéta zničená hlúposťou a neľudskosťou?

Sme vo vojne, v ktorej nejde iba o nás, aj keď si ľudia myslia, že sú tými najdôležitejšími tvormi vo vesmíre.

Čo ostane po civilizácii, alebo lepšie povedané po živočíšnom druhu, ktorý vedome a so zvrátenou radosťou likviduje sám seba a planétu na ktorej žije?

S úctou Devana

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nedoručili jej včas obžalobu

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727414x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu