Založ si blog

Problémom nie sú premnožené medvede milí Slováci. . .

V posledných dňoch som mala možnosť rozprávať sa o medvedej problematike priamo s ľuďmi, ktorých sa dotýka. O to viac zaujímavé bolo, že cestou na stretnutie som  v autobuse počúvala reláciu rádia Regina-Východ, Klub komunálnej politiky, kde sa v diskusii stretli:  Miroslav Turok-Meceňo – poľovnícke združenie Habura, Jozef Štefaňák – zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry, Michal Haring- Zásahový tím pre medveďa hnedého,Juraj Smatana, št. tajomník MŽP

 

Foto: rkmagazin.sk

 

Dnes som si prečítala výzvu pána Jaroslava Slašťana zo zásahového tímu pre medveďa hnedého, ktorý vyzýva verejnosť, aby všetky strety s medveďom ohlasovali priamo tomuto tímu. Nuž neviem, ako by také ohlásenie priameho stretu s medveďom malo vyzerať.  Možno tak, že ak nejaký človek stretne v prírode hnedého chlpáča, úctivo ho pozdraví:  „Bozkávam, pán medveď! Ak dovolíte, rád/a, by som naše milé stretnutie oznámil/a odborníkom zo zásahového tímu pre medveďa hnedého.“ Medveď bude ochotne súhlasiť a  za hlasného revania počká tých pár minút, kým sa dotyčnému podarí zavolať na telefónne číslo  oznámiť spoločné stretnutie a až potom vystrašeného človeka prizabije…

Pochopila som, že na Slovensku nie sú problémom premnožené medvede…

Problémom sú premnožení „odborníci na všetko  a na nič“. Ambiciózni diletanti, ktorí zacítili vôňu peňazí a možnosť živiť sa na úkor spoločnosti. Ľudia, ktorí sú za tridsať strieborniakov ochotní zničiť a rozpredať to, čo sme dostali darom.

A tam, kde sú peniaze božstvom, tam má priestor chamtivosť a nenásytnosť. Tam, kde sú božstvom peniaze, tam  odrazu zdravý  rozum, úsudok, vedomosti, skúsenosti a dlhoročná poctivá práca, nemajú miesto.

Pred pár dňami som našla informácie o petícii „Osloboďme národné parky“, ktorú vyhlásilo 25 mimovládnych ochranárskych organizácií. Petícia je  finančne podporená z prostriedkov projektu „Chceme lepšiu a efektívnejšiu ochranu prírody“ občianskeho združenia PRALES.  A tento projekt je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.

V týchto dňoch NR SR rokuje o presune štátnych pozemkov v národných parkoch pod ochranárov.  Poslanci posunuli novelu zákona do druhého čítania.

„Prevodom správy štátnych pozemkov na organizáciu ochrany prírody sa vytvoria podmienky na náležité a efektívne zabezpečenie primárneho cieľa národných parkov, ochrany prírody a biodiverzity, ako aj na plnenie záväzkov vyplývajúcich zo smerníc Európskej únie v oblasti ochrany prírody,“ cituje TASR z dôvodovej správy poslaneckého návrhu.

Žiaľ občania nášho štátu, výdatne masírovaní médiami nevnímajú, čo sa v skutočnosti okolo nich deje a ani to, že problémom tohto štátu nie sú premnožené medvede. Nie je nič jednoduchšie, ako umelo vytvoriť problém, ktorým sa zakryjú dôležité skutočnosti a tým je v súčasnosti „medvedia problematika a ochrana prírody“.

Pred pár rokmi som v zopár článkoch spomenula, že Slovensko je mimoriadne bohatá krajina a štát. A práve o toto bohatstvo, ktoré je pre život nevyhnutné, vďaka „Vlkom, oblečeným v barančom rúchu“ prídeme.

Prídeme o to najvzácnejšie. O čistú, pitnú a zdravú vodu, bez ktorej hynie život na Zemi a ktorá sa v posledných rokoch stáva veľkou vzácnosťou. Preto je taký obrovský záujem o Slovensko, o tento malý fliačik Zeme. Pretože prichádza doba, keď bude voda cennejšia ako iné nerastné bohatstvo.

 

 

S úctou Devana

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Afganistan taliban

Taliban zakázal holičom v provincii Helmand holiť či upravovať brady

27.09.2021 09:42

Ide totiž podľa neho o praktiku, ktorá je v rozpore s jeho interpretáciou islamského práva.

San Maríno voľby referendum

V San Maríne schválili v referende legalizáciu interrupcií

27.09.2021 08:49

San Maríno je jednou z posledných európskych krajín, v ktorých sú interrupcie zakázané za akýchkoľvek okolností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097200x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu