Založ si blog

A nie je ich málo. ..

Táto doba koronašialenstva priniesla viaceré zvláštne skutočnosti.

Ukázala v plnej nahote skutočné ľudské charaktery. Strhla z tvárí masky pretvárky mnohým ľuďom, ktorí sa pod nimi skrývali a ťažili z falošného moralizovania. Ukázala chamtivosť a nenažranosť tých, ktorí zacítili možnosť priživiť sa na nešťastí iných a vrhli sa na náš  štát ako supi na zomierajúcu korisť.

Foto: Ekopolis

Áno,  náš štát zomiera drancovaním supov, ktorým na ňom nezáleží. Ničia a trhajú ho na kúsky už celé desaťročia a počas posledných pár mesiacov sa správajú ako odtrhnutí z reťaze. Nezáleží im na ničom, len na vlastných chorých ambíciách a snahe urvať si z koristi čo najviac,  nehľadiac na následky, ktoré toto ich drancovanie zanechá.

Našťastie táto doba ukázala aj charaktery iných ľudí. Ľudí, ktorým záleží na našom štáte a vlasti. Statočne, aj napriek tomu, že sú vystavovaní urážkam, vyhrážkam, ponižovaniu a prenasledovaniu bránia náš štát a vlasť. Nesprávajú sa ako predajné dievky, či zradcovia, ktorí keď zacítia pach peňazí, zabúdajú na hodnoty ako sú vlastenectvo, láska ku vlastným koreňom, pravda, čestnosť, spravodlivosť, ale aj obyčajná láska  a úcta človeka k človeku.

V posledných pár týždňoch však zisťujem koľko skvelých, statočných, odvážnych, ale aj skromných ľudí, ktorí z úprimného srdca milujú tento maličký fliačik Zeme, je okolo mňa. Ľudí, ktorí majú pravé, nepredajné slovanské a slovenské duše a srdcia. Sú to ľudia, ktorým záleží na Slovensku, na ľuďoch, ktorí tu žijú. Záleží im na budúcnosti našich detí. Veľmi dobre vedia, že vďaka kolaborantom, ktorí za judášsky groš zapredali samých seba, prichádzame o všetko. O štát, vlasť, domovinu. Prichádzame o vlastné korene, históriu, tradície, kultúru  a postupne aj materinský jazyk, aby sa náš národ znova stal národom otrokov.

Sú to ľudia, ktorí pochopili, že otroctvo, hoci aj v zlatej klietke je stále otroctvom. Ľudia, ktorí si vážia skutočnú slobodu a snažia sa zachrániť to, čo nám ešte ostalo. Sú to skutoční ľudia, pevní vo svojej láske k vlasti a národu ako duby, ktorí sú nádejou, pre Slovensko a nie je ich málo…

 

S úctou Devana

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727455x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu