Založ si blog

Čo má zmysel. . .

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von…

Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj napriek chladnému a veternému počasiu, čakali na dnešný dážď.

 

Foto: artmama

 

Vôňa dažďa dala dnešnému dňu zmysel. Zmysel, na ktorý pomaly zabúdame. Zmysel života.

Dnešný deň bol trochu zvláštny. Keď som išla na poštu a na nákup, stretla som staršieho pána z vedľajšej dediny, ktorý niesol ťažký nákup a na tvári mal respirátor. Trochu na mňa zazeral a neodpustil si poznámku, prečo ho nemám tiež. Pokojne som mu vysvetlila, že si môže dať dolu aj ten svoj, pretože vonku sa „náhubky“ už nosiť nemusia. Napriek tomu ich množstvo ľudí nosí a všimla som si, že niektorí jedovato gánia na tých, ktorí slobodne dýchajú.

Cestou domov bolo zle jednej pani v autobuse, povedala mi, že ide z očkovania… Ktovie, či niekde nahlási, ako jej bolo po vakcinácii…

A teraz večer premýšľam, čo má zmysel v živote… Ten balast, ktorý sa nás valí z médií a mnohí ľudia si myslia, že bez neho nemôžu žiť, alebo pár chvíľ na záhrade, keď som sadila cukrovú kukuricu, fazuľu a tekvice do Zeme, plela skorú zeleninu a maliny, zberala žihľavu na sirup a púpavu na med, piekla koláč a vybláznila sa so psom?

V skutočnosti to, čo sa nám nám snažia podsúvať ako niečo nevyhnutné pre život, je špina, ktorá v ľuďoch zabíja radosť zo života, chuť žiť a tvoriť niečo pekné a hodnotné.

Áno, musíme vedieť, čo sa okolo nás deje, ale mali by sme premýšľať čo má zmysel. Obyčajný život, aj keď nie je veľmi ľahký, alebo strach žiť, ktorý ľuďom podprahovo vnucujú politici, ktorí ich oberajú o ľudskú dôstojnosť zasahovaním do súkromia a najintímnejších sfér života a média, ktoré vyvolávajú neustále napätie, nepokoj a stres.

Čo má zmysel?

Jednoducho žiť, pracovať, tvoriť, ľúbiť, radovať sa z drobností, ktoré život prináša…

S úctou Devana

Nie som pokusné zviera, som Človek. . .

24.06.2021

Som cítiaca ľudská bytosť a odmietam sa stať pokusným zvieraťom nenažrancov, ktorým nikdy nešlo o ľudské zdravie a životy, ale iba o naplnenie si chorých, egoistických ambícií zarobiť a získať čo najviac na ľudskom utrpení a nešťastí. Odmietam ich totalitné a sadistické praktiky, ktorými chcú ľudí prinútiť k poslušnosti. Poslušnosti [...]

Očkovacia lotéria? Vynikajúci nápad pán minister Lengvarský. . .

22.06.2021

Občania nášho štátu by mali byť šťastní, že im vládnu takí kreatívni ľudia, ako je súčasná vláda. Veď čo iné môže Slovač zachrániť z dlhodobej covidovej depresie ako očkovacia zábava v podobe lotérie. Nikto, okrem samotnej vlády a pandemickej komisie nevie, čo bude na jeseň a národu treba aspoň nejaké tie hry, keďže žijú v krajine, v ktorej by sa [...]

Po malých kúskoch. . . .

13.06.2021

Po malých kúskoch, vyberám z času už len drobné úlomky života a mením ich na každý nádych, ktorým si dodávam odvahu pozrieť Ti do očí a usmiať sa, aj keď mi duša plače smútkom a bezradnosťou, pretože viem, že nedokážem vrátiť ani sekundu z času, ktorý prešiel okolo nás, bez nás dvoch a všetko sa stratilo v márnosti minulosti. Po malých [...]

Mária Kolíková

Podľa Kolíkovej je namieste diskutovať o skupinách ľudí, pre ktoré by bolo očkovanie povinné

24.06.2021 23:09

Líder strany Hlas-SD Pellegrini v diskusnej relácii Na hrane TV Joj zdôraznil, že Slovensko nie je diktátorský režim, aby prikazoval očkovanie.

Francúzsko koncert

Viac ako polovica opýtaných sa pre pandémiu na koncerty nechystá

24.06.2021 22:41

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý dal vypracovať SOZA. Ľudia sa obávajú možnej nákazy, prekážajú im aj opatrenia.

čaputová

Prezidentka si uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku

24.06.2021 22:04

Pri pamätníku na Jakubovom námestí v Bratislave sa poklonila tým, ktorí boli neprávom prenasledovaní, väznení a mučení za postoje, ktoré neboli v súlade s oficiálnou štátnou ideológiou.

tornádo, Colorado

Južnú Moravu zasiahlo tornádo, ničilo obce a zabíjalo. Bolo pár kilometrov od Holíča

24.06.2021 21:16, aktualizované: 23:27

Nemocnica v Hodoníne hlási v súvislosti so silnými búrkami desiatky zranených. Juhomoravskí záchranári potvrdili aj obete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,174
Celková čítanosť: 3900465x
Priemerná čítanosť článkov: 3322x

Autor blogu