Založ si blog

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde  spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto ľudí sa prizerajú a mlčia, keď sa v súčasnosti deje to isté.

 

Foto: expres.cz

 

A deje sa to sofistikovaným spôsobom celé desaťročia. Najskôr bol desaťročia očierňovaný socialistický spôsob riadenia štátu a po Zamatovom prevrate sa začal postupný hon na „komunistov“, ktorí vedú najmä verní lokaji a kolaboranti, ktorí verne slúžili  a profitovali zo socializmu.  Teraz sa stali hrdými komunistobijcami a ich práca spočíva v tom, že kydajú špinu na všetko, čo sa v štáte postihnutom a spustošenom Druhou svetovou vojnou podarilo vybudovať. Kydajú špinu na tých, ktorí bojovali  za našu slobodu, očierňujú pamiatku tých, ktorí sa nebáli práce a vybudovali štát. Štát, ktorí oni rozpredali  za tučné provízie a urobili z neho kolóniu.

V našom štáte sa začali používať tzv. demokratické princípy vládnutia, kde je  v súčasnosti možné úplne všetko. Kupovať si moc a politické strany, kupovať si médiá, kupovať si ľudí. Politikom sa môže stať hocikto, podvodník, plagiátor, mafián.  Stačí mať finančné a mediálne zázemie a byť na správnej strane „barikády“. Tieto demokratické princípy vládnutia ukázali, že nič nie je nemožné. Napríklad aj obviňovať,  súdiť, odsudzovať a slovami bývalého premiéra Matoviča dokonca mediálne „zarezávať“ nepohodlné osoby bez dôkazov.

Mnohí si spomenú, že novodobý hon na čarodejnice začal mediálnym prenasledovaním V. Mečiara a dnes je verejne známe že bicyklový majdan, ktorého tvárou bol M. Dzurinda, podporil „filantrop Soros“ dvadsiatimi miliónmi dolárov. Ten istý filantrop sa netajil ani podporou voľby Zuzany Čaputovej do prezidentského kresla, čo on sám nazval „politickou filantropiou“. Už vtedy bolo normálne obviňovať a mediálne lynčovať ľudí bez dôkazov. Postupne tieto praktiky prerastali do slovenskej politiky a stali sa parlamentným folklórom, keď sa stal ľudovým zabávačom a kabaretiérom práve Igor Matovič, ktorý za túto svoju prácu dostal na čas trafiku v podobe premiérskeho kresla.

Obviňovanie bez dôkazov prinášali denne médiá, ktoré takto postupne otvárali Overtonovo okno. Podsúvali falošné obvinenia frázami „ vraj, pravdepodobne, asi, možno“ a ľuďom to stačilo, aby uverili klamstvám. Stačí si spomenúť, ako všetci zverejňovali Matovičove obvinenia, že Fico má milióny na účtoch na Belize. A toto Overtonovo okno médiá dokorán otvorili pri vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky. Obviňovali bývalého premiéra Fica bez akýchkoľvek dôkazov, že je vrah. Snažili sa ho súdiť v podobe pouličných protestov „Za slušné Slovensko“, kde boli bežne transparenty s nápisom Fico je vrah, alebo Fico do basy s hanlivými obrázkami vo väzenskom mundúre.

 

Foto: filippastorek.blog.sme.sk

 

Áno, obviňovanie bez dôkazov je veľmi jednoduché a dnes počas vládnutia tejto garnitúry  sa takéto obviňovanie  stalo formou vládnutia. Vládnutia, ktoré zapríčinilo smrť generála Lučanského, ktorý bol obvinený bez relevantných dôkazov a ku ktorému sa správali ako ku ťažkému zločincovi.

Obviňovanie, súdenie a odsudzovanie bez dôkazov je forma totality, ktorú zaviedla táto vláda a ktorú podporuje aj Európska únia, ktorá mlčí, keď sú na Slovensku hrubo porušované ľudské práva a zákony terajšou vládnou mocou. Každá totalita však raz skončí, pretože všetko, čo má začiatok má aj koniec. A ktovie akým spôsobom   budú obviňovaní, súdení  a odsudzovaní tí, ktorí toto všetko spôsobili a aj tí, ktorí im v tom pomáhajú. Dejiny sú plné nielen príbehov, ale aj faktov, že nič netrvá večne.

A všetci tí, ktorí budujú novodobú totalitu, nech si predstavia samých seba v takej pozícii, do akej stavajú im  nepohodlných ľudí. Pretože sami zaviedli a podporujú „kultúru“ obviňovania, súdenia a odsudzovania bez dôkazov, len na základe klamstiev.

 

Zdroje:

Fico má milióny na účtoch v Belize

Šimečka: Soros pomohol poraziť Mečiara

 The Guardian: Politická filantropia G. Sorosa

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Daniel Lipšic

Lipšic sa zastal prokurátorov, Fico ho označil za hanbu právneho štátu

07.12.2022 11:35

Fico tvrdí, že viacerí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry kryjú zločiny.

rusko

Pavol Rusko sa v kauze Maják nádeje dohodnúť nechce, cíti sa byť nevinný

07.12.2022 11:25

Rusko mal použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na iný účel.

parlament, Mazurek, Suja, Mizík,

Siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády. Dôvodom migrácia

07.12.2022 11:22

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery," reagoval Beluský.

polícia

Väznil a znásilňoval ženu v rodičovskom dome. Zachránili ju skryté signály

07.12.2022 10:50

Pred sľúbenou cestou za lepším životom presvedčil ženu, aby prespala u jeho rodičov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882163x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu