Založ si blog

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde  spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto ľudí sa prizerajú a mlčia, keď sa v súčasnosti deje to isté.

 

Foto: expres.cz

 

A deje sa to sofistikovaným spôsobom celé desaťročia. Najskôr bol desaťročia očierňovaný socialistický spôsob riadenia štátu a po Zamatovom prevrate sa začal postupný hon na „komunistov“, ktorí vedú najmä verní lokaji a kolaboranti, ktorí verne slúžili  a profitovali zo socializmu.  Teraz sa stali hrdými komunistobijcami a ich práca spočíva v tom, že kydajú špinu na všetko, čo sa v štáte postihnutom a spustošenom Druhou svetovou vojnou podarilo vybudovať. Kydajú špinu na tých, ktorí bojovali  za našu slobodu, očierňujú pamiatku tých, ktorí sa nebáli práce a vybudovali štát. Štát, ktorí oni rozpredali  za tučné provízie a urobili z neho kolóniu.

V našom štáte sa začali používať tzv. demokratické princípy vládnutia, kde je  v súčasnosti možné úplne všetko. Kupovať si moc a politické strany, kupovať si médiá, kupovať si ľudí. Politikom sa môže stať hocikto, podvodník, plagiátor, mafián.  Stačí mať finančné a mediálne zázemie a byť na správnej strane „barikády“. Tieto demokratické princípy vládnutia ukázali, že nič nie je nemožné. Napríklad aj obviňovať,  súdiť, odsudzovať a slovami bývalého premiéra Matoviča dokonca mediálne „zarezávať“ nepohodlné osoby bez dôkazov.

Mnohí si spomenú, že novodobý hon na čarodejnice začal mediálnym prenasledovaním V. Mečiara a dnes je verejne známe že bicyklový majdan, ktorého tvárou bol M. Dzurinda, podporil „filantrop Soros“ dvadsiatimi miliónmi dolárov. Ten istý filantrop sa netajil ani podporou voľby Zuzany Čaputovej do prezidentského kresla, čo on sám nazval „politickou filantropiou“. Už vtedy bolo normálne obviňovať a mediálne lynčovať ľudí bez dôkazov. Postupne tieto praktiky prerastali do slovenskej politiky a stali sa parlamentným folklórom, keď sa stal ľudovým zabávačom a kabaretiérom práve Igor Matovič, ktorý za túto svoju prácu dostal na čas trafiku v podobe premiérskeho kresla.

Obviňovanie bez dôkazov prinášali denne médiá, ktoré takto postupne otvárali Overtonovo okno. Podsúvali falošné obvinenia frázami „ vraj, pravdepodobne, asi, možno“ a ľuďom to stačilo, aby uverili klamstvám. Stačí si spomenúť, ako všetci zverejňovali Matovičove obvinenia, že Fico má milióny na účtoch na Belize. A toto Overtonovo okno médiá dokorán otvorili pri vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky. Obviňovali bývalého premiéra Fica bez akýchkoľvek dôkazov, že je vrah. Snažili sa ho súdiť v podobe pouličných protestov „Za slušné Slovensko“, kde boli bežne transparenty s nápisom Fico je vrah, alebo Fico do basy s hanlivými obrázkami vo väzenskom mundúre.

 

Foto: filippastorek.blog.sme.sk

 

Áno, obviňovanie bez dôkazov je veľmi jednoduché a dnes počas vládnutia tejto garnitúry  sa takéto obviňovanie  stalo formou vládnutia. Vládnutia, ktoré zapríčinilo smrť generála Lučanského, ktorý bol obvinený bez relevantných dôkazov a ku ktorému sa správali ako ku ťažkému zločincovi.

Obviňovanie, súdenie a odsudzovanie bez dôkazov je forma totality, ktorú zaviedla táto vláda a ktorú podporuje aj Európska únia, ktorá mlčí, keď sú na Slovensku hrubo porušované ľudské práva a zákony terajšou vládnou mocou. Každá totalita však raz skončí, pretože všetko, čo má začiatok má aj koniec. A ktovie akým spôsobom   budú obviňovaní, súdení  a odsudzovaní tí, ktorí toto všetko spôsobili a aj tí, ktorí im v tom pomáhajú. Dejiny sú plné nielen príbehov, ale aj faktov, že nič netrvá večne.

A všetci tí, ktorí budujú novodobú totalitu, nech si predstavia samých seba v takej pozícii, do akej stavajú im  nepohodlných ľudí. Pretože sami zaviedli a podporujú „kultúru“ obviňovania, súdenia a odsudzovania bez dôkazov, len na základe klamstiev.

 

Zdroje:

Fico má milióny na účtoch v Belize

Šimečka: Soros pomohol poraziť Mečiara

 The Guardian: Politická filantropia G. Sorosa

 

Čo má zmysel. . .

05.05.2021

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von… Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj [...]

Iba na chvíľku. ..

28.04.2021

Iba na chvíľku, dlhú ako večnosť v nás som zatvorila oči, aby som cítila svetlo Tvojej lásky, ktoré ma pod privretými viečkami šteklilo ako teplo slnka v prvých jarných dňoch rodiacich sa v srdci… Iba na chvíľku, krátku ako život sám som sa nadýchla, aby som cítila nehu Tvojich bozkov, ktorými ma hladil vietor po tvári a perách rozpálených túžbou [...]

Každá hra raz skončí. ..

27.04.2021

Aj taká pri ktorej sa podvádza. A to sa pri hrách stáva často. Či už pri tých, pri ktorých sa ľudia zabávajú, alebo súperia. Podvádzanie sa však stalo pravidlom hlavne pri politických hrách. Tam hráči dostanú svoje pozície, alebo karty vo voľbách, ale môžeme im veriť, že sú poctivé a pravé? Najmä, keď vidíme, že hrajú nečestným a falošným [...]

koronavírus, Budha

ONLINE: Taliani otvoria letnú turistickú sezónu v júni

07.05.2021 06:00, aktualizované: 06:20

Letná turistická sezóna v Taliansku sa má začať 2. júla, ale zatiaľ nie sú stanovené pravidlá pre turistov. Teraz sa dá dovolenkovať len s karanténou.

pocasie-7-5-2021

Studený máj, vrátia sa nočné mrazy

07.05.2021 00:00

Kto očakával, že bude teplo, nočné májové teploty ho schladia. Opäť prichádzajú nočné mrazy.

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,159
Celková čítanosť: 3795887x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu