Založ si blog

Čas skutočného bohatstva. ..

Dnes ráno bol nádherný východ slnka. Mäkké svetlo vychádzajúceho slnka zaplavilo záhradu a rozkvitajúcu mirabelku.

Uvarila som si kávu a pozorovala tú nádheru. V takých chvíľach človek pochopí, čo je skutočné bohatstvo ktoré má a aký je vzácny čas, ktorý môže  v takých chvíľach prežívať.

Foto: Pixabay

Dnes, keď sme sa ocitli v totalite moci peňazí a Mamonu,  ktoré  ľudia vzývajú a považujú za božstvo, naopak mnoho ľudí začína chápať vzácnosť toho, čo ich obklopuje. Vzácnosť ľudí, vzácnosť času s nimi stráveného. Mnoho ľudí pochopilo, koľko bohatstva má práve v priateľoch a v dobrých ľuďoch okolo seba.

Čas skutočného bohatstva sa skrýva v srdciach a dušiach tých ľudí, ktorí dokázali byť čestnými ľuďmi a nezlákala ich vidina zbohatnutia za každú cenu. Pretože skutočným bohatstvom človeka je čestnosť, ktorá mu nedovolí konať zákerne, zbabelo, ubližovať iným pre potešenie, alebo pre pocit moci. Nedovolí človeku páchať zlo, vykorisťovať iných, bohatnúť na chudobe iných. Nedovolí človeku  správať sa ako podlý chrapúň a zneužívať iných na dosiahnutie svojich cieľov.

Naopak, čestnosť, ktorú v sebe človek má, rozvíja jeho ľudskosť. A vďaka ľudskosti, môže človek prežívať  čas skutočného  bohatstva. Môže žiť ako ozajstný človek a nie ako zlá a nevydarená karikatúra človeka.

Čas skutočného bohatstva je ten, ktorý nezištne dávame svojím blízkym, priateľom a ľuďom okolo seba, ale aj ten ktorý dokážeme  od nich prijať.

Čas skutočného bohatstva nie je v hromadení majetku a peňazí, ale v hľadaní ľudskosti a poznania múdrosti. V láske a láskavosti, ktoré dokážeme rozdávať.

Čas skutočného bohatstva je ukrytý  aj v úsmeve,  našom, ale aj neznámych ľudí, ktorí sa nás usmejú, či v objatí blízkych.

Čas skutočného bohatstva  je ten, ktorý nás napĺňa šťastím aj v nie veľmi ľahkých chvíľach, keď musíme čeliť práve takým ľuďom, ktorí  sa vo vidine ľahkého získania peňazí, alebo iného majetku a hlavne moci, neštítia nijakej nečestnosti, zákernosti, podlosti a zla.

Verím, že mnohým nám, práve čas skutočného bohatstva dokáže naplniť  životy pokojom, tichým šťastím a najmä obyčajnou láskou.

 

S úctou Devana

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879808x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu