Založ si blog

Čas skutočného bohatstva. ..

Dnes ráno bol nádherný východ slnka. Mäkké svetlo vychádzajúceho slnka zaplavilo záhradu a rozkvitajúcu mirabelku.

Uvarila som si kávu a pozorovala tú nádheru. V takých chvíľach človek pochopí, čo je skutočné bohatstvo ktoré má a aký je vzácny čas, ktorý môže  v takých chvíľach prežívať.

Foto: Pixabay

Dnes, keď sme sa ocitli v totalite moci peňazí a Mamonu,  ktoré  ľudia vzývajú a považujú za božstvo, naopak mnoho ľudí začína chápať vzácnosť toho, čo ich obklopuje. Vzácnosť ľudí, vzácnosť času s nimi stráveného. Mnoho ľudí pochopilo, koľko bohatstva má práve v priateľoch a v dobrých ľuďoch okolo seba.

Čas skutočného bohatstva sa skrýva v srdciach a dušiach tých ľudí, ktorí dokázali byť čestnými ľuďmi a nezlákala ich vidina zbohatnutia za každú cenu. Pretože skutočným bohatstvom človeka je čestnosť, ktorá mu nedovolí konať zákerne, zbabelo, ubližovať iným pre potešenie, alebo pre pocit moci. Nedovolí človeku páchať zlo, vykorisťovať iných, bohatnúť na chudobe iných. Nedovolí človeku  správať sa ako podlý chrapúň a zneužívať iných na dosiahnutie svojich cieľov.

Naopak, čestnosť, ktorú v sebe človek má, rozvíja jeho ľudskosť. A vďaka ľudskosti, môže človek prežívať  čas skutočného  bohatstva. Môže žiť ako ozajstný človek a nie ako zlá a nevydarená karikatúra človeka.

Čas skutočného bohatstva je ten, ktorý nezištne dávame svojím blízkym, priateľom a ľuďom okolo seba, ale aj ten ktorý dokážeme  od nich prijať.

Čas skutočného bohatstva nie je v hromadení majetku a peňazí, ale v hľadaní ľudskosti a poznania múdrosti. V láske a láskavosti, ktoré dokážeme rozdávať.

Čas skutočného bohatstva je ukrytý  aj v úsmeve,  našom, ale aj neznámych ľudí, ktorí sa nás usmejú, či v objatí blízkych.

Čas skutočného bohatstva  je ten, ktorý nás napĺňa šťastím aj v nie veľmi ľahkých chvíľach, keď musíme čeliť práve takým ľuďom, ktorí  sa vo vidine ľahkého získania peňazí, alebo iného majetku a hlavne moci, neštítia nijakej nečestnosti, zákernosti, podlosti a zla.

Verím, že mnohým nám, práve čas skutočného bohatstva dokáže naplniť  životy pokojom, tichým šťastím a najmä obyčajnou láskou.

 

S úctou Devana

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Ukrajina, Turecko, Zelenskyj, Erdogan, Guterres

Erdogan slovne podporil Ukrajinu, snaží sa hľadať cestu k mieru

19.08.2022 07:00

Turecko stojí po boku Ukrajiny, povedal turecký prezident Erdogan po stretnutí s ukrajinským prezidentom Zelenským a šéfom OSN Guterresom.

Bremerhaven  9

Spojené štáty darujú Česku osem vrtuľníkov

19.08.2022 06:40

Tieto stroje venujú USA Česku nad rámec objednávky 12 vrtuľníkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727147x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu