Založ si blog

Zločiny proti ľudskosti páchané na tých najbezbrannejších. ..

Včera som  cez okno videla kráčať po ulici dievčatko zo susedstva, ktoré má asi desať rokov. Vonku nebolo nikoho a dieťa malo na tvári respirátor.  Takto vyzerá krutá realita, o ktorej hovorili v nedeľu popoludní aj v tv relácii „Občan za dverami“ rodičia, učitelia a odborníci.

Foto: Pixabay

V tejto šialenej dobe sa mlčí o tom, ako protiústavné práva, ktoré nariadila táto vláda,  poškodili najmä deti, mladých ľudí a  rodičov týchto detí. Sem tam sa síce objavia v médiách články, ako deti trpia a túžia po návrate do školy, ale málokto sa zamýšľa nad tým, akým hrubým spôsobom sú porušované ich práva, o ktorých sa doteraz toľko rečnilo a písalo. Odrazu je ticho okolo toho, ako sú im odopierané úradnou a vládnou mocou a aké následky pre ich vývin, psychický aj telesný má  koronašialenstvo, ktoré je otvorenou vojnou proti ľudskosti.

Podľa Deklarácie práv dieťaťa,  má dieťa právo na zdravý duševný a telesný vývoj.

Zatváranie detí v domácnostiach bez zdravého sociálneho kontaktu s rovesníkmi, s kamarátmi, ale aj napríklad  so starými rodičmi  má za následok u mnohých detí zhoršenie ich psychického stavu. Mnohé deti trpia strachom a obavami, smútkom, úzkosťou, neistotou, depresiami, ktoré poznačia ich celkový psychický vývin. Mnohé z týchto detí sa stávajú závislé na počítačoch, telefónoch, internete, ktoré sú často jediným kontaktom s kamarátmi a svetom tam vonku. Lenže málokto si uvedomuje, akým hrozbám sú takto vystavované. Okrem závislosti je to aj hrozba kyberšikany, zneužívania, dokonca aj  sexuálneho. Deti prestali mať možnosť tráviť čo najviac času vonku, zdravo sa pohybovať, športovať.

Donedávna boli rôzne kampane na podporu športovania, zdravého spôsobu života, pretože deti dávali veľa priestoru najmä technickým hračkám, ktoré ich oberali o zdravé detstvo. To, čo bolo v minulosti považované za hrozbu pre ich zdravý vývin a rast, je im teraz prikázané formou rôznych vládnych nariadení.

V deklarácii práv dieťaťa sú uvedené aj práva na lásku, porozumenie a starostlivosť. Mnoho rodičov sa im toto všetko snaží dať, ale neistota či  chudoba, do ktorej sa mnohé rodiny prepadli, veľký psychický tlak na rodičov, ktorí sú už celé mesiace zatvorení spolu s deťmi v malých bytoch, či domoch  ako počas vojnového stavu, sa prenáša aj na deti.

Deti majú právo na bezplatné vzdelávanie, hru a zotavenie. Všetky tieto práva sú im je posledný rok odopierané a slovenské deti staršie ako desať rokov, boli v škole najmenej zo všetkých detí v EÚ.  Preto majú deti  veľké medzery vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré im môže dať len škola. A toto všetko im odopierajú ľudia, ktorí musia niesť za svoje konanie zodpovednosť.

Takisto deti majú právo na prednostnú ochranu a pomoc, ale aj práva na ochranu pred zanedbávaním, využívaním a krutosťou. Doteraz mnohí kompetentní mlčali a mlčia, aj keď sú takýmto neľudským spôsobom porušované práva tých najbezbrannejších. Mlčí napríklad aj pani prezidentka, ktorá viac pozornosti venovala „porušovaniu práv“ pána Navaľného, ako porušovaniu práv detí v štáte, ktorého je hlavou. Takisto čušia ľudskoprávne organizácie, ktoré sa venujú porušovaniu ľudských práv, tam kde to dostanú nariadené, ale slovenské deti a ich rodičia sú mimo ich záujmu, Dohovor o právach dieťaťa, im asi nehovorí nič.

Je veľmi správne, že sa konečne ozvali rodičia, učitelia a psychológovia v tv relácii a oceňujem ich statočnosť hovoriť v médiách.

Osobne považujem podmienenie vyučovania povinným testovaním detí, ale aj nosenie rúšok a respirátorov počas vyučovania za zločin proti ľudskosti páchaný na deťoch, ktoré sú našou budúcnosťou. Takýmto neľudským podmienkam sú vystavované iba deti vo vojnových konfliktoch a v tvrdých diktatúrach, ktoré porušovanie ľudských práv zneužívajú na vládnutie pomocou moci strachu a na zlomenie slobodnej vôle človeka. Ak toto šialenstvo nebude včas zastavené, tak poznačí naše deti natrvalo, pretože takýmto  spôsobom kradnú našim deťom to čo im patrí, ich detstvo a právo na život a slobodu.

Čo má zmysel. . .

05.05.2021

Pred chvíľou som vybehla na pár minút von… Búrka sa skončila a už len ticho prší. Pes lenivo vyšiel zo svojho kráľovstva a ticho sa ku mne posadil. Vzduch sa vyčistil a trochu sa ochladilo. Pred dvomi hodinami som bola ešte na záhrade a rýchlo som dokončovala rozrobenú prácu. Všetky semienka sú už v zemi, a zemiaky tiež a spolu so skorou zeleninkou, ktorá vzišla aj [...]

Aké je jednoduché obviňovať, súdiť a odsudzovať bez dôkazov. . .

29.04.2021

Mnohých ľudí strasie nepríjemným pocitom a hnusom, keď sa niekde spomenie hon na čarodejnice, inkvizícia, alebo novšie praktiky prenasledovania a vraždenia, ktoré boli požívané napríklad v druhej svetovej vojne nacistami a fašistami. Áno, cítia odpor a hnus z ľudského správania, ktorého výsledkom bolo bezprávie a utrpenie nevinných ľudí. Ale koľkí z týchto [...]

Iba na chvíľku. ..

28.04.2021

Iba na chvíľku, dlhú ako večnosť v nás som zatvorila oči, aby som cítila svetlo Tvojej lásky, ktoré ma pod privretými viečkami šteklilo ako teplo slnka v prvých jarných dňoch rodiacich sa v srdci… Iba na chvíľku, krátku ako život sám som sa nadýchla, aby som cítila nehu Tvojich bozkov, ktorými ma hladil vietor po tvári a perách rozpálených túžbou [...]

koronavírus, Budha

ONLINE: Taliani otvoria letnú turistickú sezónu v júni

07.05.2021 06:00

Letná turistická sezóna v Taliansku sa má začať 2. júla, ale zatiaľ nie sú stanovené pravidlá pre turistov. Teraz sa dá dovolenkovať len s karanténou.

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Vladimír Pčolinský

SIS za šéfovania Pčolinského odpočúvala výrazne viac

06.05.2021 18:16

Podľa Juraja Krúpu dôvody nárastu počtu žiadostí o odposluchy nikdy nebudú známe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,159
Celková čítanosť: 3795867x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu