Založ si blog

Letel Matovič do Ruska iba kvôli Sputniku?

O tom, že sa Slovensko stalo laboratóriom Západnej demokracie, v ktorom  skúšajú rôzne druhy majdanov a sociálnych experimentov, som už párkrát písala. Tieto experimenty prebiehajú v spolupráci s veľkou časťou médií a najmä  s tými, ktoré si hovoria „mienkotvorné a verejnoprávne“, ktoré tieto experimenty podporujú mohutnou propagandou, ale aj cieleným dezinformovaním širokej verejnosti. V posledných mesiacoch sa občania nášho štátu dokonca stali účastníkmi medicínskych experimentov  a vedeckých štúdií.

Igor Matovič Zdroj: TASR/AP

Dlhodobo si všímam bulvarizáciu informovania médiami a tento trend začínajú preberať už aj alternatívne médiá, ktoré  tiež podľahli mediálnej hre s informáciami. A občania? Tí sú zavalení množstvom nepodstatných správ, ktoré majú za úlohu ešte viac vyvolávať vášne, hnev a nepokoj medzi nimi. V dôsledku takejto účelovej mediálnej manipulácie väčšina občanov ani len netuší, čo sa okolo nich v skutočnosti deje.

Riešia sa  napríklad statusy europoslanca Štefanca, ale málokto si uvedomuje, že Európska únia je de facto mŕtva a nefunkčná. Svedčí o tom aj slepá podpora našich vládnych politikov mocenským ambíciám USA. To, že EÚ je v hlbokom mocenskom rozklade je výsledkom servilnosti európskych nazvime ich „podpindosníkov“, ktorí sa snažia spolu s predstaviteľmi NATO rozpútať vojnu proti Rusku. Možno veria, že USA znova vytvorí niečo ako „Druhý, či Západný front“ počas II. svetovej vojny, pomocou ktorého bol zabezpečený odchod mnohých nacistických pohlavárov, ale aj  inžinierov a vedcov, ktorí pracovali na vývoji zbraní do bezpečia USA a oni si tak zachránia životy.

To, že svet okolo nás sa mení je zrejmé. Lenže drvivá väčšina Slovákov, ktorá je mocenskými reštrikciami našich slovenských podpindosníkov  zatvorená doma a kŕmená médiálnym balastom a odpadom, ostáva mimo tohto diania. Mnohí si myslia, že všetko to, čím ich  „kŕmia politici a médiá“, ale aj špáranie a očkovanie, je len pre ich dobro. Opak je pravdou. Je životne dôležité, aby si občania Slovenska uvedomili, aké veľké geopolitické zmeny prichádzajú. Rinčanie amerických a spojeneckých zbraní na východnej hranici Ukrajiny a v pobaltských štátoch je posledné napínanie svalov spoločnosti, ktorá je už dávno mŕtvou bažinou. Močiarom, ktorý môže ešte stiahnuť na svoje dno a  zničiť  a zabiť veľa dôverčivých ľudí, ktorí veria, že pod vrstvou umelej trávy, ktorá má maskovať smrad a rozklad, je pevná pôda.

Dôkazom sú napríklad oficiálne návštevy  ruského ministra zahraničných vecí  Sergeja Lavrova v Indii, kde sa „náhodou“,  neformálne stretol s J. Kerrym. Kvôli čomu toto stretnutie  v skutočnosti  prebehlo ukáže čas, aj keď médiá priniesli správy o klimatických rozhovoroch.

O čom sa veľmi málo v našich médiách informovalo bolo, že Sergej Lavrov navštívil aj Pakistan. Možno si mnohí pomyslia: A čo to má spoločné so Slovenskom?  Aj to ukáže čas. Presne tak, ako sa dozvieme, prečo letel Matovič do Ruska. Len kvôli Sputniku V, to nebolo.

Keď korupciu a klientelizmus nazvú „lobbyingom“…

20.02.2024

Pred pár dňami som si prečítala zaujímavý príspevok českého europoslanca MUDr. Ivana Davida „Jak na ně“, v ktorom písal o skutočných príčinách protestov poľnohospodárov pred europarlamentom v Štrasburgu. Jednou z nich bol „zákaz patentovania odrôd rastlín, ktoré vznikli prírodným šľachtením, ale aj laboratórnou úpravou genómu“. Čo by [...]

Pokrytectvo, morálna a mravná stoka…

18.02.2024

Zomrel človek vo väzení, v ruskom väzení… Médiá priniesli bombastické správy o jeho úmrtí. Obvinili z neho priamo Putina a jeho „diktátorský režim“. Západní politici a aj tí naši sa predháňali vo vyjadreniach a v sobotu som videla v ktorýchsi správach, ako západné politické elity držali minútu ticha. Pred pár týždňami tiež zomrel človek vo [...]

Nevedomosť prináša chaos…

13.02.2024

„Nevedomosť prináša chaos.“ Táto veta zaznela vo filme Lucy od režiséra Luca Bessona z roku 2014, ktorý som si nedávno znova pozrela. Niekto si môže povedať, ale veď je to iba „akčný béčkový film“, plný násilných scén, kde krv strieka prúdom. Nuž áno, ale aj svet, v ktorom žijeme, je takto dlhodobo vytváraný a celé tisícročia je [...]

Kongres USA, Jake Auchincloss, D-Mass., Haley Stevens, D-Mich., Mike Gallagher, R-Wis., Gimenez, R-Fla

Ak by Čína urobila hlúpe rozhodnutie, zlyhala by. Podpora Taiwanu je mimoriadne silná, hlási Kongres USA

22.02.2024 11:11

Mike Gallagher vedie päťčlennú delegáciu, ktorá sa stretla s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen a viceprezidentom Laj Čching-te.

Robert Fico, Gašpar, Kaliňák, para, kaliňák, lindtner, boris susko

Vláda ustúpila tlaku spoločnosti. Pri znásilnení budú platiť doterajšie premlčacie doby

22.02.2024 08:41

Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú vo štvrtok odsúhlasila vláda.

La Paragua / Baník /

Zrútenie nelegálnej bane na zlato vo Venezuele si vyžiadalo najmenej 16 životov

22.02.2024 08:04

Takéto bane ponúkajú chudobným Venezuelčanom lukratívne pracovné miesta, podmienky v nich však bývajú kruté.

protest farmárov, traktory

ONLINE: Protest farmárov: Problém nie je len Brusel, ale aj slovenskí politici, odkazujú z traktorov

22.02.2024 08:00, aktualizované: 11:27

Na cesty po celom Slovensku vyrazilo štyritisíc farmárov s viac ako dvetisíc kusmi poľnohospodárskej techniky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,386
Celková čítanosť: 5430331x
Priemerná čítanosť článkov: 3918x

Autor blogu