Založ si blog

Úplné podriadenie sa, nie je slobodou. . .

Pred pár dňami som mala možnosť vypočuť si zaujímavú debatu pár ľudí v autobuse, ktorí sa rozprávali o očkovaní. Nie, neprekvapila ma, iba ukázala pravú mentalitu väčšiny ľudí, ktorí sú celý život naučení slepo sa podriaďovať autoritám.

Ilustračný obrázok Zdroj: morezprav.cz

Kým sme došli na konečnú, dozvedela som sa, že keď budeme všetci zaočkovaní, tak už bude dobre. A že keď sme už toľko vydržali, tak  vydržíme aj to očkovanie…

Odvtedy premýšľam o tom, prečo sa v našom štáte môže diať to, čo sa deje a väčšina ľudí mlčí. Mlčia aj vtedy, keď im predstavitelia štátu siahajú na základné ľudské práva, slobody a porušujú ich. Oberajú ich o   ľudskú dôstojnosť tým, že arogantným spôsobom zasahujú do  najintímnejších sfér ľudského života.

Premýšľam o tom, prečo si ľudia myslia, že keď budú otrocky plniť príkazy, zákazy, nariadenia, ktorými sú spútavaní do pomyselných okov slepej poslušnosti, dostanú slobodu…

Možno je to dané tým, že na Slovensku boli ľudia nútení podriaďovať sa autoritám natoľko, že zabudli čo je to skutočná sloboda,  sloboda myslenia, sloboda duše.

Mnoho ľudí žilo a žije v poslušnej oddanosti cirkevným a náboženským autoritám a v súčasnosti sa novodobým náboženstvom na Slovensku stala aj politika. Občania slepo veria politikom, o ktorých sú presvedčení, že konajú v ich prospech a dobro.

Bežne som sa stretávala a ešte sa aj stretávam s tým, že keď niečo povie „pán“, tak je to pre množstvo ľudí priam písmo sväté, zákon. A je úplne jedno, či to povie „pán farár“, alebo „pán politik“, či nejaká samozvaná falošná autorita, ktorá  kresťansky založenému obyvateľstvu ťahá popred nos medové motúziky falošných cirkevných hodnôt. Hodnôt, ktoré ich zbavujú slobodného myslenia tým, že ich presviedčajú, že úplné podriadenie sa a strata slobody je v súlade s nejakými pofidérnymi náboženskými pravidlami a zákonmi, ktoré boli účelovo vytvorené na ovládanie človeka.

Toto ovládanie človeka človekom, ktoré končí úplným a slepým podriadením sa, nemá nič spoločné ani s vierou na ktorú sa odvolávajú a už absolútne nič spoločné so slobodou, o ktorej nehanebne klamú.

Dlhodobo si všímam správanie sa ľudí, ale aj falošných autorít a čakám, kedy si ľudia uvedomia v čom skutočne žijú. Mnohí sa začínajú prebúdzať a hľadať slobodu, ale je to ťažká a náročná cesta precitnutia a uvedomenia si pravdy. Je to cesta prevzatia zodpovednosti za vlastné konanie a za vlastný život a život svojich blízkych.

Mnohým naopak vyhovuje život v slepej a otrockej poslušnosti. Je to jednoduchšie ako premýšľať nad životom, hodnotami, zodpovednosťou a počúvať hlas vlastného svedomia a duše.

Prečo nad tým premýšľam a píšem o tom?

Pretože vidím, ako  ľudia čoraz viac poslušnejšie plnia príkazy ľudí, ktorí na nich parazitujú a žijú z nich. Teraz sa tešia na očkovanie takými vakcínami, o ktorých nič nevedia. Nevedia, čo môžu spôsobiť v ich organizme, ako budú pôsobiť na ich zdravie, telesné aj duševné. Nevedia, ako môžu zmeniť ich život. Ochotne a  bez reptania sa zmenili na pokusné zvieratá, za čo ich aj falošné autority aj majú. Pretože pre nich nemajú ľudskú hodnotu, ale  iba hodnotu peňazí, ktorú na nich môžu zarobiť.

Kto z tých ľudí sa zaujíma o to, ako je možné že o očkovaní a ich zdraví rozhodujú politici, či rôzni úradníci a nie lekári a oni samotní?

Je normálne, aby premiér štátu, minister zahraničných vecí, prezidentka, či ktokoľvek z politikov rozprávali celé mesiace o očkovaní a zamerali sa naň, ako na jediný problém, ktorý v týchto dňoch trápi štát a nútili hrubým zasahovaním do základných ľudských práv človeka, stať sa len číslom v štatistike, či vedeckej štúdii nadnárodných korporácii?

Nie, nie je.

Preto je najvyšší čas začať hovoriť viac o skutočnej hodnote človeka, hodnote jeho života, hodnote ľudskosti. Hovoriť o slobode, slobode vďaka ktorej budú ľudia opäť ľuďmi a budú žiť ako ľudia.

 

Článok pôvodne  vyšiel na slovanskenoviny.sk

Nadýchla som sa a. ..

14.04.2021

Nadýchla som sa a cítila v ľadovom vetre smútku minulých dní, ktorý ma chladil tak, až zomierala vo mne láska, teplo Tvojho srdca a nádej v nežnosti dotykov našich životov stratených a znova nájdených v čase hľadania samých seba… Nadýchla som sa a cítila pohladenie Tvojho bozku na studených perách, chvejúcich sa strachom z budúceho rána, ktoré skončí skôr ako [...]

Pravý význam koronakrízy. . .

13.04.2021

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu. Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza však aj ukázala pravé ľudské charaktery. Keď som sledovala [...]

Malé zamyslenie. . . O úcte. . .

12.04.2021

Úcta je jedným zo základných prejavov ľudskosti Kedysi keď som bola dieťa, učil ma starý otec úcte voči ľuďom, zvieratám, stromom, rastlinám, pôde, ktorá samotná dáva život iným, vode… Svetu, ktorý poznáme a aj tomu, ktorý nepoznáme… Tieto myšlienky som vštepovala svojím deťom, ale aj deťom ktoré som roky učila v nedeľnej škole… Medzi [...]

Maďarsko, Sputnik V, COVID-19, očkovanie, vakcína

SAV potvrdila, že Sputnik prešiel testami. Smerodajný bude názor ŠÚKL

16.04.2021 16:00

Osem zo 14 skúšok bolo vykonaných aj v súlade s normami Európskeho liekopisu.

SR Veľká noc kontroly polícia okresy Dargov KEX

Od pondelka do prírody mimo okres aj bez testu, upravuje sa zákaz vychádzania

16.04.2021 15:41

Zmena podmienok ruší takisto povinú prácu z domu.

Milan Lučanský

Milan Lučanský spáchal samovraždu, potvrdila komisia. Proti verdiktu boli dvaja členovia

16.04.2021 15:11

Za prijatie záverečnej správy hlasovalo 14 členov.

Igor Matovič

Podľa opozície by mal Heger Matoviča odvolať. V politike by mal skončiť, mieni Nicholsonová

16.04.2021 14:49

Igor Matovič by mal zverejniť zmluvy o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V, hovorí Michal Truban.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 3751228x
Priemerná čítanosť článkov: 3270x

Autor blogu