Založ si blog

Lacné gestá a prázdne frázy premiéra Matoviča. . .

Hádzanie zodpovednosti za vlastné zlyhanie na iných v teatrálnych vystúpeniach na tlačovkách svedčí o neschopnosti pána premiéra prevziať zodpovednosť za vlastné konanie.
Premiér Matovič začal na občanoch Slovenska vykonávať veľmi nebezpečný sociálny experiment s názvom „Celoplošné vydieranie“, v ktorom skúša ako ďaleko sa dá zájsť v ponižovaní vlastných občanov, tým že ich neľudským spôsobom oberá o ich vlastnú dôstojnosť.
„Dobrovoľná účasť“ na poslednom celoplošnom testovaní, ktoré so svojím kolegom ministrom zdravotníctva nazvali vysoko odborne „skríningom“ bola vynútená zákazom vstupu na pracovisko, zákazom zúčastniť sa pracovného pohovoru, či uzatvorením pracovnej zmluvy. Takisto zákazom návštevy pošty, či banky. Najabsurdnejším zákazom je však pobyt v prírode bez potvrdenia o negatívnom teste.
V prvom rade, by som chcela poukázať, že názov skríning je zavádzajúci a je jedným z lacných gest pána premiéra, pretože skríningovým testovaním sa označuje testovanie zdravých ľudí za účelom včasného odhalenia predispozícií rôznych ochorení, ktoré sa takýmto spôsobom dajú včas podchytiť a znižujú riziko samotného ochorenia, alebo sa takýmto spôsobom dá ochorenie odhaliť v rannom a dobre liečiteľnom štádiu, keď testovaný ešte nemá žiadne príznaky ochorenia. Použitie tohto názvu na celoplošné vydieranie – testovanie, je alebo nehanebným podvádzaním a klamstvom, alebo hrubou nevedomosťou pána doktora ministra zdravotníctva Krajčího. A jedno aj druhé je dôvodom na odstúpenie z funkcií.
V druhom rade celoplošné testovanie nie je liečebným úkonom a už vôbec nie prevenciou zdravia, keďže ľudia boli prinútení čakať na testovanie v nepriaznivom počasí, ktoré môže priamo ohroziť ich zdravie. Žiaľ, na Slovensku sa namiesto liečby používa testovanie a namiesto účinných liekov, ktoré by zachránili tisíce životov, vláda nakupuje milióny AG testov, ktoré sa používajú pri diagnostike už chorých pacientov a nie na vydieranie a ponižovanie zdravých ľudí, ktorí pre tento štát svojou prácou vytvárajú hodnoty.
Pozerala som vystúpenie pána Matoviča po celoplošnom vydieraní, kde teatrálne s plačom na krajíčku vyhlasoval, že na neho môžu hodiť tých 4 000 mŕtvych, ale aj tak je za ich smrť zodpovedný minister Sulík, ktorý nenakúpil včas testy.
Áno, toto sú prehnane lacné gestá, ktorými doteraz premiér Matovič ohlupoval skalných fanúšikov a vysmieval sa ostatným občanom Slovenska. Po včerajšej správe o tom, že podpredsedníčka vlády pani Remišová má do júna opustiť úrad vlády, len preto že nesúhlasila s celoplošným vydieraním je zrejmé, že pán premiér tieto gestá používa na zakrytie vlastnej neschopnosti a nekompetentnosti.
Je mi ľúto, že si Slováci dokázali v posledných parlamentných voľbách zvoliť do vedenia štátu ľudí, ktorí priamo porušujú sľub členov vlády a poslanecký sľub, v ktorom sľubujú, že svoje povinnosti budú plniť v záujme občanov, pričom budú zachovávať ústavu a ostatné zákony. Zvolili si ľudí bez odbornosti, ktorých zaujímajú iba vlastné kontá a hypotéky, na ktoré sa im skladajú občania nášho štátu.
Na ich čele je pán premiér, ktorý doteraz porušil všetko čo sa dalo a zatiaľ sa všetky svoje zlyhania snaží ukryť za lacné gestá a prázdne frázy.
Premýšľala som o tom, prečo minister Sulík napriek všetkým premiérovým urážkam o tom, že je idiot a je zodpovedný za úmrtia ľudí, ale napríklad aj to, že ho mal už dávno vyhodiť z vlády, ostáva vo vláde. Možno preto, že chce nechať premiéra Matoviča, aby sa vykúpal v špine vlastnej neschopnosti riadiť štát.
Lenže… Kým si títo dvaja páni merajú pipíky, kto je väčší…, štát sa rúca v základoch, právnych aj ekonomických. Namiesto demokracie sa vytvára diktatúra a totalita a ľudia sa prepadajú do čoraz väčšej chudoby a zúfalstva. Pretože už vedia, že ich premiér predal ako zvieratá na testovanie. Pretože vidia, že sú rukojemníkmi v rukách ľudí bez morálnych zábran. Pretože sa presvedčili na vlastnej koži, že milionári, ktorí sa k svojím majetkom dostali rôznou cestou nikdy nebudú riadiť štát v prospech jeho občanov, ale len pre ten svoj. Táto vláda, ktorá sa dostala k moci používaním prázdnych fráz, podvodov a klamstiev, by mala byť mementom pre všetkých občanov, ktorí považujú Slovensko za svoju vlasť a domovinu. Preto je životne nevyhnutné, žiadať od politikov a zákonodarcov zodpovednosť za ich konanie a takisto je nevyhnutné, aby sa ľudia zodpovedne podieľali na riadení štátu. Pretože za to, čo sa teraz v našom štáte deje, sú zodpovední aj oni samotní.
Nádej na to, aby sme zasa boli ľuďmi a mali svoju dôstojnosť a práva, ktoré nám prináležia je veľká a je len na nás samotných ako ju využijeme…

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:
Dotestované. Čo ďalej?

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

Igor Matovič, prezidentský palác

NÁZOR: Uznesenie vlády písal koronavírus. Osobne

01.03.2021 07:15

Ak to, čo sa dostalo do rúk médiám ako uznesenie vlády, je konečný stav opatrení, tak je šanca, že si lockdown zopakujeme. Tentoraz skutočný.

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Virus Outbreak Czech Republic

Česko sa opäť zatvára

01.03.2021 06:00

V Česku od dnešného dňa sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674252x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu