Založ si blog

Pandémia Zla, strachu a zbabelosti. ..

Uvarila som si bylinkový čaj a chvíľu som sa pozerala von oknom ako padá hustý, ťažký sneh, ktorý sa na ceste pod kolesami áut mení na sivohnedú kašu. Taký bežný januárový deň, akých už boli stovky a tisíce v našich životoch. Kolobeh prírody a jej zákonitostí pokračuje aj napriek tomu, že ľudia doň zasahujú a hrajú sa na bohov. Tá ich túžba byť viac a mať viac ako tí ostatní spôsobila, že na Zemi vznikla nová pandémia Zla a strachu, ktorá je živená egoizmom a podporovaná zbabelosťou.
Často som čítala výrok, ktorý je citovaný v rôznych obmenách a to, že Zlo zvíťazí vtedy, ak dobro, alebo dobrí ľudia neurobia nič. Mnohí z nás si neuvedomujú, že túto pandémiu Zla sami zdržiavajú pri živote. Áno, je dôležité informovať o tom čo sa deje. Ako sa nás mocní sveta snažia udržať v strachu tým, že nás oberajú o slobody a práva. A darí sa im to. Tí naši „mocní“ siahajú ľuďom na to najcennejšie – zdravie. Robia to rôznymi formami, psychickým a existenčným nátlakom ich zbavujú pokoja, životných a sociálnych istôt a radosti zo života. A reakcie ľudí na takéto konanie spočívajú v hneve, ktorý v sebe alebo dusia, alebo dávajú až príliš najavo. Spočívajú aj v tom, že mnohí vycítili príležitosť obohatiť sa a zbabelo kolaborujú s vládnou mocou, pre ktorú sú v podstate iba handrou na jedno použitie. Iní zasa volajú po otvorenom odpore a vzbure. A spomenula som si na zaujímavý a krásny článok môjho priateľa, v ktorom popísal, ako by „vzbura“, ktorá prinesie výsledky mala vyzerať.
Áno, mnohí si neuvedomujú, že hnev, ktorý cítia je hnacou silou pandémie Zla. Hnev, za ktorým sa skrýva zúfalstvo a pocit beznádeje a strachu z budúcnosti. A práve tento hnev a zlosť, nedovolia mnohým vidieť to, že vzbúriť sa proti pandémii Zla dá aj inak, ako otvoreným násilím. Vzbúriť sa môžeme spájaním sa, vytváraním vzťahov, spoločným zdieľaním problémov a hľadaním riešení.
Nadávať a zlostiť sa nestačí. To nie je riešením na problémy, v ktorých sme sa ocitli. Také niečo len oberá človeka o cennú energiu a čas, ktoré by mohol využiť na tvorenie a konanie dobra.
Možno je celá táto pandémia Zla pre nás veľmi potrebná kvôli tomu, aby sme v sebe dokázali nájsť dobro a pochopili, čo je v živote dôležité. Možno je dôležitá práve preto, aby sme sa dokázali zbaviť egoizmu a začali spolupracovať a vytvárať plán B na našu záchranu a prežitie. Možno musíme zažívať všetko to príkorie, aby sme pochopili, aký vzácny je život, čo sú pravé hodnoty a čo musíme urobiť my samotní pre to, aby sme dokázali vytvoriť lepšiu spoločnosť a budúcnosť.

Zdroj:
SILA BUDÚCNOSTI
žijemevedome.sk

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

Irán / vlajka /

Irán odmietol neformálne stretnutie s USA s cieľom urovnať jadrový spor

01.03.2021 08:01

EÚ navrhla neformálne stretnutie medzi Iránom a USA vo februári, Biden s ním v zásade súhlasil.

Igor Matovič, prezidentský palác

NÁZOR: Uznesenie vlády písal koronavírus. Osobne

01.03.2021 07:15

Ak to, čo sa dostalo do rúk médiám ako uznesenie vlády, je konečný stav opatrení, tak je šanca, že si lockdown zopakujeme. Tentoraz skutočný.

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674257x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu