Založ si blog

Krysy vracujúce sa na loď. ..

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy…
Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. Zostáva po nich spúšť, a preto ako prvé začínajú utekať. Najhorším zistením pre posádku lode je, že tie najväčšie, najchamtivejšie a najnenažranejšie krysy vládli lodi z kapitánskeho mostíka. Síce ich tam pár ostáva, pretože vidia, že ešte stále je čo hrýzť, kým sa loď potopí . Myslia si, že je to ich posledná šanca, nahrýzť si toľko, koľko budú vládať uniesť. Posádka lode vie, že jedinou záchranou na prežitie je oprava lode a preto ticho so sklonenými hlavami pracujú a bojujú o holý život.
A krysy? Tie si veselo, nažraté a nabalené plávajú čím ďalej od lode, ktorú nechali napospas osudu. Lenže, odrazu zisťujú, že aj keď usilovne plávajú, tak pevnina na ktorej by sa zachránili nie je nikde nadohľad a náklad je stále ťažší a ťažší. Zisťujú, že ich jedinou nádejou na prežitie je potápajúca sa loď. Otočia sa a ponáhľajú sa ňu vrátiť. Myslia si, že dokážu posádku oklamať. Veď oni z lode neutekali, ale snažili sa hľadať pomoc. Tvária sa ako záchrancovia a v záujme vlastného prežitia dokonca začnú spolu s posádkou loď opravovať .
Ale krysy ostanú vždy len krysami. Hneď ako bude loď zachránená a bezpečná, znova začnú hrýzť ako divé. Až kým loď znova neprederavia… Jedinou možnou záchranou pre loď a jej posádku je nevpustiť krysy naspäť na palubu a opraviť ju bez ich falošných slov o pomoci a klamstiev o záchrane. Táto situácia sa v dejinách ľudstvách opakuje stále dookola. A ľudstvo je nepoučiteľné. Pretože lož, chamtivosť, túžba po moci a mamone, nečestnosť a bezprávie nie sú hodnoty na ktorých sa dá vybudovať silná a bezpečná loď – spoločnosť. Pretože krysy nikdy neboli a nemôžu byť morálnymi autoritami, ktoré dokážu riadiť loď. Dokážu len škodiť a prežiť vďaka tomu, že majú postavený svoj vlastný sociálny systém, ktorý funguje tak, že prežijú iba tie najväčšie a najsilnejšie krysy.

Článok bol pôvodne uverejnený na slovanskénoviny.sk

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

Igor Matovič, prezidentský palác

NÁZOR: Uznesenie vlády písal koronavírus. Osobne

01.03.2021 07:15

Ak to, čo sa dostalo do rúk médiám ako uznesenie vlády, je konečný stav opatrení, tak je šanca, že si lockdown zopakujeme. Tentoraz skutočný.

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Virus Outbreak Czech Republic

Česko sa opäť zatvára

01.03.2021 06:00

V Česku od dnešného dňa sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674242x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu