Založ si blog

Čo má zakryť celoplošný skríning?

Pár dní politici a médiá vytrvalo zastrašujú občanov geniálnym plánom pána premiéra, ktorý ho tentokrát nazval nie celoplošným testovaním, ale celoplošným skríningom.
Hurá akcia s bombastickým frázovitým názvom „Zachráňme spolu životy“, má však za úlohu zakryť to, čo sa v skutočnosti v našom štáte deje.
Pomaly vychádza najavo, že prvé celoplošné testovanie bola v skutočnosti klinická štúdia financovaná zo zdrojov nadácie Bill & Melinda Gates Foundation, ale aj z prostriedkov programu EÚ pre výskum a inovácie a iných zdrojov. Spôsob, akým boli občania donútení podstúpiť tento pre mnohých nedobrovoľný a ponižujúci pokus na ľuďoch svedčí o tom, že vláda premiéra Matoviča dostala „voľnú ruku“ nielen v porušovaní platných zákonov SR, zákonov EÚ, ale aj ľudských práv a slobôd.
O tom, že premiér Matovič sa už vôbec neradí s odborníkmi a považuje sa za generála otvorene priznal aj šéf permanentného krízového štábu Peter Škodný. Podľa jeho slov na Slovensku vznikol dojem, že pán premiér je generálny riaditeľ krajiny a ministri a všetci ostatní sú jeho podriadení, ktorí musia slepo poslúchať jeho nariadenia. Nuž, ktovie prečo sa pán premiér takto správa a kto mu dal na to mandát a oprávnenie?
Iným veľmi závažným problémom je, kto v súčasnosti tvorí zákonodarný zbor – NR SR. Sú to ľudia, ktorí boli zvolení v „slobodných a demokratických“ voľbách. Áno, čl. 30 ods. 1, Ústavy SR hovorí, že občania majú právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov, takže každý z nás má pravo voliť a byť volený. Obrovskou chybou systému je však to, že občanov nezajíma odbornosť a kvalifikovanosť ľudí, ktorí ich majú v parlamente a vláde zastupovať.
Takže v súčasnosti stačí byť napríklad obyčajnou ženou, či aktivistom, alebo zabávačom, dôchodcom a pod., aby ste sa mohli stať členom vlády, či parlamentu. Stačí dostatočná mediálna podpora, kvalitná reklama a potom je úplne bežné, že zákony jednohlasne schvaľujú ľudia bez toho, aby vedeli a rozumeli tomu čo schvaľujú. Stačí iba poslušne plniť vôľu ich „generálneho riaditeľa“.
Preto sa niet čo čudovať, že naša republika zaostáva v pomoci ľuďom postihnutým koronakrízou a situácia v našom štáte je neúnosná. V okolitých štátoch vlády priamo pomáhajú ľuďom, ktorí sa kvôli koronakríze ocitli v zlej finančnej a životnej situácii. Na Slovensku, naopak krachuje mnoho malých podnikateľov, na ktorých sa vláda a parlament doslova vykašlali kvôli plneniu si záväzkov pána premiéra súvisiacich s klinickými štúdiami na obyvateľoch SR.
Mediálne šírenie strachu z pandémie, ale aj úplne zlyhanie vlády a štátu v pomoci občanom je zlyhaním systému, ale aj ľudí, ktorí sa vďaka nemu dostali k moci. Náprava a návrat k normálnemu stavu v SR bude vyžadovať veľké úsilie, ale aj nutnosť obnoviť a vylepšiť systém riadenia štátu tak, aby nebolo možné zneužívať moc, ktorú vo voľbách dostanú volení zástupcovia na všetkých úrovniach riadenia štátu. V súčasnej situácii je potrebné premýšľať nad, nazvala by som to plánom B, ktorý by pomohol prekonať súčasnú politickú a ekonomickú krízu, ktoré vznikli súčasným neodborným riadením štátu.
Preto by sme mali prestať podliehať strachu a začať premýšľať a konať tak, aby bola do spoločnosti navrátená pokojná atmosféra. A to sa nedá dosiahnuť hnevom a násilím a ešte väčším rozvracaním spoločnosti, ale navrátením skutočných hodnôt, čestnosti, spravodlivosti, úcty k životu, obyčajnej ľudskosti…

Článok bol pôvodne uverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Zatajil Matovič občanom dohodnutý experiment?
Matovič sa s odborníkmi neradí…
Premiér nie je generálny riaditeľ krajiny…
Slováci sa búria..
Ako sa šírenie strachu z pandémie zneužíva proti ľuďom

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517589x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu