Založ si blog

Zabudnite na demokraciu milí občania!

To, čo sa udialo v posledných dňoch ma neprekvapilo. Dalo sa to očakávať, pretože na Slovensku už pár mesiacov prekvitá papalášizmus, totalita a diktatúra. Po nedeľňajšej vyhláške samozvaného vládcu Slovenska pána Mikasa, pondelkovej schôdzi parlamentu a zmene Ústavy, ale aj promptnom podpísaní novely zákona pani prezidentkou o tom už niet pochybností.
Žiaľ, za to čo sa deje v našom štáte sú zodpovední v prvom rade jeho občania a to vďaka ich politickej negramotnosti, občianskoprávnej nezodpovednosti a neznalosti vlastných ľudských práv zakotvených v Ústave SR. Preto s nimi môžu politici manipulovať a bezočivo sa im vysmievať do tvárí. Presvedčili občanov, že sú pre nich životne dôležití a pre fungovanie štátu nenahraditeľní, ale opak je pravdou. Štedré štátne dotácie pre politické strany, výnosné kšefty a moc je silným lákadlom pre mnohých. O to viac, že politici nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje konanie voči štátu a jeho občanom. Týmto spôsobom sa z nich stali novofeudálni vládcovia, ktorí si v skutočnosti robia čo chcú a občania sú pre nich len výťahom k moci a zdrojom obživy. Áno, tí občania, ktorí sú stále ochotní veriť klamstvám a podvodom v predvolebných kampaniach.
To ako politikom, ktorí sa neustále ruvajú o moc, ale aj všetkým tým, ktorí boli zvolení na svoje pozície v akýchkoľvek voľbách skutočne záleží na občanoch tohto štátu, vidíme práve v týchto dňoch. Poslušne plnia príkazy, aj keď vedia, že tým škodia veľkému množstvu ľudí. Sú ticho, aj keď vidia, že množstvo ľudí sa ocitlo na dne a odvracajú sa od tých, ktorí sú najviac postihnutí svojvôľou a neschopnosťou vrcholových predstaviteľov štátu. Áno sú to aj tí, ktorí dostali mandáty na riadenie spoločnosti v komunálnych voľbách, predstavitelia územnej samosprávy, starostovia, primátori, poslanci , ale aj predstavitelia vyšších územných celkov. Všetci títo predstavitelia samosprávy sú takisto volení zástupcovia ľudu, ako aj tí, ktorí dostali mandáty v parlamentných voľbách. Vyzerá to tak, že mnohým z nich záleží viac na teplých miestečkách a dobrom plate ako na občanoch.
Rovnako zodpovední za to, čo sa deje v našom štáte sú aj tí politici, ktorí majú veľké ego a žiadnu sebareflexiu a rozbili pred voľbami politickú scénu zakladaním vlastných politických straničiek vo vidine moci a štátneho príspevku pre ich strany. Doteraz som nezaregistrovala okrem vytĺkania lacného politického kapitálu v podobe rôznych vyhlásení, či statusov na sociálnych sieťach nič, čo by skutočne pomohlo občanom nášho štátu. Vôbec nevidieť žiadnu ich snahu spájať sa v prospech občanov a štátu a hľadať východiská z tejto šialenej situácie.
Zodpovední sú všetci tí, ktorí poskakovali na tribúnach a vyzývali voličov ku zmene v tomto štáte. Kde sú teraz, keď sa z nášho štátu stáva diktatúra, na ktorú by mohli byť hrdí aj niekde tam, kde doteraz prevláda kanibalizmus, alebo kde ľudia miznú bez stopy? Kde sú všetci tí herci, študenti a najmä „osobnosti“, ktorí tak vehementne bojovali proti Ficovi? Túžili po totalite a diktatúre, keď teraz mlčia?
Ako je možné, že mlčia aj predstavitelia EÚ, ktorí tak radi upozorňujú na diktátorské režimy vo svete a uplatňujú voči nim rôzne sankcie? Vyzerá to tak, že diktátorsky a totalitný režim, ktorý vzniká na Slovensku a je priamo v strede Európy a EÚ, im vôbec neprekáža. Ktovie prečo?
Čo dodať?
Po dnešnom rokovaní vlády, ktorá schválila návrh na vyčlenenie príslušníkov ozbrojených síl SR pri zabezpečovaní verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, už iba: „Zabudnite na demokraciu, milí občania!“.
Nuž čo, hlavne že sme sa dnes dozvedeli, že Americká snemovňa reprezentantov práve dnes schválila opatrenie na zvýšenie priamej finančnej pomoci pre občanov počas koronakrízy zo 600 dolárov na 2000 dolárov. Slovákom však nateraz musia stačiť „statusy pána premiéra“.

Zdroje:
Portál otvorenej vlády

Snemovňa odhlasovala zvýšenie finančnej pomoci…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517607x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu