Založ si blog

Zabudnite na demokraciu milí občania!

To, čo sa udialo v posledných dňoch ma neprekvapilo. Dalo sa to očakávať, pretože na Slovensku už pár mesiacov prekvitá papalášizmus, totalita a diktatúra. Po nedeľňajšej vyhláške samozvaného vládcu Slovenska pána Mikasa, pondelkovej schôdzi parlamentu a zmene Ústavy, ale aj promptnom podpísaní novely zákona pani prezidentkou o tom už niet pochybností.
Žiaľ, za to čo sa deje v našom štáte sú zodpovední v prvom rade jeho občania a to vďaka ich politickej negramotnosti, občianskoprávnej nezodpovednosti a neznalosti vlastných ľudských práv zakotvených v Ústave SR. Preto s nimi môžu politici manipulovať a bezočivo sa im vysmievať do tvárí. Presvedčili občanov, že sú pre nich životne dôležití a pre fungovanie štátu nenahraditeľní, ale opak je pravdou. Štedré štátne dotácie pre politické strany, výnosné kšefty a moc je silným lákadlom pre mnohých. O to viac, že politici nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje konanie voči štátu a jeho občanom. Týmto spôsobom sa z nich stali novofeudálni vládcovia, ktorí si v skutočnosti robia čo chcú a občania sú pre nich len výťahom k moci a zdrojom obživy. Áno, tí občania, ktorí sú stále ochotní veriť klamstvám a podvodom v predvolebných kampaniach.
To ako politikom, ktorí sa neustále ruvajú o moc, ale aj všetkým tým, ktorí boli zvolení na svoje pozície v akýchkoľvek voľbách skutočne záleží na občanoch tohto štátu, vidíme práve v týchto dňoch. Poslušne plnia príkazy, aj keď vedia, že tým škodia veľkému množstvu ľudí. Sú ticho, aj keď vidia, že množstvo ľudí sa ocitlo na dne a odvracajú sa od tých, ktorí sú najviac postihnutí svojvôľou a neschopnosťou vrcholových predstaviteľov štátu. Áno sú to aj tí, ktorí dostali mandáty na riadenie spoločnosti v komunálnych voľbách, predstavitelia územnej samosprávy, starostovia, primátori, poslanci , ale aj predstavitelia vyšších územných celkov. Všetci títo predstavitelia samosprávy sú takisto volení zástupcovia ľudu, ako aj tí, ktorí dostali mandáty v parlamentných voľbách. Vyzerá to tak, že mnohým z nich záleží viac na teplých miestečkách a dobrom plate ako na občanoch.
Rovnako zodpovední za to, čo sa deje v našom štáte sú aj tí politici, ktorí majú veľké ego a žiadnu sebareflexiu a rozbili pred voľbami politickú scénu zakladaním vlastných politických straničiek vo vidine moci a štátneho príspevku pre ich strany. Doteraz som nezaregistrovala okrem vytĺkania lacného politického kapitálu v podobe rôznych vyhlásení, či statusov na sociálnych sieťach nič, čo by skutočne pomohlo občanom nášho štátu. Vôbec nevidieť žiadnu ich snahu spájať sa v prospech občanov a štátu a hľadať východiská z tejto šialenej situácie.
Zodpovední sú všetci tí, ktorí poskakovali na tribúnach a vyzývali voličov ku zmene v tomto štáte. Kde sú teraz, keď sa z nášho štátu stáva diktatúra, na ktorú by mohli byť hrdí aj niekde tam, kde doteraz prevláda kanibalizmus, alebo kde ľudia miznú bez stopy? Kde sú všetci tí herci, študenti a najmä „osobnosti“, ktorí tak vehementne bojovali proti Ficovi? Túžili po totalite a diktatúre, keď teraz mlčia?
Ako je možné, že mlčia aj predstavitelia EÚ, ktorí tak radi upozorňujú na diktátorské režimy vo svete a uplatňujú voči nim rôzne sankcie? Vyzerá to tak, že diktátorsky a totalitný režim, ktorý vzniká na Slovensku a je priamo v strede Európy a EÚ, im vôbec neprekáža. Ktovie prečo?
Čo dodať?
Po dnešnom rokovaní vlády, ktorá schválila návrh na vyčlenenie príslušníkov ozbrojených síl SR pri zabezpečovaní verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, už iba: „Zabudnite na demokraciu, milí občania!“.
Nuž čo, hlavne že sme sa dnes dozvedeli, že Americká snemovňa reprezentantov práve dnes schválila opatrenie na zvýšenie priamej finančnej pomoci pre občanov počas koronakrízy zo 600 dolárov na 2000 dolárov. Slovákom však nateraz musia stačiť „statusy pána premiéra“.

Zdroje:
Portál otvorenej vlády

Snemovňa odhlasovala zvýšenie finančnej pomoci…

Komu v skutočnosti slúžia politici a politické strany?

22.03.2023

Pred pár dňami som si vypočula video poslancov Suju a Mazureka v ktorom hovorili o tom, že americká ťažobná firma Alpine Oil & Gas podala na svetovú banku arbitrážnu žalobu, ktorou chcú od SR vysúdiť 600 miliónov eur za to, že im štát neumožnil ťažiť ropu na severovýchode Slovenska s nedoziernymi a katastrofálnymi ekologickými dopadmi pre celý [...]

„Z blata do kaluže a naspäť“ – mýtus o politike a politických stranách…

19.03.2023

Kedysi dávno som v jednej debate čítala názor, že politické strany sú potrebné (aj na Slovensku), kvôli pluralite politických názorov. Áno, je to známe klišé, ktorým sa neustále ospravedlňuje hojný výskyt politických strán a politikárčenia najmä v našom štáte. Čo však skutočne politika a politické strany znamenajú pre Slovákov posledných viac [...]

„Šoková terapia“

10.02.2023

Pred pár dňami, keď sa prevalil škandál, že súkromná televízia TA3 „stiahla“, čiže „scenzurovala“ rozhovor moderátorky Anky Žitnej s americkým ekonómom J. Sachsom v relácii „Tak takto“ som napísala krátky status s názvom „Neverte všetkému“, v ktorom som pár vetami pripomenula čitateľom, kto je J. Sachs a jeho činnosť po páde [...]

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.

Sauli Niinistö

Fínsko je bližšie k vstupu do NATO

23.03.2023 16:45

Turecký parlament urobil prvý krok k ratifikácii vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie. Potrebné zákony podpísal tiež fínsky prezident.

Igor Matovič, parlament

Na ďalšiu atómovku má Matovič už aj plán B a C. Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce presadiť za každú cenu

23.03.2023 16:22

Ak návrh prejde, štát podľa šéfa OĽANO pokryje náklady mimoriadnym zdanením Slovnaftu.

Reality, panelák, dom, Petržalka

Žena skočila zo strechy petržalskej bytovky, zraneniam podľahla

23.03.2023 16:12

Zo strechy bytového domu na Mamateyovej ulici skočila 53-ročná žena.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,293
Celková čítanosť: 4995731x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu