Založ si blog

Možno bude aj akcia „Posledný súd“. . .

Úplnou náhodou som si prečítala rozhovor s profesorom Krčmérym, ktorý bol uverejnený 1. novembra 2020 v novinách Slovo+. Áno, bolo to vtedy, keď pán premiér Matovič zakázal pod hrozbou sankcií občanom nášho štátu návštevy cintorínov a vzdať úctu zosnulým a namiesto toho prinútil viac ako tri milióny Slovákov stáť v radoch na zbytočné testovanie.
Pán profesor Krčméry podporoval toto celoplošné testovanie a aj iné kroky premiéra a ministra zdravotníctva Krajčího a obhajoval aj obrovské finančné náklady, ktoré boli naň vynaložené.
Na druhej strane však vyzýval ľudí, aby sa nezúčastňovali protestov 17. 11., odložili svoj hnev a nesúhlas a nevystavovali sa riziku nákazy kvôli preplnenosti zdravotníckych zariadení…
Áno, ľudia sú nahnevaní a to čoraz viac, pretože táto vláda im siaha na najintímnejšie sféry života a ničí ich dôstojnosť, čo neobhája ani farizejské slová. Denne sme svedkami toho, ako sú v mene covidu ekonomicky ničené celé rodiny, nastáva neistota a chudoba a ľudia sa ocitajú na dne. A je veľmi smutné vidieť, že práve ľudia, ktorí sa hlásia ku kresťanskej láske, spôsobujú, obhajujú a podporujú neľudské a protiprávne konanie vlády.
Občania sa namiesto pomoci, na ktorú sú mnohí odkázaní, dočkali mediálneho divadla, v podobe zatknutia pána Haščáka v policajnej akcii súvisiacej s kauzou Gorila. A v posledných dňoch v policajnej akcii pod názvom „Judáš“, zatkli ďalších podozrivých. Nuž, tých „Judášov“ máme na Slovensku požehnane, hlavne tých, ktorí figurujú v kauze „Gorila“ a ktorí rozpredali všetko, čo malo hodnotu a ktorí z nášho štátu vytvorili druhotriednu kolóniu s montážnymi halami a lacnou pracovnou silou. Ale ktovie, či aj oni budú zatknutí tak ako aj noví „Judáši“, ktorí za pomyselných tridsať strieborných ničia celý štát a občanom porušovaním ľudských práv a slobôd siahajú na dôstojnosť a bezohľadne šliapu po všetkých ľudských hodnotách. A ešte sa nájdu aj takí, ktorí týmto „Judášom“ nadšene tlieskajú a chvália ich za to.
Ktovie v akých policajných akciách budú pozatýkaní a či sa vôbec budú niekedy zodpovedať za svoje skutky. Žiaľ, ako vidieť, mnohým veriacim aj neveriacim, stačí ku šťastiu náboženský folklór, ktorý nemá nič spoločné s vierou v Boha. Preto aj tie bombastické názvy policajných akcií, ktoré majú ľudí ohúriť. A ešte ich bombastickejšie prevedenie za prítomnosti médií, ktoré z nich prinášajú horúce správy.
Lenže nič sa nedeje len tak a v prípade vládnutia súčasnej vlády je to isté tak, „ako na Otčenáši amen“. V správach o zatknutí p. Haščáka, či p. Lučanského a iných vysokopostavených ľudí, zanikajú správy o tom, že sa vláda pustila do veľmi rýchlej novelizácie ústavy, ktorú kritizujú nielen odborníci, ale dokonca aj pani prezidentka upozorňuje na závažnosť takýchto ústavných zmien. Je nanajvýš zvláštne, že média o pripravovanej novele prinášajú len strohé správy, pretože Ústava SR je základom nášho právneho poriadku a týka sa všetkých občanov. A preto by občania mali vedieť čo najviac o tom, čoho sa táto novela týka.
V našom štáte si pomaly zvykáme na postupné zavádzanie totality a diktátorske správanie sa pána premiéra, ktorý sa začína hrať na boha a preberá vládu nad štátom do vlastných rúk.
Lenže všetci občania nie sú konzumentmi náboženského folklóru, tak ako to predpokladajú kresťanskí priatelia a podporovatelia pána premiéra, ktorí mu tak razantne pomáhajú bojovať proti covidu. Práve naopak, mnohí občania premýšľajú a majú svoj vlastný názor. Preto by priatelia pána premiéra, ak sú skutočnými kresťanmi mali vedieť, že v Biblii je napríklad v Matúšovom evanjeliu kapitola 25, ktorá vo veršoch 31 – 46, pojednáva O poslednom súde…
Takže sa pokojne môže stať, že sa naplnia iné biblické slová“ „Lebo, všetci ktorí berú meč, mečom zahynú“ Mt 26, 52; ktoré poznáme viac v prísloví: Kto čím bojuje, tým aj zahynie“, alebo „Kto čím zachádza, tým aj schádza“.
Nuž ktovie, možno nakoniec príde aj akcia „Posledný súd“…
Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Profesor Vladimír Krčméry: Boh sa my pýtal“ „Kde si ty?“
Profesor Krčméry obhajuje testovanie a náklady naň…
Profesor Krčméry k protestným zhromaždeniam…
Policajné akcie…

Politická história…

02.10.2023

„Históriu píšu aj takí víťazi, ktorí písať nevedia.“ Drahoslav Mika Pravda tohto aforizmu môjho priateľa Dražka Miku sa potvrdila aj v týchto voľbách. Politickú históriu Slovenska píšu rôzni víťazi, aj takí, ktorí nemusia ani vedieť písať, hlavne že vedia krúžkovať. Výsledkom je, že z politickej histórie sa napokon [...]

Pavučina moci. . .

01.10.2023

Voľby skončili, napätie mnohých voličov tiež… A výsledky? Tie z mnohých aspektov nie sú až také prekvapivé a ukazujú ako vyzerá politicko-spoločenská situácia v našom štáte. Ak takisto ako vyzerá morálna aj názorová roztrieštenosť občanov, ktorí svojimi hlasmi v každých voľbách pomáhajú vytvárať pavučinu moci na Slovensku. Výsledky takisto [...]

Chuť posledných malín…

29.09.2023

Popoludní som na pár minút vybehla do záhrady. Chvíľku som pozorovala malú čiernu mačičku, ktorá sa zakrádala pomedzi oranžové tekvice ako panter na love. Zbadala ma, zastavila sa a potom sa znova opatrnými krokmi predierala tekvicovou húštinou. V malinovisku som objavila posledných pár krásnych malín, ukrytých pod lístkami. Neodolala som ich [...]

Veľká Fatra, dvorisko

Smer chce nechať zonáciu Veľkej Fatry na novú vládu, PS naopak nesúhlasí

03.10.2023 13:43

Územie s prísnou ochranou má v národnom parku predstavovať viac ako 40 percent celkového územia.

pellegrini, beňová

Beňová najprv Pellegriniho vysmiala, teraz sa ospravedlňuje. Líder Hlasu: Bolo to urážlivé a arogantné

03.10.2023 13:30

Monika Beňová sa Pellegrinimu ospravedlnila, ten považuje jej vyjadrenia za emotívne.

Virus Outbreak Belgium EU Vaccines

Europoslanci vypočúvali Šefčoviča. Podporujem sankcie proti Rusku, Slovensko ostane proeurópske

03.10.2023 13:03

Slovenský eurokomisár čelil širokej sérii otázok, vrátane výsledku parlamentných volieb na Slovensku.

Dojč, vražda, polícia

Prečo došlo k tragickej vražde exmanželky v Dojči? Krimi expert identifikoval dva možné motívy

03.10.2023 12:21

Zavraždená Martina sa spočiatku rozvádzať nechcela, no napokon bola šťastná. Exmanžel jej však slobodou dlho nedoprial.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,341
Celková čítanosť: 5255707x
Priemerná čítanosť článkov: 3919x

Autor blogu