Založ si blog

Možno bude aj akcia „Posledný súd“. . .

Úplnou náhodou som si prečítala rozhovor s profesorom Krčmérym, ktorý bol uverejnený 1. novembra 2020 v novinách Slovo+. Áno, bolo to vtedy, keď pán premiér Matovič zakázal pod hrozbou sankcií občanom nášho štátu návštevy cintorínov a vzdať úctu zosnulým a namiesto toho prinútil viac ako tri milióny Slovákov stáť v radoch na zbytočné testovanie.
Pán profesor Krčméry podporoval toto celoplošné testovanie a aj iné kroky premiéra a ministra zdravotníctva Krajčího a obhajoval aj obrovské finančné náklady, ktoré boli naň vynaložené.
Na druhej strane však vyzýval ľudí, aby sa nezúčastňovali protestov 17. 11., odložili svoj hnev a nesúhlas a nevystavovali sa riziku nákazy kvôli preplnenosti zdravotníckych zariadení…
Áno, ľudia sú nahnevaní a to čoraz viac, pretože táto vláda im siaha na najintímnejšie sféry života a ničí ich dôstojnosť, čo neobhája ani farizejské slová. Denne sme svedkami toho, ako sú v mene covidu ekonomicky ničené celé rodiny, nastáva neistota a chudoba a ľudia sa ocitajú na dne. A je veľmi smutné vidieť, že práve ľudia, ktorí sa hlásia ku kresťanskej láske, spôsobujú, obhajujú a podporujú neľudské a protiprávne konanie vlády.
Občania sa namiesto pomoci, na ktorú sú mnohí odkázaní, dočkali mediálneho divadla, v podobe zatknutia pána Haščáka v policajnej akcii súvisiacej s kauzou Gorila. A v posledných dňoch v policajnej akcii pod názvom „Judáš“, zatkli ďalších podozrivých. Nuž, tých „Judášov“ máme na Slovensku požehnane, hlavne tých, ktorí figurujú v kauze „Gorila“ a ktorí rozpredali všetko, čo malo hodnotu a ktorí z nášho štátu vytvorili druhotriednu kolóniu s montážnymi halami a lacnou pracovnou silou. Ale ktovie, či aj oni budú zatknutí tak ako aj noví „Judáši“, ktorí za pomyselných tridsať strieborných ničia celý štát a občanom porušovaním ľudských práv a slobôd siahajú na dôstojnosť a bezohľadne šliapu po všetkých ľudských hodnotách. A ešte sa nájdu aj takí, ktorí týmto „Judášom“ nadšene tlieskajú a chvália ich za to.
Ktovie v akých policajných akciách budú pozatýkaní a či sa vôbec budú niekedy zodpovedať za svoje skutky. Žiaľ, ako vidieť, mnohým veriacim aj neveriacim, stačí ku šťastiu náboženský folklór, ktorý nemá nič spoločné s vierou v Boha. Preto aj tie bombastické názvy policajných akcií, ktoré majú ľudí ohúriť. A ešte ich bombastickejšie prevedenie za prítomnosti médií, ktoré z nich prinášajú horúce správy.
Lenže nič sa nedeje len tak a v prípade vládnutia súčasnej vlády je to isté tak, „ako na Otčenáši amen“. V správach o zatknutí p. Haščáka, či p. Lučanského a iných vysokopostavených ľudí, zanikajú správy o tom, že sa vláda pustila do veľmi rýchlej novelizácie ústavy, ktorú kritizujú nielen odborníci, ale dokonca aj pani prezidentka upozorňuje na závažnosť takýchto ústavných zmien. Je nanajvýš zvláštne, že média o pripravovanej novele prinášajú len strohé správy, pretože Ústava SR je základom nášho právneho poriadku a týka sa všetkých občanov. A preto by občania mali vedieť čo najviac o tom, čoho sa táto novela týka.
V našom štáte si pomaly zvykáme na postupné zavádzanie totality a diktátorske správanie sa pána premiéra, ktorý sa začína hrať na boha a preberá vládu nad štátom do vlastných rúk.
Lenže všetci občania nie sú konzumentmi náboženského folklóru, tak ako to predpokladajú kresťanskí priatelia a podporovatelia pána premiéra, ktorí mu tak razantne pomáhajú bojovať proti covidu. Práve naopak, mnohí občania premýšľajú a majú svoj vlastný názor. Preto by priatelia pána premiéra, ak sú skutočnými kresťanmi mali vedieť, že v Biblii je napríklad v Matúšovom evanjeliu kapitola 25, ktorá vo veršoch 31 – 46, pojednáva O poslednom súde…
Takže sa pokojne môže stať, že sa naplnia iné biblické slová“ „Lebo, všetci ktorí berú meč, mečom zahynú“ Mt 26, 52; ktoré poznáme viac v prísloví: Kto čím bojuje, tým aj zahynie“, alebo „Kto čím zachádza, tým aj schádza“.
Nuž ktovie, možno nakoniec príde aj akcia „Posledný súd“…
Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroje:
Profesor Vladimír Krčméry: Boh sa my pýtal“ „Kde si ty?“
Profesor Krčméry obhajuje testovanie a náklady naň…
Profesor Krčméry k protestným zhromaždeniam…
Policajné akcie…

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792720x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu