Založ si blog

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom.
Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku.
Základy tejto nekultúry vznikli v čase vlády V. Mečiara, keď sa formovali politické sily, ktoré mali za úlohu poraziť Mečiarovo HZDS vo voľbách. Vtedy vznikol prvý politický mačkopes pod názvom SDK, spojením strán KDH,DS, DÚ,SDSS, SZS. Áno bola to prvá účelovo vzniknutá strana, ktorej jediným cieľom bolo získať moc za každú cenu. A práve táto nová „politická kultúra“ začala formovať budúcu politickú scénu na Slovensku. Vznikali stále nové a nové účelové strany na jedno použitie, akou bola napríklad strana SOP, ktorá sa stala výťahom k získaniu prezidentského úradu jej zakladajúcemu členovi Rudolfovi Schusterovi. Podobnou politickou stranou bola aj ANO Pavla Ruska, ktorá bola súčasťou vládnej koalície druhej Dzurindovej vlády. A aká bola „politická kultúra“ práve počas tejto vlády, keď pani Radičová vystriedala v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovíta Kaníka, ktorý mal nelichotivú prezývku „sociálny netvor“?
Ani v tom období sa nedalo hovoriť o „politickej kultúre“ v našom štáte, aj keď pani Radičovej slúži ku cti, že sa vzdala poslaneckého mandátu, keď sa prevalilo, že hlasovala za inú poslankyňu NR a označila to ako chybu a skratové konanie a odmietla, že je to podvod.
O „politickej kultúre“ sa nedá hovoriť ani počas jej vlády, ktorá sa rozpadla práve kvôli mocenským konfliktom iných účelovo vzniknutých strán. A táto „politická kultúra“ začala prekvitať práve počas dvoch vlád R. Fica, kedy vznikali stále nové strany s jediným cieľom, poraziť Fica a získať moc.
Žiaľ, na akej úrovni „ politickej kultúry“ tieto strany sú dokazuje aj to, akí ľudia strany zakladali. To, kto je dnes vo vláde je výsledkom „politickej kultúry“, ktorú na Slovensku založili najmä páni Dzurinda a Mikloš a tí aj teraz po nástupe vlády Igora Matoviča, začali dostávať v médiách priestor na vyjadrovanie svojich názorov.
Najsmutnejšie na tom všetkom je, že týmto ľuďom nikdy v skutočnosti nešlo ani o štát a ani o jeho občanov, plnili si len vlastné egoistické a mocenské ambície a štát a občania boli pre nich zdrojom obživy. Preto sa nedá hovoriť o žiadnej politickej kultúre ani v čase ich vládnutia.
Áno vládnutia. Vládnutia v kolónii, ktorou sa Slovensko vďaka ich „vládnutiu“ stalo.
Vládnutia, ktoré nemá nič spoločné s demokratickými princípmi na ktoré sa všetci títo „politici“ odvolávali a odvolávajú. A výsledkom ich „politickej kultúry“, ktorú na Slovensku zaviedli, sa stal nástup totality a diktatúry človeka, ktorý v predvolebnej kampani použil ich vlastnú metódu a osvedčený a vyskúšaný postup na získanie moci, akú použili oni samotní voči V. Mečiarovi.
Takže ak chce pani Radičová hovoriť o tom, že súčasná vláda nemá žiadnu politickú kultúru, je žiaduce hovoriť aj o tom, prečo takúto „ politickú nekultúru“ v našom štáte máme a kto je za ňu zodpovedný.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:
Radičová: Politická kultúra vlády? Žiadnu nemá…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Monikou Jankovskou v kauze Fatima odročili na september

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727318x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu