Založ si blog

Už viem, prečo parlamentný bufet nezatvoria. ..

No predsa naši páni poslanci majú imunitu a to nie hocijakú, oni majú poslaneckú imunitu.
A tá ich ochráni dokonca aj pred covidom. Nie je to tak dávno, čo po parlamente „behal“ jeden z jeho podpredsedov so soplíkom a kašľom a mal dokonca pozitívny test. Nikto však parlament nezatváral a dokonca ani tí, čo sedávajú v jeho blízkosti neboli nakazení. Pán podpredseda sa zázračne vyliečil, už je zasa naspäť v parlamente, ale my všetci počúvame hysterické výlevy o tom, ako je potrebné všetko pozatvárať, reštaurácie, bary, fitká, divadlá a to len pre naše dobro, aby sme sa nenakazili.
Chápem, že všetci nemôžeme mať poslaneckú imunitu, aby sa nám covid vyhýbal, ale mnohí z nás poctivo pracujú a aj keď nie sú poslancami, ktorí nemôžu ostať hladní, tiež by mali čo to počas pracovnej doby zjesť. Alebo taký robotník, predavačka, či poštárka a mnoho iných, budú musieť pracovať bez jedla?
Aby neostali hladní, môžu si ho všetci nosiť z domu, alebo nechať priniesť, i tak še da.
Tak prečo by naši poslanci nemohli ísť príkladom a nosiť si zabalenú desiatu, či obed tiež z domu. Veď sa posťažovali, že už v bufete nedebužírujú tak ako voľakedy, pretože ceny išli hore aj tam, dokonca terajší predseda parlamentu pred dvoma rokmi, keď bufet vynovili prezradil, že ho obed vyšiel na 7,50 eur.
Nie, naši páni poslanci nemôžu ostať hladní, veď oni sú predsa našimi zamestnancami a robia všetko pre náš lepší život a blaho celej krajiny.
Len potom nechápem, ako je možné, že ľudia sú čoraz viac nahnevaní, krachuje ekonomika, štát prestáva fungovať, kompetentní na najvyšších miestach sa správajú nezodpovedne a prehadzujú zodpovednosť za ničenie štátu a jeho občanov na nich samotných. Zasahujú neľudským spôsobom do základných ľudských práv občanov tohto štátu, oberajú ich o sociálne istoty a zastrašujú ich reštrikčnými opatreniami za nedodržiavanie príkazov a zákazov.
Áno, našich poslancov chráni poslanecká imunita, preto sa nemusia báť covidu a zatvárať parlamentný bufet.
Ale my ostaní by sme sa mali začať báť, veď si predstavte, že ak nebudete mať čo jesť počas núdzového stavu, tak aj taká obyčajná krádež kukurice, ktorej sú u nás plné polia, vás môže výjsť veľmi draho a to napríklad 15 rokov basy natvrdo. A neopovážte sa nebodaj napadnúť policajta, tak to môže byť aj doživotie.
Nuž, ale tak ma teraz napadlo, basy snáď nebudú zatvárať, veď aj tam sa ľudia združujú…A mnohí sa tam snažia dostať najmä preto, lebo tam im je sveta žiť, oproti životu napríklad na ulici a biede, čo čaká mnohých ľudí, keď vďaka pracovitosti „vlastných zamestnancov“ prídu o prácu, strechu nad hlavou a budú trpieť chudobou a hladom…
A možno nám chcú len dokázať len to, že svet sa nemení a stále platí staré rímske príslovie: „Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi“.
A znova premýšľam, volili ľudia vo voľbách bohov, a ak tak prečo?
Ktovie…

Zdroje:
Covid v parlamente
Potvrdil to aj predseda parlamentu
Parlamentný bufet
Za krádež kukurice 15 rokov väzenia
Vysoké tresty

Testovanie ako demonštrácia moci. . .

28.10.2020

Po posledných pár dňoch, keď vidíme aký názor majú na celoplošné testovanie odborníci, osobnosti, ale aj bežní ľudia, je zrejmé, že celá táto akcia je len demonštráciou moci, ktorú dostala súčasná vláda v parlamentných voľbách. Práve na tejto akcii je viac ako zrejmé, na akej úbohej úrovni je celá naša politická scéna a kto všetko má prístup k moci, ktorú [...]

Pani prezidentka, Vám neprekáža porušovanie ľudských práv vo vlastnom štáte?

27.10.2020

Pani prezidentka, nie je to tak dávno, čo ste kritizovali porušovanie ľudských práv v Číne. A čo porušovanie ľudských práv v našom štáte, kde ste jeho hlavou? Je podľa Vás úplne normálne, keď najvyšší predstavitelia porušujú Ústavu SR a ľudské práva občanov v nej zakotvené? A nielen Ústavu, ale aj zákony SR. Dali ste najavo svoj nesúhlas s diktátorským [...]

Duša národa. . .

26.10.2020

V piatok večer, keď sa zotmelo, boli sme zapáliť sviečky na hroboch. Celý cintorín bol rozsvietený kahančekmi a ľudia mlčky chodili v ich mihotavom svetle okolo hrobov. Bol to zvláštny výjav, ktorý mi zovrel srdce a tlačil slzy do očí. Kedysi, keď som bola dieťa, chodili sme na Dušičky zapaľovať sviečky na hroby práve večer a miesto posledného odpočinku našich [...]

Boris Kollár, nehoda

Mikulec o Kollárovom "taxikárčení" s vládnou limuzínou zavádza

29.10.2020 06:26

Bezpečnostní analytici spochybňujú slová ministra Romana Mikulca, že chránené osoby môžu so sebou viezť hocikoho.

koronavírus, Česko, anonymous

ONLINE: Matovič si s lídrami EÚ pohovorí o rýchlotestoch a vakcíne

29.10.2020 05:55, aktualizované: 08:28

Lídri EÚ budú mať videokonferenciu, kde plánujú hovoriť o rýchlotestoch a distribúciu vakcín. USA budú mať vakcínu najskôr v ďalšom roku.

pocasie-29-10-2020

Studený front prichádza. Rátajte s dažďom aj väčšou zimou

29.10.2020 00:00

Teplé októbrové počasie vystrieda chladnejšie, postupne bude aj pršať. Keď sa vyčasí, tak sa aj zozimí.

SR NRSR prezidentka správa ombudsmanka Patakyová BAX

Čaputová o komunikácii v čase pandémie: Neprikrášľovať ani nepreháňať

28.10.2020 22:54

Komunikácia o pandémii musí podľa prezidentky spĺňať vysoké štandardy krízovej komunikácie a súčasťou je aj nestrašiť ľudí nad potrebnú mieru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 3311420x
Priemerná čítanosť článkov: 3130x

Autor blogu