Založ si blog

Dokonalá žena, či nahota na predaj?

Ráno som si kvôli všeobecnému prehľadu pozrela aj nazvem to, bulvárne správy. Pretože nie je jednoduché byť súčasťou spoločnosti a nevedieť čím ľudia žijú. Priznám sa, že mám obrovské medzery vo vedomostiach o nekonečných ženských seriáloch, ale aj tých našich slovenských, o ktorých sa často vedú debaty. Takže, aby som neostala úplne momentálne zaostalá v tejto sfére, pozrela som si jeden z webov a zaujala ma jedna správa.
Nejaká černošská influencerka, dúfam, že som to dobre napísala, spustila kampaň na jednej zo sociálnych sietí, kvôli tomu, že je vymazali jej polonahú fotku a tým porušili jej práva zverejňovať jej telo. Tetuška influencerka, ktorá sa fotila len v cyklistických nohaviciach na stoličke a zakrývala si prsia, z tejto podľa nej cenzúry vyrobila kampaň založenú na rasovej diskriminácii tučných černošských žien, ktoré sú vraj cenzúrované na soc. sieťach a dokonca sa jej podarilo za mesiac vyzbierať až 15 000 podpisov.
Tak týmto žije moderný svet…
Zverejňovaním vlastného nahého tela…
A znova som začala premýšľať nad tým, aká by mala byť dokonalá žena. Veď ktorá žena netúži byť aspoň raz v živote dokonalou?
Hm, ale v čom sa tá dokonalosť, ktorú muži občas od žien vyžadujú skrýva? Vo vypracovanom a často umelo vylepšenom krásnom tele, či kuchárskych a manažérskych schopnostiach riadiť rodinu, vedomostiach, duši?
Médiá dávajú ženám rôzne rady, celebrity píšu knihy o tom aké fantastické je byť ženou, lenže ako to často býva v dnešnej dobe, mnohé z toho je poriadne odtrhnuté od reality. A ženy si vlastnú dokonalosť začali vysvetľovať po svojom. Na jednej strane sa propagujú mladé modelečky s dokonalými dvadsaťročnými telami, alebo hviezdičky, ktoré vyzerajú fantasticky mesiac po pôrode. Na druhej strane sa na sieťach pretŕčajú často až chorobne tučné ženy, ktoré sú vraj spokojné so svojimi telami. Jedno aj druhé je extrém, ktorý nemá nič spoločné s realitou. Kým jedna časť sa živí vlastným telom a jej práca spočíva v starostlivosti oň, tak druhá časť si v skutočnosti ničí vlastné zdravie.
Skutočnosť je však iná, nie všetky ženy vyzerajú ako modelky a veľmi často sa stretávam s tým, že už malé dievčatká majú problémy s prijímaním potravy len kvôli tomu, že sa cítia škaredé a tučné a extrémom je aj vykrmovanie sa do veľmi veľkých rozmerov.
Ideál ženskej krásy bol v rôznych obdobiach iný a aj muži majú rôzny pohľad na krásu. Žiaľ, ženy podľahli mediálnemu a spoločenskému tlaku a za dokonalosť považujú najmä telesnú dokonalosť a ani si neuvedomujú, že sú vďačným nástrojom zarábania peňazí. A najlepšie sa zarába na nahote, preto sú médiá preplnené obrázkami polonahých a nahých žien a celebrít, ktoré to dobre vedia a žijú z toho.
Dokonalosť sa však skrýva v niečom úplne inom.
Niekedy sa stáva, že žena s krásnym telom je v skutočnosti len bezduchá bábika bez vlastného názoru. Viackrát sa mi stalo, že som videla nádhernú ženu, upravenú, krásne oblečenú a keď otvorila ústa, tak aj otrlý konský pohonič by sa červenal.
Možno sa dokonalosť ženy skrýva v jej prirodzenej kráse bez umelých vylepšení, v tom ako pôsobí na iných ľudí. V jej úsmeve, v jej očiach, duši, v múdrosti.
Možno sa dokonalosť skrýva práve v nedokonalosti.
Môžeme byť štíhle, môžeme byť bacuľky, dôležité je najmä to, čo z nás vyžaruje, ale aj to, že dokážeme ľúbiť, to ako sa vieme správať a aké hodnoty vyznávame.
A musíme byť dokonalé?
Pretože dokonalosť, najmä tú telesnú vyžadujú od žien práve muži, ktorí majú veľmi ďaleko od Adonisa a ktorí si možno takto kompenzujú vlastnú nedokonalosť, nielen telesnú, ale aj duševnú.
A možno je dokonalou ženou práve tá žena, ktorá sa nebojí a nehanbí byť sama sebou…

Testovanie ako demonštrácia moci. . .

28.10.2020

Po posledných pár dňoch, keď vidíme aký názor majú na celoplošné testovanie odborníci, osobnosti, ale aj bežní ľudia, je zrejmé, že celá táto akcia je len demonštráciou moci, ktorú dostala súčasná vláda v parlamentných voľbách. Práve na tejto akcii je viac ako zrejmé, na akej úbohej úrovni je celá naša politická scéna a kto všetko má prístup k moci, ktorú [...]

Pani prezidentka, Vám neprekáža porušovanie ľudských práv vo vlastnom štáte?

27.10.2020

Pani prezidentka, nie je to tak dávno, čo ste kritizovali porušovanie ľudských práv v Číne. A čo porušovanie ľudských práv v našom štáte, kde ste jeho hlavou? Je podľa Vás úplne normálne, keď najvyšší predstavitelia porušujú Ústavu SR a ľudské práva občanov v nej zakotvené? A nielen Ústavu, ale aj zákony SR. Dali ste najavo svoj nesúhlas s diktátorským [...]

Duša národa. . .

26.10.2020

V piatok večer, keď sa zotmelo, boli sme zapáliť sviečky na hroboch. Celý cintorín bol rozsvietený kahančekmi a ľudia mlčky chodili v ich mihotavom svetle okolo hrobov. Bol to zvláštny výjav, ktorý mi zovrel srdce a tlačil slzy do očí. Kedysi, keď som bola dieťa, chodili sme na Dušičky zapaľovať sviečky na hroby práve večer a miesto posledného odpočinku našich [...]

Maroš Žilinka

Žilinka: Mám silný mandát na reformu prokuratúry

29.10.2020 09:20

Je nepochopiteľné, že dnes rovnakí ľudia rozprávajú o potrebe transparentnosti, a predtým boli proti, hovorí uchádzač o funkciu šéfa prokurátory Maroš Žilinka.

Boris Kollár, nehoda

Mikulec o Kollárovom "taxikárčení" s vládnou limuzínou zavádza

29.10.2020 06:26

Bezpečnostní analytici spochybňujú slová ministra Romana Mikulca, že chránené osoby môžu so sebou viezť hocikoho.

koronavírus, Česko, anonymous

ONLINE: Matovič si s lídrami EÚ pohovorí o rýchlotestoch a vakcíne

29.10.2020 05:55, aktualizované: 09:31

Lídri EÚ budú mať videokonferenciu, kde plánujú hovoriť o rýchlotestoch a distribúciu vakcín. USA budú mať vakcínu najskôr v ďalšom roku.

pocasie-29-10-2020

Studený front prichádza. Rátajte s dažďom aj väčšou zimou

29.10.2020 00:00

Teplé októbrové počasie vystrieda chladnejšie, postupne bude aj pršať. Keď sa vyčasí, tak sa aj zozimí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 3311519x
Priemerná čítanosť článkov: 3130x

Autor blogu